Acer ConceptD 7 Pro - test mobilnej stacji roboczej z NVIDIA Quadro RTX na pokładzie

Acer ConceptD 7 Pro - test mobilnej stacji roboczej z NVIDIA Quadro RTX na pokładzie

Acer ConceptD 7 Pro - podsumowanie

Acer ConceptD 7 Pro to sprzęt przeznaczony przede wszystkim do profesjonalistów, którzy poszukują mobilnej stacji roboczej i z tego zadania wywiązuje się naprawdę dobrze. Notebook jest bardzo solidnie wykonany (aluminiowa obudowa), a do tego prezentuje się stylowo. Co więcej, kompaktowa forma i lekkie gabaryty sprawiają, że bez problemu można zabrać go ze sobą w podróż i nie będzie stanowił on w takim przypadku nadmiernego obciążenia, czego nie można powiedzieć o klasycznych stacjach roboczych. Do tego otrzymujemy wyśmienity ekran 4K o rewelacyjnym pokryciu popularnych gamutów barw i bardzo niskim średnim błędzie Delta E. ConceptD 7 Pro nie zawodzi również w kwestii kultury pracy, ponieważ generowany przez niego hałas nie jest dokuczliwy, nawet kiedy wentylatory wejdą na najwyższe obroty. Pochwalić trzeba również bogaty zestaw portów dostępnych w laptopie Acera czy czas pracy na baterii.

ConceptD 7 Pro, pomimo swojej wysokiej ceny, to sprzęt, który we właściwych rękach może okazać się opłacalną inwestycją.

Acer ConceptD 7 Pro - test mobilnej stacji roboczej z NVIDIA Quadro RTX na pokładzie

Najważniejszą kwestią w tej klasie sprzętu jest jednak wydajność i połączenie profesjonalnej karty Quadro RTX 5000 Max-Q z procesorem Intel Core i7-9750H, 32 GB pamięci RAM i szybkim dyskiem SSD przełożyło się na satysfakcjonujący poziom. Oczywiście ograniczenia mocy CPU i GPU da się odczuć, ale te były nieuniknione w przypadku chęci zachowania mobilnej formy urządzenia, a do tego wciąż otrzymujemy niezwykle kompetentną stację roboczą. Bardzo dobrze wypada przede wszystkim wykorzystanie API OptiX, ale osoby zajmujące się renderingiem ucieszą się z 16 GB pamięci VRAM, co w przypadku, kiedy decydują się na alternatywę z GeForcem na pokładzie (gamingowe laptopy często wybierane są jako tańsze stacje robocze), nie byłoby możliwe. Tym samym ConceptD 7 Pro, pomimo swojej wysokiej ceny, to sprzęt, który we właściwych rękach może okazać się opłacalną inwestycją. Produkt Acera otrzymuje od nas ocenę 4/5 gwiazdek i odznaczenie jakości.

Acer ConceptD 7 Pro

 Jakość wykonania, smukła i lekka konstrukcja, design, świetnej klasy matryca IPS 4K, kultura pracy, bogaty zestaw portów, satysfakcjonująca wydajność jak na tak mobilną stację roboczą, wykorzystanie API OptiX, 16 GB pamięci VRAM, przyzwoicie wypada w grach, czas pracy na baterii. 

 Nagrzewająca się obudowa, szybko narzucany limit mocy na CPU, niskie taktowanie GPU, wysoka cena

Cena (na dzień publikacji): 17999 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

Produkt kupisz w sklepie 

Sprzęt do testów dostarczył:

acer

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer ConceptD 7 Pro - test mobilnej stacji roboczej z NVIDIA Quadro RTX na pokładzie

 0