Polecane klawiatury dla graczy - podsumowanie 2017

Polecane klawiatury dla graczy - podsumowanie 2017

Rynek akcesoriów dla graczy rozrasta się w bardzo szybkim tempie i można nawet odnieść wrażenie, że w ostatnim czasie niemal każdy producent zajmujący się PC ma swoją gamingową markę. Wybór jest więc ogromny i czasem trudno się w tym wszystkim odnaleźć, dlatego też postanowiliśmy nieco Wam pomóc przy wyborze klawiatury do gier.

Jeśli więc przymierzacie się do zakupu nowej klawiatury, która w głównej mierze posłużyć ma do grania (choć powinna sprawdzić się także w codziennym użytkowaniu), to w takim zapraszamy do naszego poradnika, w którym znajdziecie ciekawe propozycje w przeróżnych przedziałach cenowych - od najtańszych zamykających się w 100 zł, aż po sprzęt dla osób z nieograniczonym budżetem. Co warto podkreślić, wszystkie zawarte tu propozycje mieliśmy okazję przetestować na naszym portalu (stosowne linki do recenzji znajdziecie w ich opisach) lub też osobiście miałem z nimi dłuższy kontakt, dlatego też bez obaw mogę je polecić. Oczywiście wiele zależy tu od Waszego budżetu, ale starałem się wybierać takie sprzęty, by nawet najtańsze z nich oferowały zdecydowanie więcej niż można się spodziewać po ich cenie.

Przedział cenowy poniżej 100 zł

Mając do wydania jedynie 100 zł nie możemy oczekiwać zbyt wiele, ale nie oznacza to także, że musimy godzić się na najgorszy marketowy sprzęt, który padnie po kilku tygodniach użytkowania. Oczywiście w tym przedziale cenowym nie ma co liczyć na modele wyposażone w mechaniczne przełączniki, ale można pomyśleć o ciekawszej membranowej klawiaturze, która powinna dobrze sprawować się w trakcie grania, ale także pisania czy codziennej pracy. Myślę, że obie propozycje z tej półki cenowej powinny spełnić te wygania, oferując przy okazji coś ekstra, co tylko zwiększa ich wartość w oczach potencjalnego użytkownika - czy to hybrydowe przełączniki, czy też kilkukolorowe podświetlenie. Może nie zapewnią one takich możliwości w grach jak droższe konstrukcje, ale wydają się być bardzo dobrym wyborem dla początkujących lub mniej wymagających graczy.

Genesis Rhod 400

Test na ITHardware.pl

Specyfikacja Genesis Rhod 400

 • Typ: membranowa
 • Klawisze multimedialne: 12
 • Podświetlenie: 3 kolory (czerwony, niebieski, fioletowy)
 • Dodatkowe: złącze usb 2.0, Anti-ghosthing zone, wodoodporna konstrukcja
 • Kabel: USB 2.0 o długości 2 m
 • Wymiary 463 x 168 x 30 mm
 • Cena: 69 zł

 

Patrząc na Genesis Rhod 400 i to, co oferuje ten produkt polskiego producenta za niecałe 70 zł, trudno nie być pod wrażeniem stosunku ceny i oferowanych możliwości, dlatego też model ten musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Otrzymujemy tu miły dla oka gamingowy design łączący czarno-czerwoną kolorystykę, całkiem sprawne klawisze czy Anti-Ghosting w tzw. „strefie gracza”. Do tego mamy trzy kolory podświetlania, wodoodproność, możliwość blokady klawisza Windows i w ogóle wszystkich klawiszy. Ale jak wiemy nie ma róży bez kolców, więc i w tym przypadku można się lekko zranić, a największym zastrzeżeniem jest wyginanie się konstrukcji naciskanej w środkowym punkcie, choć w tej cenie dość łatwo przymknąć na to oko. Sprzęt ten można polecić w ciemno mniej zasobnym graczom, którzy po prostu lubią poświęcić na wirtualną rozrywkę kilkanaście godzin tygodniowo.

 

Najważniejsze cechy: 

 Design i przyzwoita jakość wykonania

 Anti-Ghosting

 Możliwość regulacji koloru i intensywności podświetlania

 Stosunek cena-jakość

 Funkcje multimedialne, blokada klawisza Windows i możliwość blokady wszystkich klawiszy

 

Tracer Gaming Mecano

Specyfikacja Tracer Gaming Mecano: 

 • Przełączniki: hybrydowe,
 • Podświetlenie: 3 kolory (czerwony, niebieski i różowy),
 • Kabel: USB 2.0 o długości 1,8 metra,
 • Dodatkowe: KRO dla wybranej sekcji klawiszy,
 • Wymiary: 433 x 137 x 35,3 mm,
 • Waga: 935 gramów
 • Cena: 89 zł

 

To o tyle ciekawa propozycja, że mamy tu do czynienia z klawiaturą z hybrydowymi przełącznikami, czyli membranowymi imitującymi klik mechanicznych. Takie rozwiązanie sprawia, że wrażenia z użytkowania są lepsze niż w typowych membranach. Poza tym, urządzenie otrzymało podświetlenie LED z możliwością wyboru jednego z trzech kolorów i ustawienia jasności, a nie powinniśmy także narzekać na trwałość konstrukcji, ponieważ ta została wzmocniona metalową podstawą, a kabel otrzymał solidny oplot. Jeśli dołożymy do tego całkiem pokaźną liczbę dodatkowych funkcji (pomimo braku oprogramowania), w tym 18 multimedialnych przycisków m.in. do sterowania głośnością oraz playlistą, to otrzymamy jednego z faworytów w tym przedziale cenowym. Oczywiście, także i tutaj trzeba liczyć się z pewnymi drobnymi niedociągnięciami, ale te zostają przyćmione przez zalety. 

 

Najważniejsze cechy: 

 Hybrydowe przełączniki

 Podświelenie w 3 kolorach

 Konstrukcja wzmocniona metalową płytą

 Stosunek cena-jakość

 18 multimedialnych przycisków

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polecane klawiatury dla graczy - podsumowanie 2017

 0