Audictus Conqueror - test niedrogich bezprzewodowych słuchawek z ANC

Audictus Conqueror - test niedrogich bezprzewodowych słuchawek z ANC

Audictus Conqueror - test niedrogich bezprzewodowych słuchawek z ANC

Na początku roku mieliśmy okazję przetestować bezprzewodowe słuchawki Leader od Audictusa, które w swoim segmencie cenowym wypadły naprawdę dobrze, choć trzeba podkreślić, że był to bardzo podstawowy sprzęt. Polska marka postanowiła więc pójść za ciosem i wypuściła na rynek nowy bezprzewodowy model o odważnej nazwie Conqueror, sugerującej chęć podbicia wyższego segmentu. Wciąż mówimy tu jednak o relatywnie niedrogich muzycznych słuchawkach Bluetooth, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że tym razem oferują one wsparcie ze strony technologii ANC czy Sound Passthrough. Nowość Audictusa ma do zaoferowania znacznie więcej niż poprzednik, ale tu rodzi się pytanie, czy równie dobrze będzie się bronić w wyższym segmencie cenowym, ponieważ za Conquerora zapłacić trzeba 299 zł.

Nowość Audictusa ma do zaoferowania znacznie więcej niż poprzednik, ale tu rodzi się pytanie, czy równie dobrze będzie się bronić w wyższym segmencie cenowym.

Audictus: Conqueror – debiut bezprzewodowych słuchawek dla miłośników ciszy

Audictus Conqueror to bezprzewodowe słuchawki o wokółusznej konstrukcji, które z urządzeniami komunikują się poprzez interfejs Bluetooth 5.0. Można również skorzystać z dołączonego kabla USB-C do mini jack 3,5 mm, choć to raczej opcja awaryjna na wypadek, gdyby sprzęt się rozładował, co nie powinno następować zbyt często, ponieważ producent deklaruje, iż na pojedynczym ładowaniu urządzenie jest w stanie pracować do 30 godzin. Najistotniejszą przewagą w stosunku do modelu Leader ma być tu jednak technologia ANC, czyli aktywnej redukcji szumów, a także tryb Sound Passthrough, który pozwala na selektywne tłumienie odgłosów otoczenia, dzięki czemu możliwe ma być usłyszenie wybranych dźwięków np. komunikatów głosowych na dworcach czy lotniskach. Audictus Conqueror wyposażono w funkcję szybkiego ładowania, a producent skorzystał tu ze standardu USB Power Delivery. Uzupełnianie energii odbywa się zaś za pomocą gniazda USB typu C i już pięć minut pod ładowarką ma przekładać się na kolejne pięć godzin słuchania muzyki. W zestawie znajdziemy kabel USB-C do USB-A, więc znalezienie źródła prądu nie powinno być wyzwaniem. Conquerory pochwalić mogą się też 40 mm przetwornikami czy bogatym sterowaniem.

Dane techniczne:

 • Typ słuchawek: nagłowne, wokółuszne
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
 • Średnica przetworników: 40 mm
 • Impedancja: 32 Ohm
 • Dynamika: 100 dB
 • Redukcja szumów otoczenia: tak, tryb ANC (aktywna redukcja szumów), tryb Sound Passhthrough (selektywne tłumienie - komunikaty głosowe z otoczenia nie są filtrowane)
 • Sterowanie muzyką: tak, głośność i odtwarzanie
 • Wbudowany mikrofon: tak, x2, pasmo przenoszenia mikrofonu (1): 100 Hz - 10 kHz, pasmo przenoszenia mikrofonu (2): 50 Hz - 10 kHz
 • Interfejs: bezprzewodowy - Bluetooth 5.0, przewodowy - mini jack 3,5 mm (za pomocą kabla USB-C do mini-jack 3,5 mm)
 • Czas pracy: do 30 godzin na jednym ładowaniu, szybkie ładowanie - 5 minut ładowania wystarcza na 5 godzin użytkowania, zgodność ze standardem USB Power Delivery (PD)
 • Zawartość zestawu: słuchawki, instrukcja obsługi, przewód zasilający USB-C - USB-A, przewód audio USB-C, mini-jack 3,5 mm

Pokaż / Dodaj komentarze do: Audictus Conqueror - test niedrogich bezprzewodowych słuchawek z ANC

 0