Najlepsze zasilacze komputerowe 2022 - TOP 10

Najlepsze zasilacze komputerowe 2022 - TOP 10

Jaki zasilacz do komputera kupić? Które modele polecamy w 2022-2023 roku? Jako jeden z nielicznych polskich portali jesteśmy w stanie przetestować profesjonalnie zasilacze komputerowe ATX, posiadamy do tego nie tylko wiedzę, doświadczenie, ale i zaplecze np. multimetry, oscyloskop i co najważniejsze sztuczne obciążenie. W tamtym roku zdołaliśmy przetestować sporo modeli i wszystkie znajdziesz w dziale testy zasilaczy. Możemy zatem wyróżnić w tym zestawieniu kilka naprawdę ciekawych konstrukcji. W ostatnim czasie sporo się pozmieniało. Za niewielkie pieniądze można kupić dziś dobry zasilacz z konwerterami DC-DC, ale równie łatwo można się naciąć na z pozoru solidną jednostkę, która dobrze prezentuje się wyłącznie na papierze. Aby ustrzec Was od takich sytuacji, w niniejszym rankingu zaproponujemy wam TOP 10 najlepszych zasilaczy, nad którymi warto się zastanowić.

 

 

polecane zasilacze

Poniższa lista ułożona rosnąco od modeli o najmniejszej mocy znamionowej.

Polecane zasilacze:

  • SilentiumPC Vero L3 500 W
  • MSI MAG A650BN
  • Seasonic Core GC-650 W
  • Corsair TX750M
  • Krux Generator 850 W
  • ENDORFY Supremo FM5 Gold 850 W
  • Corsair RM850x
  • Phanteks AMP 1000 W
  • Thermaltake Toughpower GF3 1200 W
  • be quiet! Dark Power PRO 12 1500 W

SilentiumPC Vero L3 500 W - dobry model do budżetowego zestawu

SilentiumPC Vero L3 500 W

SilentiumPC Vero L3 to seria zasilaczy o mocy od 500 W do 700 W, które są wyposażone w przetwornice DC-DC i tajwańskie kondensatory Teapo do 105 °C. Cechują się sprawnością energetyczną potwierdzoną certyfikatem 80+ Bronze.

Vero L3 to konstrukcja, która od strony pierwotnej jest bardzo podobna do Supremo L2. Brakuje jedynie układu rezonansowego. Za chłodzenie elektroniki odpowiada tutaj dość cichy wentylator Sigma HP z łożyskiem hydraulicznym o wysokim ciśnieniu statycznym powietrza. Modele o mocy 600 W i 700 W otrzymały dodatkowe złącze EPS P8, a najmocniejszy, czyli 700-watowy, dodatkowe złącze PCIe 6+2-pin. Całość umieszczona w obudowie o kompaktowych rozmiarach o długości 140 mm. W klasie budżetowej w szczególności polecamy wersję 500 W i zakupicie ją w cenie ok. 230 zł.

Zasilacz SilentiumPC Vero L3 500W kupisz najtaniej na Ceneo.pl

MSI MAG A650BN - budżetowy zasilacz z 5-letnią gwarancją

MSI MAG A650BN

MSI MAG A650BN to całkiem udana konstrukcja jak na budżetowy zasilacz. W tej klasie nie możemy oczekiwać cudów, ale konstrukcja MSI ma kilka mocnych plusów. Przede wszystkim wysoka sprawność energetyczna dochodzącą do 90,7% (również podczas niskich obciążeń), niski poziom tętnień i dobra kultura pracy - aż do 75% mocy. Konwertery DC-DC zapewniają natomiast kompatybilność oraz prawidłowe napięcia podczas niskich i niezrównoważonych obciążeń. MSI nie oszczędzał na zabezpieczeniach, tak więc nie musimy się martwić o przypadkowe przegrzanie elektroniki. Do dyspozycji otrzymujemy nawet zabezpieczenie temperaturowe, co jest rzadkością w tej cenie. Okablowanie jest dobrze skrojone pod moc PSU. Może nie ma tutaj płaskich taśm, ale zastosowane rozwiązanie jest w pełni akceptowalne. We wnętrzu znajdziemy co prawda chińskie kondensatory elektrolityczne i można było zastosować elementy nieco lepszej jakości, ale aż pięcioletnia gwarancja producenta w pełni to rekompensuje. Konkurencja oferuje tylko 3 lata, nawet na tej samej platformie CWT.

