Jak zbudować dobry komputer do gier - cz. 5

Jak zbudować dobry komputer do gier - cz. 5

Jak kupować Windowsa

No dobrze, to wiemy już, czego nie kupować, jak zatem nabyć w pełni legalny system Windows, żeby cieszyć się wszystkimi jego zaletami? Są na to 4 główne sposoby:

  • pakiet OEM, czyli system bez wsparcia ze strony Microsoftu, 
  • pakiet BOX z systemowym pendrivem i wsparciem technicznym, 
  • nabywana często ze sprzętem używanym, dedykowana producentom licencja DOEM w postaci naklejki COA na jednostkę centralną, 
  • system preinstalowany na nowych urządzeniach różnych marek.

Jeśli mamy już komputer, ale dopiero teraz poczuliśmy potrzebę zakupienia oryginalnego systemu Windows, to do wyboru mamy wersje OEM i BOX, które trochę różnią się ceną, ale nie bez przyczyny. Pierwsza jest tańsza, ale w zamian system jest przypisywany do naszego konta Microsoft, nie mamy wsparcia technicznego ze strony Microsoftu (zostaje nam sprzedawca), a licencję dostajemy w postaci klucza. Dla większości użytkowników jest to wariant wystarczający, ale jeśli bardzo zależy nam na fizycznym nośniku i wsparciu producenckim, to warto dopłacić do wersji BOX. Jeżeli jednak dopiero szykujemy się do zakupu komputera do grania, to wtedy dochodzi jeszcze opcja zakupu używanego sprzętu z licencją DOEM (choć tu sprawa bywa skomplikowana, bo Microsoft wymaga jeszcze dostarczenia nabywcy partycji odzyskiwania lub oryginalnego nośnika, ewentualnie zakupu licencji Autoryzowanego Refurbishera Microsoftu - MAR, więc musimy tego pilnować) lub nowego urządzenia z preinstalowanym systemem. Oba warianty są równie w porządku, o ile oczywiście dopilnujemy wszystkich formalności, wybieramy sprawdzonych producentów i dokonujemy zakupu o pewnego sprzedawcy.  

Świetnym przykładem są tu komputery polskiej marki Actina, które można nabyć w sklepie sferis.pl, zarówno z systemem Windows 10 Home, jak i Windows 10 Pro. Producent stawia nie tylko na konstruowanie jednostek wydajnych i praktycznych, ale i wielokrotnie je testuje (w rzeczywistych dedykowanych im scenariuszach) i dba o pozyskiwanie branżowych certyfikatów. Przez lata był liderem w kwestii certyfikacji systemów operacyjnych Microsoftu, a klienci mogą też liczyć na testy w zakresie emisji hałasu i ogólnoświatowe standardy ISO 9001, ISO14001, ISO27001 czy ISO 28000. Co więcej, każdy komputer marki Actina posiada 12-miesięczną licencję programu antywirusowego Bitdefender Internet Security, 3-letnią gwarancję i nie jest plombowany, dzięki czemu można go samodzielnie modyfikować na różne sposoby bez utraty gwarancji, co dla wielu graczy jest bardzo ważne w kontekście dokładania RAMu czy wymiany karty graficznej. Poza tym, Actina znana jest ze swojego podejścia do personalizacji komputerów pod indywidualne potrzeby, więc kupując PC tej marki mamy pewność, że wszystkie elementy są starannie dobrane do naszych potrzeb (oczywiście opcja jest dostępna również przez sklep Sferis). Po jej rozwiązania sięga wiele znanych firm i osób, jak ACTINA PACT, SAJU, MINISE, KAROL BEDORF, MEDUSA czy Doknes Ode.

Świetnym przykładem są tu komputery polskiej marki Actina, które można nabyć w sklepie sferis.pl, zarówno z systemem Windows 10 Home, jak i Windows 10 Pro.

Jak zbudować dobry komputer do gier - cz. 4

Actina SPC kupisz w sklepie 

Warto też podkreślić, że komputery z nowej serii Actina SPC zostały stworzone w oparciu o podzespoły marki SilentiumPC oraz innych czołowych producentów, a producent zwraca tu szczególną uwagę na ich atrakcyjność cenową, wydajność i estetykę, dzięki czemu gracze mogą liczyć na świetne zoptymalizowane maszyny do grania. Na chwilę uwagi zasługują również wprowadzone modyfikacje BIOSa i opcjonalne optymalizacje systemu operacyjnego dokonane przez Artura “mendi” Mendelę, z których skorzystać mogą klienci, a wszystko po to, by uwolnić pełen potencjał urządzeń. Do każdego zakupu Actina dokłada również pendrive 32 GB USB 3.0 pełen linków do przydatnych zdaniem producenta linków, które pomagają w zarządzaniu i monitorowaniu komputera. 

*

Materiał powstał we współpracy z marką Actina.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jak zbudować dobry komputer do gier - cz. 5

 0