Polecane klawiatury dla graczy - podsumowanie 2017

Polecane klawiatury dla graczy - podsumowanie 2017

Przedział cenowy poniżej 200 zł

Dysponując kwotą 200 zł możemy sobie pozwolić na zdecydowanie więcej szaleństwa. W tym wypadku nie jesteśmy już bowiem skazani na najzwyklejsze membranowe konstrukcje i możemy sięgnąć po sprzęt wyposażony w nożycowy mechanizm lub nawet mechaniczne przełączniki (co prawda nie najwyższej jakości, ale zawsze). W tym pułapie cenowym wyraźnie wzrasta także jakość wykonania, co ma niebagatelne znaczenie, jeśli chcemy, by klawiatura posłużyła nam przez dłuższy czas. Wciąż jednak nie ma co liczyć na jakieś wodotryski czy specjalne atrakcje, ale jeśli nie potrzebujecie bardziej zaawansowanych funkcji typu obsługa makr czy podświetlenie RGB, to za tę kwotę możecie otrzymać naprawdę dobry sprzęt, który nie powinien Was ograniczać w trakcie ogrywania ulubionych tytułów.

Cougar 200K

Specyfikacja Cougar 200K: 

 • Typ: nożycowa, niskoprofilowa
 • Podświetlenie: 7 kolorów (pomarańczowe, niebieskie, zielone, fioletowe, niebieskozielone, żółte i białe),
 • Kabel: USB 2.0 o długości 1,6 metra,
 • Dodatkowe: 19 przyciskowy anty-ghosting, przyciski multimedialne oraz funkcyjne
 • Wymiary: 450 x 166 x 20 mm,
 • Waga: 845 gramów
 • Cena: 125 zł

 

Cougar 200K zdecydowanie przerasta oczekiwania w stosunku do budżetowego modelu, a na szczególną uwagę zasługuje tu przede wszystkim cichy nożycowy mechanizm, który stosowany jest głównie w laptopach i charakteryzuje się niskim skokiem. Wiele osób bardzo ceni sobie tego typu przełączniki, uważając, że są nawet wygodniejsze w użytkowaniu od mechanicznych. Poza tym, otrzymujemy solidnie wykonany produkt, wyróżniający się stylowym i minimalistycznym wzornictwem, bardzo dobrze zrealizowanym podświetleniem i sporą ilością gamingowych funkcji. Przyczepić można się co prawda do nieco zbyt niskich nóżek czy wykonania kabla, a nie zaszkodziłaby także obecność dodatkowych portów USB, ale mimo wszystko to bardzo dobra propozycja dla osób poszukujących niedrogiego sprzętu z niskim skokiem w laptopowym stylu.

 

Najważniejsze cechy: 

 Nożycowy mechanizm

 Podświelenie w 7 kolorach

 Konstrukcja niskoprofilowa

 Przemyślanie i przydatne funkcje dla graczy

 Ergonomia

 

Genesis Thor 300 TKL

Test na ITHardware.pl

Specyfikacja Genesis Thor 300 TKL:

 • Typ: mechaniczna
 • Przełączniki: Outemu Red /Outemu Blue,
 • Podświetlenie: Zielone/białe (zależne od przełączników),
 • Kabel: USB 2.0 w oplocie o długości 1,6 metra,
 • Dodatkowe: N-Key Rollover,
 • Wymiary: 335 x 134 x 38 mm,
 • Waga: 695 gramów,
 • Cena: 169 zł.

 

Genesis dostarczył na rynek naprawdę interesujący sprzęt TKL, który pozytywnie zaskakuje stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Nie dosyć, że klawiatura jest solidnie wykonana z wysokiej jakości materiałów (aluminiowa obudowa), to jeszcze pochwalić może się dobrze zrealizowanym podświetleniem, prostym minimalistycznym designem oraz mechanicznymi przełącznikami. Tym samym otrzymujemy jeden z najtańszych "mechaników" dostępnych na rynku. Zastosowany w recenzowanym przeze mnie modelu rodzaj przełączników, który nie tylko nie jest preferowany przez graczy, ale i gorzej wypada na tle innych niebieskich "mechaników", pozostawia nieco do życzenia, ale i tak oferuje znaczącą przewagę nad membranowymi konkurentami. Pod względem zastosowania w grach, lepiej jednak zdecydować się na wariant z czerwonymi przełącznikami Outemu.

 

Najważniejsze cechy: 

 Wysoka jakość wykonania i zastosowanych materiałów

 Dobrze zrealizowane podświetlenie

 Korzystyny stosunek jakości do ceny

 Prosty design

 Kompaktowa konstrukcja TKL

 mechaniczne przełączniki Outemu Red /Outemu Blu

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polecane klawiatury dla graczy - podsumowanie 2017

 0