Przedział cenowy do 1000 zł
Razer Nari Ultimate - 699 zł
Specyfikacja Razer Nari Ultimate
- Pasmo przenoszenia: 20-20000 Hz
- Średnica głośnika: 50 mm
- Dynamika głośników: 107 ± 3 dB
- Impedancja głośników: 32 Ohm
- Typ słuchawek: nauszne
- Mikrofon: TAK (100 Hz – 6,5 kHz)
- Regulacja głośności: TAK
- Łączność bezprzewodowa: do 12 m
- Czas pracy na baterii: ~10 godzin
- Waga: ~430 g
- Złącza: Bezprzewodowy odbiornik USB lub 4 polowy jack 3,5 mm
- Dodatkowo: technologia THX, system wibracji Lofelt L5 Haptic
- Oprogramowanie: Razer Synapse 3
Razer Nari Ultimate to bezprzewodowe słuchawki dla graczy wyposażone w technologię haptyczną HyperSense, która wykrywa bardziej intensywne ścieżki dźwiękowe i uruchamia wibracje, pozwalając nam jeszcze bardziej wczuć się w intensywną akcję. Funkcja dźwięku przestrzennego THX Spatial Audio nie ogranicza się tu jedynie do kanałów 5.1 i 7.1, ale oferuje surround w zakresie 360 stopni. Co więcej, technika ta dodaje dźwiękowi głębi poprzez symulowanie dźwięków nad i pod użytkownikiem. Produkt Razera pochwalić trzeba też za komfort użytkowania, ponieważ dopasowujący się do kształtu głowy pałąk w słuchawkach Razer Nari Ultimate oraz obracane nauszniki zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie i dopasowaniu urządzenia do kształtu głowy. Ponadto, konstrukcja wykonana jest z aluminium, przez co jest nie tylko lekka, ale również niezwykle wytrzymała.
Najważniejsze cechy:
wykonanie na wysokim poziomie
wysoka jakość dźwięku
technologia THX
żel chłodzący w padach
podświetlenie Chroma
mikrofon z wieloma funkcjami i dobrą jakością
ozbudowane oprogramowanie
Beyerdynamic Custom Game - 799 zł
Specyfikacja Beyerdynamic Custom Game
- Pasmo przenoszenia: 5-35000 Hz
- Średnica głośnika: 50 mm
- Dynamika głośników: 96 dB
- Impedancja głośników: 16 Ohm
- Typ słuchawek: nauszne
- Mikrofon: TAK, odpinany
- Regulacja głośności: TAK
- Długość kabla: 120 cm
- Złącze: analogowe 3,5 mm
- Waga: 282 g
Jeśli raczej stronicie od kompetytywnej rozgrywki po sieci i preferujecie singlowe produkcje nastawione na widowiskową, filmową akcję, to trudno o lepszy wybór niż Beyerdynamic Custom Game. Co prawda słuchawki popularnego producenta nie należą do małych ani nie urzekają designem, ale są niezwykle wygodne i posiadają jedną unikalną funkcję. A mianowicie możliwość personalizacji sygnatury dźwięku za pomocą otworów bass reflexu umieszczonych w nausznikach, które można swobodnie zamykać lub otwierać za pomocą prostego mechanizmu przesuwnego. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać głębszy bas w przypadku, kiedy gramy w cichym otoczeniu lub też zamknąć otwory, wyciszając dźwięki z hałaśliwego otoczenia. Poza tym słuchawki korzystają z 3,5 mm złącza minijack, więc są uniwersalne w zastosowaniu. Największym problemem może być tu cena, która kształtuje się na poziomie 799 zł.
Najważniejsze cechy:
świetna jakość dźwięku
Bardzo wygodna i wytrzymała konstrukcja
wszechstronny zestaw słuchawkowy
bardzo dobra izolacja
wyoka jakość wykonania
Sennheiser GSP 600 - 849 zł
Specyfikacja Sennheiser GSP 600
- Pasmo przenoszenia: 10-30000 Hz
- Średnica głośnika: 50 mm
- Dynamika głośników: 112 dB
- Impedancja głośników: 28 Ohm
- Typ słuchawek: nauszne
- Mikrofon: TAK
- Regulacja głośności: TAK
- Długość kabla: 150 cm + 250 cm
- Złącze: analogowe 3,5 mm
- Waga: 395g
Firmy Sennheiser nie trzeba przedstawiać audiofilom, ponieważ niemiecki producent od lat cieszy się uznaniem w segmencie muzycznych słuchawek. Nic więc dziwnego, że postanowił spróbować swoich sił na jakże intratnym gamingowym rynku i wraz z modelem GSP 600 udowodnił, że rzeczywiście zna się na rzeczy. Co prawda design i dobór materiałów jak na tej klasy sprzęt pozostawiają nieco do życzenia, ale już komfort użytkowania i przede wszystkim jakość dźwięku to pierwsza klasa. Co istotne, w odróżnieniu od większości gamingowych słuchawek, GSP 600 świetnie sprawdzają się także w grach. Do tego otrzymujemy bardzo dobry mikrofon (kolejny konik Sennheisera), wymienny kabel z opcją pojedynczego złącza minijack, np. do konsol czy telefonu oraz podwójnego pecetowego, gdzie słuchawki i mikrofon wymagają osobnego połączenia. Ciekawym rozwiązaniem jest też system regulacji siły docisku, który każdy będzie mógł dopasować pod siebie. Warto też zaznaczyć, że co prawda słuchawki nie wymagają mocnego źródła, ale rozwijają skrzydła dopiero, kiedy to będzie wysokiej klasy, więc w przypadku GSP 600 warto rozważyć dobrą kartę dźwiękową.
Najważniejsze cechy:
rewelacyjny dźwięk w grach, który bardzo dobrze wypada w muzyce i filmach
świetny mikrofon
system regulacji siły docisku
wymienny kabel
wygodne w użytkowaniu
Pokaż / Dodaj komentarze do: Polecane słuchawki dla graczy na 2020 rok