Jaki laptop w grudniu 2023? Polecane laptopy gamingowe, biurowe i biznesowe

Jaki laptop w grudniu 2023? Polecane laptopy gamingowe, biurowe i biznesowe

Znalezienie odpowiedniego dla siebie laptopa jest często trudnym zadaniem. Wszak wielu producentów oferuje mnogość opcji konfiguracyjnych, a liczba samych urządzeń na rynku w określonych przedziałach cenowych potrafi wprowadzić niemałe zamieszanie – nie tylko u osób, które nie są na bieżąco z tematem nowych technologii. Dzisiejszy artykuł pomoże Ci wybrać odpowiednio dopasowanego laptopa, niezależnie od tego czy będzie to notebook do pracy, multimediów, nauki czy w końcu do gier. Zapraszamy też do naszego działu Testy laptopów, gdzie znajdziesz nasze recenzje poszczególnych modeli. Sprawdź również nasze polecane zestawy komputerowe, jeśli interesuje Cię raczej stacjonarny, a nie mobilny PC.

Dla zdecydowanie lepszej nawigacji, artykuł podzieliliśmy na kilka półek cenowych w każdej kategorii. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby z mniej zasobnym portfelem, jak i ci, którzy szukają czegoś naprawdę mocnego, ultramobilnego lub po prostu do gier. Mamy zatem do czynienia z urządzeniami do szeroko pojętych multimediów oraz laptopy biznesowe, ultrabooki oraz gamingowe. Nierzadko zdarza się jednak tak, że producenci nie dołączają do sprzętu systemu operacyjnego, a ten kawałek programu do tanich również nie należy i w trakcie planowania budżetu na nową zabawkę, również trzeba wziąć to pod uwagę - w trakcie analizowania cen poszczególnych modeli, dorzucamy oczywiście takową informację. Z oczywistych względów pomijamy tutaj peryferia komputerowe, jak myszka, słuchawki czy monitory – nie jest to główną częścią laptopa i nie każda osoba ma w planach rozszerzyć swoje stanowisko o kolejne urządzenia. Swoją drogą, ostatnio przyjrzeliśmy się również kwestii laptopów dla czwartoklasistów, dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą analizą. Jeśli jesteś natomiast nauczycielem, sprawdź, czym powinny charakteryzować się laptopy dla nauczyciela.

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu laptopa?

Dla tych, dla których wyrażenia typu „dysk SSD”, „matryca 144 Hz” czy „rozdzielczość QHD” to czarna magia, śpieszymy z pomocą. Podczas wyboru laptopa koniecznym jest bowiem, by przeanalizować potencjalną jakość podzespołów i na tym oprzeć swoją ostateczną decyzją. Dziś absolutną koniecznością jest dysk SSD. Wczytywanie systemu, aplikacji i gier oraz sama praca na laptopie wyposażonym w taki nośnik jest dużo szybsza i przyjemniejsza niż w przypadku zwykłych dysków twardych, których już na szczęście zazwyczaj w laptopach się nie montuje. Dodatkowo trzeba wiedzieć do czego taki laptop będziemy chcieli wykorzystać.

Jeśli to ma być typowy multimedialny notebook, wcale nie potrzebujesz wypasionych podzespołów z najwyższej półki, bo te w takich zadaniach po prostu nie będą wykorzystywane. Oczywiście jest jeszcze druga strona medalu bo kupno zbyt słabego laptopa do gier, będzie powodować frustrację podczas rozgrywki - ze względu na niską wydajność/płynność, albo - w ekstremalnych warunkach - nawet przez kompletne zacinanie się obrazu przez niewystarczającą ilość dostępnych zasobów. A zatem przed przystąpieniem do kupna każdy z Was musi sobie odpowiedzieć na pytanie – do jakiej grupy faktycznie należę i do czego chcę takiego laptopa wykorzystywać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaki laptop w grudniu 2023? Polecane laptopy gamingowe, biurowe i biznesowe

 0