Seasonic Core GC-650 - wysoka jakość w średniej półce

Seasonic Core GC-650

Seasonic Core GC-650 to wysoka jakość wykonania oraz elektronika z najwyższej półki wraz z japońskimi kondensatorami. Core dzieli z Focus większość kluczowych sekcji, a różnice polegają na zastosowaniu topologi półmostu, wentylatora z łożyskiem ślizgowym zamiast FDB, czy braku lakierowania laminatu. Do tego brak półpasywnej pracy i krótsza, bo siedmioletnia gwarancja (co i tak jest okresem długim oczywiście). Elektronika to renomowanej marki tranzystory Infineon i japońskie kondensatory do 105 °C. Elektrycznie jest bardzo dobrze - świetna regulacja napięć, niski poziom tętnień oraz wysoka sprawność energetyczna przekraczająca 92%. Zasilacz jest bardzo cichy do 75% mocy, ale powyżej 75% wentylator jest już słyszalny. Jakieś cięcia jak widać są, ale to nadal bardzo dobra jednostka. Do kupienia już za ok. 390 zł.

Zasilacz Seasonic Core GC-650 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Corsair TX750M - wysoka klasa i wystarczająca moc

Corsair TX750M

Corsair TX750M to według mnie bardzo niedoceniana seria zasilaczy. Proponowana jednostka to dobra platforma z wysokiej jakości elektroniką, w tym japońskimi kondensatorami. Corsair TX750M to pół-modularny zasilacz, za którego schłodzenie odpowiada 120-milimetrowy wentylator z łożyskiem karabinkowym, pracujący w trybie ciągłym. Producent na tę jednostkę oferuje 7 lat gwarancji

Krux Generator 850 W - mocne uderzenie w średniej półce

Krux Generator 850 W

KRUX Generator 850 W Gold korzysta z platformy renomowanego producenta CWT, ale docenić należy zastosowanie wentylatora z łożyskiem FDB oraz wyłącznie japońskich kondensatorów elektrolitycznych i polimerowych Chemi-Con i Nichicon certyfikowanych do pracy w temperaturze do 105 st. C. Na zasilacz otrzymujemy co prawda jedynie 5 lat gwarancji, ale będę zdziwiony, jeśli ten nie dotrwa do 10-letniej rocznicy i nie zestarzeje się razem z wami. KRUX Generator 850W Gold pod kątem elektrycznym wypada bardzo dobrze i ciężko było nam się do czegoś w nim przyczepić - nawet na siłę. W tej kwocie (ok. 500 zł) trudno szukać lepszego zasilacza.

Zasilacz KRUX Generator 850 W kupisz najtaniej na Ceneo.pl

ENDORFY Supremo FM5 Gold 850 W - nowe szaty supremacji

ENDORFY Supremo FM5 Gold 850 W

ENDORFY Supremo FM5 Gold 850 W oparto o zmodyfikowaną platformę SAMA i jak na jednostkę modularną ma bardzo kompaktowe wymiary. ENDORFY we współpracy z Synergy Cooling skupiło się na kulturze pracy i to na bazie wentylatora Fluctus 120 PWM dostosowali rozmieszczenie kluczowych komponentów w środku. W efekcie otrzymujemy prawdopodobnie najcichszy zasilacz o mocy 850 W dostępny obecnie na rynku. Poza tym w środku znajdziemy wyłącznie japońskie kondensatory do 105 st. C i niezłą elektronikę. Zasilacz jest wydajny, a zarazem bardzo cichy nawet na pełnym obciążeniu. Jak na model z certyfikatem sprawności 80 PLUS Gold i 7-letnim okresem gwarancyjnym, cena również imponuje. Zasilacz do kupienia za ok. 570 zł.

