Jaki monitor kupić? Polecane modele dla graczy, profesjonalistów i do biura

Jaki monitor kupić? Polecane modele dla graczy, profesjonalistów i do biura

Wybór odpowiedniego monitora, do gier, codziennego użytku (w domu/biurze) czy też profesjonalnych zastosowań graficznych, jest bardzo istotny, ale jednocześnie najzwyczajniej w świecie trudny. No bo co z tego, że posiadamy niezwykle wydajną jednostkę centralną, kiedy wyświetlacz psuje cały efekt, a to smużeniem w grach, szybkim męczeniem wzroku w pracy czy słabym odwzorowaniem barw na zdjęciach. Postanowiliśmy więc nieco Wam pomóc i przygotowaliśmy obszerny poradnik, w którym zestawiliśmy rekomendowane modele do odmiennych zastosowań w różnych przedziałach cenowych, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Trzeba jednak zaznaczyć, że ranking ten jest zamknięty, bo takowy zapewne stałby się lekturą nie do przebrnięcia, ale staraliśmy się tak dobierać produkty, by zadowolić przeróżne gusta i oczekiwania. Śmiało możecie też dzielić się swoimi spostrzeżeniami i propozycjami w komentarzach poniżej.

Przygotowaliśmy obszerny poradnik, w którym zestawiliśmy rekomendowane modele do odmiennych zastosowań w różnych przedziałach cenowych.

Jaki monitor kupić? Polecane modele dla graczy, profesjonalistów i do biura

Oczywiście przy wyborze trzeba się kierować aspektami, które z naszego punktu widzenia są najważniejsze, jak np. ergonomia, rodzaj zastosowanej matrycy, rozdzielczość i powierzchnia robocza czy też odwzorowanie dynamicznych scen lub kolorów. Bardzo istotną kwestią jest również cena, dlatego wszystkie propozycje podzielone są na przedziały cenowe, od najbardziej budżetowych modeli praktycznie na każdą kieszeń, przez bardziej zaawansowane monitory ze średniej półki, po high-endowe konstrukcje skierowane do największych entuzjastów, którzy mogą sobie pozwolić na naprawdę duży wydatek. Oczywiście w ramach krótkich opisów uwzględniliśmy jedynie najważniejsze cechy poszczególnych monitorów, więc jeśli któryś produkt zainteresuje Was bardziej, warto zapoznać się z jego recenzją (choćby na naszym portalu). Nie przedłużając, zapraszamy do lektury!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaki monitor kupić? Polecane modele dla graczy, profesjonalistów i do biura

 0