Jaki laptop do gier? Proponowane modele z kartami NVIDIA GeForce

Jaki laptop do gier? Proponowane modele z kartami NVIDIA GeForce

Gwiazdka jest już praktycznie za rogiem, a jak wiadomo to czas zakupów i prezentów, w tym i takich, które robimy sobie sami, nierzadko próbując znaleźć ku temu jakiś dobry pretekst. W tym okresie potrafimy mocno zaszaleć, a gracze jak to gracze, zawsze znajdą powód, by kupić nowy sprzęt do grania. Postanowiliśmy więc nieco Wam pomóc i przygotowaliśmy listę pięciu propozycji gamingowych laptopów z różnych półek cenowych - od najtańszych modeli, gdzie co prawda trzeba liczyć się ze sporymi kompromisami, ale wciąż pozwalających realnie myśleć o ogrywaniu nowych gier w przyzwoitej płynności, po high-ednowe modele dla osób, które nie oglądają się na budżet. Mówiąc krótko, niezależnie od tego, czy posiadacie już mocną platformę do gier, ale marzy Wam się coś bardziej mobilnego, czy też nowy notebook stanowić ma główny gamingowy sprzęt, każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

Przygotowaliśmy listę pięciu propozycji gamingowych laptopów z różnych półek cenowych - od najtańszych, po high-ednowe modele, które ułatwić mają Wam wybór na prezent świąteczny.

Jaki laptop do gier? Proponowane modele z kartami NVIDIA GeForce

Zanim przejdziemy do konkretów, warto najpierw wyjaśnić kryteria, jakimi się kierowaliśmy. Przede wszystkim musiały być to stosunkowo nowe konstrukcje, byśmy decydując się na zakup mieli pewność, że możemy liczyć na wsparcie, choćby ze strony producentów podzespołów. Poza tym, w zestawieniu znajdziecie jedynie modele wyposażone w karty graficzne NVIDII z serii GTX 16xx lub GeForce RTX 20xx, ponieważ na rynku trudno o rozsądne alternatywy dla tych GPU zielonej ekipy, które zapewniają nie tylko najlepszą wydajność, ale i szereg dodatkowych funkcjonalności, których trudno szukać u konkurencji. Mowa tu choćby o RTX (ray tracing i DLSS), G-SYNC, Ansel, Highlights, Freestyle, ale także sterownikach Game Ready. Poza tym, skoncentrowaliśmy się tu na typowo gamignowych notebookach, a nie takich, które takowe udają lub też po prostu posiadają dedykowaną kartę graficzną. Ostatnim warunkiem było przedstawienie laptopów z różnych segmentów cenowych, co oznacza, że znajdziecie tu zarówno propozycje dla mniej wymagających graczy, którzy liczą się z pewnymi ustępstwami, jak i entuzjastów oraz hardcore’owców, którzy zawsze stawiają na high-endowe rozwiązania.

* Tekst powstał we współpracy ze sklepem Morele.net

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaki laptop do gier? Proponowane modele z kartami NVIDIA GeForce

 0