Poradnik komunijny 2018 – Prezenty, o których nie miałeś/aś pojęcia

Poradnik komunijny 2018 – Prezenty, o których nie miałeś/aś pojęcia

Dream Machines G1060-17PL24, cena: od 5199 zł

Morele X-KOM  

Dream Machines G1060-17PL24

Laptop prawie jak komputer stacjonarny. Wiele osób chcąc kupić komputer wybiera laptop, który zajmuje mniej miejsca i w razie potrzeby może zostać łatwo przetransportowany. Ale laptop to także kompromisy - przeważnie niższa wydajność, brak możliwości rozbudowy czy większe koszty. Trafiają się jednak wyjątki. Dream Machines G1060-17PL24 to 17-calowy notebook dla graczy o wydajności niemalże ekwiwalentnej z wysokowydajnymi komputerami stacjonarnymi, który jest niezwykle prosty w rozbudowie i konserwacji. Urządzenie warszawskiego producenta zostało wyposażone m.in. w 4-rdzeniowy i 8-wątkowy procesor Intel Core i7, pełnoprawną kartę grafiki NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB, 8 GB pamięci RAM, a także dysk SSD. Korzystając z klapy serwisowej w jego spodniej części, pamięć i dyski można bez trudu wymienić / rozbudować, układ chłodzenia zaś - samodzielnie wyczyścić. Tym samym Dream Machines G1060-17PL24 łączy mobilność laptopa z przystępnością obsługi komputera stacjonarnego, będąc zarazem urządzeniem dość agresywnie wycenionym (kompletny komputer stacjonarny o podobnych parametrach z monitorem wcale nie będzie istotnie tańszy).

 

MSI GS65 Stealth Thin 8RF, cena: od 9599 zł

 X-KOM  

MSI GS65 Stealth Thin

Mobilność w topowym wydaniu. MSI GS65 Stealth Thin 8RF to jeden z najnowszych laptopów tego producenta, który nie tylko jest jednym z najszybszych komputerów przenośnych na świecie, ale maszyną w ogólnym rozrachunku potężną, również na tle rozwiązań stacjonarnych. Wynika to z zastosowania 6-rdzeniowego i 12-wątkowego wariantu procesora Intel Core i7, a także karty grafiki NVIDIA GeForce GTX 1070 Max-Q. Ale to ledwie początek. Idąc dalej, producent serwuje 15,6-calowy ekran Full HD o odświeżaniu 144 Hz, aż 16 GB pamięci operacyjnej oraz dysk SSD z interfejsem PCI Express, o pojemności 256 GB. Prz czym wszystko to zmieszczono w smukłej obudowie charakteryzującej się całkowitą masą 1,8 kg, z akumulatorem gwarantującym nawet 8 godz. pracy na zasilaniu bateryjnym. Owszem, kwota niezbędna na zakup sięga w tym przypadku pułapu nie najgorszego używanego samochodu, jednak jakość i poziom dopracowania laptopa w dużym stopniu ją uzasadnia. I na pewno będzie to inwestycja na wiele, wiele lat.

 

TP-Link Neffos C7 DualSim, cena: od 499 zł

KomputronikMorele X-KOM

Neffos C7

Funkcjonalny i markowy smartfon, który nie zrujnuje budżetu. Ze smartfona aktualnie korzystają chyba wszyscy, wszak urządzenia tego typu są coraz bardziej przystępne. Nie wszyscy jednak chcą wydawać na ten sprzęt fortunę, albo korzystać z oferty tanich, ale kompletnie nieznanych marek. Dla takich osób ofertę przygotowała firma TP-Link. Trudniące się na co dzień dostarczaniem urządzeń sieciowych przedsiębiorstwo, kojarzone chociażby z produkcją routerów, jakiś czas temu wydało serię smartfonów Neffos. Jej najciekawszym przedstawicielem zdaje się być 5,5-calowy model C7, wyposażony m.in. w 8-rdzeniowy układ MediaTek MT6750, 2 GB pamięci operacyjnej i 16 GB pamięci na dane użytkownika. Zasadniczo Neffos C7 ma wszystko to, czego oczekiwać możemy po współczesnym smartfonie - przyzwoity aparat po obydwu stronach (13 MP oraz 8 MP), wyświetlacz typu IPS, obsługę standardu 4G LTE, czytnik kart pamięci, itd. Niemniej, dzięki cenie zaczynającej się już od 500 złotych, pozytywnie wyróżnia się stosunkiem możliwości do ceny. To zdecydowanie jedna z najciekawszych pozycji, jeśli chodzi o rozpoczęcie swej przygody ze smartfonami.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poradnik komunijny 2018 – Prezenty, o których nie miałeś/aś pojęcia

 0