Top 10 foteli dla graczy - polecane modele z róznych kategorii cenowych

Top 10 foteli dla graczy - polecane modele z róznych kategorii cenowych

Przedział cenowy do 700 zł

Silver Monkey SMG-400 - 549 zł

Pierwsza propozycja z budżetowego segmentu to fotel SMG-400 od firmy Silver Monkey. Pomimo niskiej ceny, krzesło to oferuje dwie poduszki: lędźwiową, która zapewnia wsparcie dla dolnego odcinka kręgosłupa i zagłówkową, będącą podparciem dla głowy. Produkt pochwalić może się też całkiem przyjemnym wzornictwem i dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarno-czerwonym, czarno-białym i czarno-szarym. Co jednak istotniejsze, SMG-400 bazuje na solidnej stalowej konstrukcji (choć warto mieć na uwadze, że jego maksymalne obciążenie wynosi 100 kg) z mechanizmem Butterfly, który wychyla oparcie ostro do tyłu (165 stopni), pozwalając odetchnąć po ciężkim boju. Fotel Silver Monkey zapewnia również regulację podłokietników i wysokości siedziska, a pięć podwójnych kółek wykończonych zostało gumą, co ogranicza rysowanie się podłogi (mimo wszystko warto zainwestować w matę i tyczy się to wszystkich foteli). Obicie jest wykonane z łatwej w czyszczeniu skóry ekologicznej, więc codzienną “pielęgnację” można ograniczyć do minimum.

Top 10 foteli dla graczy - polecane modele z róznych kategorii cenowych

SpeedLink XANDOR - 549 zł

SpeedLink XANDOR to kolejna relatywnie tania propozycja. Tym razem producent postawił na jakże gamingowe połączenie czerni i czerwieni (tylko jedna opcja kolorystyczna do wyboru), ale stylistycznie fotel może się podobać, a jak na tę kategorię cenową wyróżnia się także trwałością, wynikającą z zastosowania niezłej klasy materiałów, w tym ekoskóry. W tym przypadku również zadbano o odpowiednie wsparcie dla lędźwi i głowy za pomocą dodatkowych poduszek, a otrzymujemy nawet większy zakres regulacji. Oparcie fotela SpeedLink XANDOR można wychylać do tyłu w zakresie pomiędzy 90 a 180 stopni, dzięki czemu w momencie, kiedy zechcemy odpocząć, możemy praktycznie położyć się na krześle. Dodatkowo, podłokietniki 2D (regulacja w płaszczyznach góra i dół oraz lewo i prawo) zapewniają odpowiednie wsparcie dla łokci, a siedzisko możemy regulować w zakresie 450 - 530 mm. To swoją drogą jest naprawdę szerokie, dzięki czemu fotel nadaje się też dla większych graczy, tym bardziej, że jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Raczej nie jest jednak przygotowany do wysokich osób, więc warto o tym pamiętać. 

Top 10 foteli dla graczy - polecane modele z róznych kategorii cenowych

Silver Monkey SMG-450 - 699 zł

Kolejny model od Silver Monkey w naszym zestawieniu to nieco droższy SMG-450. Jak nietrudno się domyślić, jest to swoiste rozwinięcie SMG-400, choć pomiędzy fotelami znajdziemy zasadnicze różnice. Dla przykładu SMG-450 nie jest obity ekoskórą, ale materiałową tkaniną, która jest nie tylko przyjemna w kontakcie, ale i zapewnia lepszą wentylację, przez co nie wzmaga tak bardzo potliwości, a przy zbliżających się letnich upałach mogłoby to dawać się we znaki (choć z drugiej strony materiał trudniej utrzymać w czystości). Poza tym, SMG-450 oferuje solidny stalowy szkielet i umożliwia szeroką regulację ustawień, poczynając od kąta nachylenia oparcia (do 170 stopni), poprzez wysokość siedziska (450 - 525 mm), a kończąc na podłokietnikach 2D. Oczywiście nie zabrakło dwóch dodatkowych poduszek i gumowych kółek, a maksymalnie obciążenie tego modelu to 120 kg.  

Top 10 foteli dla graczy - polecane modele z róznych kategorii cenowych

Pokaż / Dodaj komentarze do: Top 10 foteli dla graczy - polecane modele z róznych kategorii cenowych

 0