Asus ROG Strix HERO III - test laptopa z RTX 2070 i panelem IPS 240 Hz

Asus ROG Strix HERO III - test laptopa z RTX 2070 i panelem IPS 240 Hz

Asus ROG Strix HERO III - Podsumowanie

Jak już wspominaliśmy na wstępie, wybór laptopa jako podstawowej platformy do gier dotychczas zawsze wiązał się z dużymi kompromisami, ale trzeba przyznać, że te w przypadku modelu ROG Strix HERO III od Asusa są naprawdę niewielkie, a dodatkowe korzyści płynące z racji mobilności i kompaktowości notebooka mogą sprawiać, że dla wielu osób będzie to nawet bardziej kusząca opcja. Tym bardziej, że produkt tajwańskiego producenta pochwalić trzeba także za jakość wykonania, a jego design również może się podobać. Co więcej, specyfikacja łącząca w otrzymanym przez nas modelu procesor Intel Core i7-9750H i kartę graficzną GeForce RTX 2070 pozwala uzyskać naprawdę satysfakcjonującą wydajność w nowoczesnych grach AAA, a matryca 240 Hz sprawia, że sprzęt świetnie sprawdzi się też w rękach graczy o e-sportowym zacięciu. Pewne zastrzeżenia w tym budżecie mogą budzić osiągi CPU, wynikające z limitu energetycznego oraz zastosowany dysk SSD, ale jako że nie odbija się to w znaczącym stopniu na grach, są to kompromisy, które łatwo przełknąć. Nie można także zapomnieć, że ROG Strix HERO III pozwala cieszyć się najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w grach, jak śledzenie promieni w czasie rzeczywistym (ray tracing) czy DLSS.

Laptop pozwala uzyskać naprawdę satysfakcjonującą wydajność w nowoczesnych grach AAA, a matryca 240 Hz sprawia, że sprzęt świetnie sprawdzi się też w rękach graczy o e-sportowym zacięciu.

Co więcej, laptop bardzo dobrze spisuje się także jako platforma multimedialna, a to za sprawą matrycy IPS o dobrym odwzorowaniu kolorów oraz ponadprzeciętnych głośników. Uniwersalność to w ogóle mocna strona tego produktu, ponieważ nie widzimy też przeszkód, żeby ROG Strix HERO III pełnił rolę mobilnej stacji roboczej (no może poza relatywnie niską rozdzielczością wbudowanego ekranu, ale zawsze możemy podpiąć własny monitor), a pożytek będą mieli z niego też graficy. Szkoda jednak, że Asus nie zdecydował się tu na integrację interfejsu Thunderbolt 3, a oczywiście pozostaje jeszcze kwestia ceny, która dla większości graczy będzie zaporowa. Testowana przez nas konfiguracja wyceniona została na 9999 zł. Wbrew pozorom jednak, przy tej specyfikacji, uwzględniając zastosowanie matrycy IPS 240 Hz, nie jest to wcale wysoka kwota na tle konkurentów z tego segmentu, choć na pewno nie można uznać ją za przystępną. Koniec końców zdecydowaliśmy się na przyznanie ROG Strix HERO III odznaczenia wydajności.

Asus ROG Strix HERO III

  Bardzo wysoka jakość wykonania; solidna konstrukcja; dobry stosunek rozmiaru i wagi do wydajności; elegancki design; podświetlana klawiatura RGB; bardzo dobry ekran IPS z odświeżaniem 240 Hz ; wysoka wydajność w grach

 throttling CPU; kultura pracy pozostawia nieco do życzenia (głośna praca); brak czytnika kart pamięci; brak Thunderbolt 3; brak biometrycznej weryfikacji użytkownika; zastosowany dysk SSD nie należy do najwydajniejszych

Cena (na dzień publikacji): 9999 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testu dostarczył:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Strix HERO III - test laptopa z RTX 2070 i panelem IPS 240 Hz

 0