Asus ROG Strix HERO III - test laptopa z RTX 2070 i panelem IPS 240 Hz

Asus ROG Strix HERO III - test laptopa z RTX 2070 i panelem IPS 240 Hz

Asus ROG Strix HERO III - test laptopa z RTX 2070 i panelem IPS 240 Hz

Laptopy dla graczy przez długi czas uważane były za dużo słabszą alternatywę dla komputerów stacjonarnych - głównie dla osób, które zmuszone są na postawienie na coś mniejszego, choćby ze względu na brak miejsca na typową „stacjonarkę”. W ostatnich latach wiele się jednak w tym temacie zmieniło i notebooki zrobiły taki postęp, że rzeczywiście mogą robić za zamiennik desktopa (DTR - ang. desktop replacement), zachowując przy tym swoje podstawowe zalety, tj. mobilność i kompaktowy rozmiar, co stanowiło piętę achillesową gamingowych modeli sprzed lat. Nie da się jednak ukryć, że pomimo pojawienia się na rynku naprawdę wysokowydajnych laptopów w formacie ultrabooka, to jednak wybierając taką platformę do gier nadal musieliśmy się liczyć z licznymi kompromisami względem komputerów stacjonarnych. Tych wydaje się być jednak coraz mniej i notebooki posiadają coraz mocniejsze argumenty przemawiające na ich korzyść, czego najlepszym dowodem jest właśnie ROG Strix HERO III od Asusa, który trafił do nas na testy.

Laptopy posiadają coraz mocniejsze argumenty jako platforma do gier, czego najlepszym dowodem jest właśnie ROG Strix HERO III od Asusa, który trafił do nas na testy.

Asus ROG Strix HERO III to jak nietrudno się domyślić trzecia generacja laptopów z serii Strix HERO, która doczekała się dość szybkiego debiutu względem poprzednika, ale jest ku temu istotny powód, a mianowicie odświeżenie kluczowych podzespołów, w tym procesora czy wyświetlacza. Tajwański producent postanowił przy okazji dorzucić kilka nowych funkcji (jak np. KeyStone), zachowując jednocześnie wszystkie zalety poprzedniego modelu. Trzeba więc przyznać, że HERO III zapowiada się naprawdę imponująco, choćby ze tego tytułu, że jest to pierwszy laptop na rynku wyposażony w 240 Hz wyświetlacz, ale jak będziecie mogli się przekonać z tego testu, to nie jedyna zaleta tego sprzętu, który ma naprawdę dużo do zaoferowania (wystarczy dodać, że jest to pierwszy notebook wyposażony w procesor Intel Core 9. generacji z wysokowydajnej serii H, jaki recenzujemy). Poza tym, pomimo faktu, że ROG Strix HERO III nie zamierza ścigać się z najsmuklejszymi i najlżejszymi gamingowymi konstrukcjami na rynku, które spełniają wymagania Max-Q, to Asusowi udało się dostarczyć relatywnie lekkie i smukłe urządzenie.

Specyfikacja Asus ROG Strix HERO III (G531G)
Ekran 15,6'' Full HD 244 Hz IPS
Procesor Intel Core i7-9750H
Chipset Intel HM370
Pamięć RAM 2x 8 GB DDR4-2666 CL19
Grafika NVIDIA GeForce RTX 2070 (8 GB GDDR6)
Nośniki 1 TB SSD M.2
Łączność Intel Wireless-AC 9560 (Wi-Fi 802.11ac, BT v5), Gb LAN
Bateria 66 Wh
Wymiary 360 x 275 x 24,9 mm
Waga 2,57 kg
System Windows 10 Pro 64-bit
Cena od 9999 zł

Patrząc na specyfikację tego laptopa, obawiać można się tu zjawiska throttlingu, czyli zrzucania częstotliwości zegarów taktujących wskutek zbyt wysokich temperatur, ale Asus chwali się zastosowaniem efektywnego systemu chłodzenia o nazwie 3D Flow Zone, które powinno eliminować ten problem. Poza tym, nawiązanie współpracy z BMW Designworks Group zaowocować miało nowatorskim i praktycznym designem. Testowany przez nas wariant laptopa wyposażono w 240 Hz matrycę IPS, procesor Intel Core i7-9750H i kartę graficzną GeForce RTX 2070. Zapewne niewielu z nas może pochwalić się zbliżoną konfiguracją w swoich desktopach, a ROG Strix HERO III zdaje się mieć także zadatki na mobilną stację roboczą, szczególnie pod kątem wykorzystania przez grafików, ponieważ producent obiecuje 100% pokrycie palety kolorów sRGB - oczywiście nie omieszkamy zweryfikować wszystkich tych obietnic.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Strix HERO III - test laptopa z RTX 2070 i panelem IPS 240 Hz

 0