Test zasilacza MSI MAG A650BN - budżetowy PSU z długą gwarancją

Test zasilacza MSI MAG A650BN - budżetowy PSU z długą gwarancją

Test zasilacza MSI MAG A650BN - budżetowy PSU z długą gwarancją

Duże marki oferujące podzespoły komputerowe, cały czas poszerzają swoje portfolio i nie ma w tym nic złego, bo dla nas, konsumentów to większy wybór. Problemy zaczynają się w momencie, w którym trzeba stworzyć coś tańszego lub po prostu klasy budżetowej. W tym wypadku uwidaczniają się oszczędności, co jest oczywiście logiczne i zrozumiałe. Niektóre firmy niestety nie zawsze tną koszty tam, gdzie trzeba. Czy bohater dzisiejszego artykułu jest właśnie takim produktem? Testowana konstrukcja to ciekawy, budżetowy zasilacz MSI MAG A650BN z konwerterami DC-DC na stronie wtórnej. Oferuje on moc znamionową 650 W, jedną mocną szynę +12 V, wysoką sprawność potwierdzoną certyfikatem 80 PLUS Bronze oraz długą, pięcioletnią gwarancję. W tej klasie zasilaczy możemy się spodziewać raczej od 24 do 36 miesięcy okresu gwarancyjnego, więc 5 lat od razu robi wrażenie i poniekąd sugeruje, że producent zastosował odpowiednią platformę oraz adekwatną jakość elektroniki. Co znajdziemy w środku zasilacza i czy MSI MAG A650BN zaliczy procedurę testową? Tego dowiemy się po analizie wnętrza oraz przeprowadzeniu testów. Zapraszamy do lektury.  

MSI MAG A650BN to budżetowy zasilacz o mocy 650 W z certyfikatem 80 PLUS Bronze i z długą, pięcioletnią gwarancją. Czy będzie lepszy od konkurencji?

MSI MAG A650BN

Premierowy test zasilacza MSI MPG A850GF

MSI MAG A650BN to przedstawiciel klasy budżetowej, a do wyboru mamy dwie jednostki o mocy 550 W i 650 W. Zasilacz oferuje stały system okablowania, który wykonano z czarnych przewodów. Posiada jedną mocną linię +12 V i konwertery DC-DC na stronie wtórnej, a wysoką sprawność potwierdza certyfikat 80 PLUS Bronze. MSI MAG A650BN to klasa budżetowa zasilacza, więc nie powinniśmy oczekiwać japońskich kondensatorów tylko chińskich lub tajwańskich odpowiedników. Na zasilacz otrzymujemy 5 lat gwarancji.

Specyfikacja MSI MAG A650BN:

 • Kompatybilność ze standardem ATX12V,
 • moc ciągła 650 W,
 • typowa sprawność do 85% (potwierdzona certyfikatem 80 PLUS Bronze),
 • jedna mocna linia +12 V z maksymalnym obciążeniem 648 W,
 • cichy 120 mm wentylator z łożyskiem ślizgowym,
 • stały system okablowania,
 • 2 złącza PCI-E (6+2)-pin,
 • 1 złącze EPS P8
 • aktywny system PFC (0,99),
 • zgodność ze stanami energetycznymi C6/C7,
 • topologia pół mostu, DC-DC,
 • 5-letnia gwarancja producenta.

Zabezpieczenia MSI MAG A650BN:

 • SCP - zabezpieczenie zwarciowe, w części wtórnej zasilacza zapobiega uszkodzeniu zasilacza oraz komponentów systemu komputerowego,
 • OVP - zabezpieczenie nadmiarowo-napięciowe, uaktywnia się przy zbyt wysokim napięciu przewodowym i powoduje wyłączenie zasilacza,
 • OCP - zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe, wyłącza monitorowaną szynę, gdy płynący prąd przekracza ustalone wartości,
 • OPP - zabezpieczenie przeciążeniowe, uaktywnia się, gdy całkowita wydajność jest wyższa niż podane w specyfikacji obciążenie maksymalne,
 • OTP - zabezpieczenie termiczne, wyłącza zasilacz, gdy temperatura wewnątrz PSU osiąga wartość progową.

Zaskoczeniem jest obecność zabezpieczenia temperaturowego OTP, które jest rzadko stosowane w tańszych konstrukcjach. Brakuje tu natomiast zabezpieczenie podnapięciowego. 

 Jak testujemy zasilacze komputerowe? - Opis procedury testowej

 

Dystrybucja napięć MSI MAG A650BN:

MSI MAG A650BN posiada certyfikat sprawności 80 PLUS Bronze. Ponadto otrzymujemy jedną mocną szynę +12 V, z której możemy pobrać 648 W, czyli niemal moc całkowitą PSU. Umożliwia to bezproblemowe zasilanie procesora klasy Intel Core i3/i5 czy AMD Ryzen 5 oraz wydajnych kart graficznych pokroju GeForce RTX 3060/3060 Ti, a zapas mocy pozwoli na i bezpieczne podkręcanie komponentów.

Model

MSI MAG A650BN

AC Input

100-240 VAC~ 10-5 A  47-63 Hz

DC Output

+3.3 V

+5 V

+12 V

-12 V

+5 Vsb

Max Output Current

20 A

20 A

54 A

0,3 A

2,5 A

Max Combined Power

110 W

648 W

3,6 W

12,5 W

Total Power

650 W

Nie wiesz, jaki zasilacz wybrać? Czym się kierować? Jaka moc będzie odpowiednia dla Twojego komputera? Wszystkiego dowiesz się z poradnika:

 Jaki wybrać zasilacz do komputera? Co warto wiedzieć i czego się wystrzegać.

Jaki wybrać zasilacz do komputera? Co warto wiedzieć i czego się wystrzegać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test zasilacza MSI MAG A650BN - budżetowy PSU z długą gwarancją

 0