Zasilacz Endorfy Supremo FM5 850W kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Corsair RM850x - jakość ponad wszystko

Corsair RM850x

Corsair RM850x to ciągle modernizowana jednostka, która korzysta z platformy CWT. W nowym modelu rozmiary są nieco większe i w niewielkich obudowach może zajść konieczność zdemontowania koszyka HDD, więc jeżeli nie korzystasz z dysku talerzowego to nie będzie problemu z zamontowaniem PSU. RM850x to przede wszystkim świetna elektronika, czyli japońskie kondensatory do 105 st. C, wentylator z łożyskiem karabinkowym działającym w trybie półpasywnym, wysoka sprawność potwierdzona certyfikatem 80 PLUS Gold oraz bogate w złącza okablowanie. Na zasilacz otrzymujemy 10 lat gwarancji i kupić można go już za ok. 780 zł.

Zasilacz Corsair RM850x kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Phanteks AMP 1000 W - niedoceniany gracz na rynku

Phanteks AMP 1000 W

Phanteks AMP 1000 W to model oparty na platformie Seasonic Focus GX, a więc wydajnej jednostce z certyfikatem 80 PLUS Gold w kompaktowym rozmiarze i półpasywną pracą wentylatora. Świetna elektronika, czyli japońskie kondensatory do 105 st. C, wentylator z łożyskiem FDB, bogate w złącza okablowanie oraz długa, 10-letnia gwarancja. Wysoka jakość Seasonica mówi zresztą sama za siebie. Phanteksa AMP 1000W kupicie za ok. 799 zł.

Zasilacz Phanteks AMP 1000W kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Thermaltake Toughpower GF3 1200 W - tylko do najwydajniejszych pecetów

Thermaltake Toughpower GF3 1200 W

Thermaltake Toughpower GF3 1200 W to zasilacz wykonany w specyfikacji Intel ATX 3.0, który wyposażony został w natywne złącze PCIe 5.0, czyli 12VHPWR 600 W. To oznacza, że ​​może dostarczać 200% mocy znamionowej (2400 W), przez okres 100 mikrosekund bez inicjowania zabezpieczeń. Ma to na celu poradzenie sobie ze skokami mocy w najnowszej generacji kartach graficznych, takich jak GeForce RTX 4090 czy nowych procesorów, które niewiele już odstają pod katem chwilowego zapotrzebowania na moc. Poza tym znajdziemy tu wysokiej jakości elektronikę, czyli japońskie kondensatory do 105 st. C, wentylator z łożyskiem FDB oraz długą 10-letnią gwarancję. Zasilacz wyceniony został na ok. 1299 zł.

Zasilacz Thermaltake Toughpower GF3 1200W kupisz najtaniej na Ceneo.pl

be quiet! Dark Power PRO 12 1500 W - jakość i cisza

be quiet! Dark Power PRO 12 1500 W

be quiet! Dark Power PRO 12 1500 W korzysta z cyfrowej platformy CWT, którą oparto o wysokiej jakości elektronikę. Znajdziemy w nim wyłącznie japońskie kondensatory certyfikowane do pracy w temperaturze do 105 st. Celsjusza, a potwierdzeniem tej jakości jest długa, 10-letnia gwarancja producenta na sprzęt. Wygląda do tego po prostu obłędnie. Szczotkowane aluminium i chromowane wstawki powodują, że z wielkim żalem będziecie go zamykać w obudowie. Jak przystało na be quiet!, nawet przy pełnym obciążeniu potrafi zapewnić wysoką kulturę pracy, a do 50% mocy jest całkowicie niesłyszalny. Cyfrowa kontrola to nie tylko wysoka sprawność, ale i ekstremalnie niskie tętnienia napięć, co w połączeniu z możliwością łączenia sześciu linii +12 V w jedną, wywoła uśmiech na twarzach entuzjastów i overclockerów. Za taką jakość przyjdzie nam zapłacić ok. 2000 zł.

Zasilacz be quiet! Dark Power PRO 12 1500W kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze zasilacze komputerowe 2022 - TOP 10

 0