​​​​​​​Audictus Explorer 2.0 i Type-C - recenzja słuchawek dla aktywnych

​​​​​​​Audictus Explorer 2.0 i Type-C - recenzja słuchawek dla aktywnych

Audictus Explorer 2.0 i Type-C - Podsumowanie

W ostatecznym rozrachunku Explorer 2.0 i Explorer Type-C okazują się być kolejnymi bardzo udanymi produktami w dorobku polskiej marki. Nowe modele Audictusa są bowiem nie tylko świetną alternatywą dla najtańszych marketowych słuchawek czy też tych dołączanych do smartfonów, ale także dla budżetowych propozycji od uznanych już marek, pokroju Brainwavz. Explorery wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania i zastosowanych materiałów (aluminiowe kopułki) oraz bardzo przyjemnym, muzykalnym brzmieniem, które w tej półce cenowej wypada nawet lepiej od oczekiwań. Oba modele wyglądają i grają bardzo podobnie, więc wybór w gruncie rzeczy sprowadza się do naszych potrzeb względem złącza oferowanego przez użytkowany smartfon czy inne źródło. Co prawa Explorer 2.0 wydaje się być bardziej uniwersalny, pozwalając na podłączenie do szerokiej gamy urządzeń z portem minijack (telefony, tablety konsole itd.), ale biorąc pod uwagę dzisiejsze trendy i wykastrowanie nowych smartfonów z 3.5 mm złącza, wybór Type-C może okazać się bardzo praktyczny, gdyż nie zmusza nas do korzystania ze specjalnych przejściówek, które łatwo zgubić lub o nich zapomnieć.

Nowe modele Audictusa są bowiem nie tylko świetną alternatywą dla najtańszych marketowych słuchawek czy też tych dołączanych do smartfonów, ale także dla budżetowych propozycji od uznanych już marek, pokroju Brainwavz.

​​​​​​​Audictus Explorer 2.0 i Type-C - test słuchawek dla aktywnych

Trudno też narzekać na funkcjonalność, ponieważ kontroler nie tylko pozwala nam sterować muzyką, ale posiada też wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów. Eleganckie, proste wzornictwo naszym zdaniem także zaliczyć trzeba do mocnych stron tych słuchawek. Jeśli zaś chodzi o słabsze strony, to wskazalibyśmy przede wszystkim dość delikatny kabel modelu Explorer 2.0 oraz niską głośność wariantu Type-C. Szkoda również, że w zestawie nie znalazło się choćby najprostsze etui/woreczek oraz większy wybór nakładek (np. piankowych czy bi-flange). Cała reszta ma już bardziej subiektywny charakter i odnosi się do preferencji w zakresie brzmienia, więc trudno klasyfikować ją do minusów. Reasumując, słuchawki Explorer 2.0 i Explorer Type-C to naprawdę dobre propozycje w swoim segmencie cenowym, czyli w granicach 100 zł, dlatego też wystawiamy wysoką notę, rekomendację i odznaczenie opłacalności.

​​​​​​​Audictus Explorer 2.0

 Metalowe kopułki, design, przyjemne muzykalne brzmienie, kontroler na kablu z wbudowanym mikrofonem, dodatkowe tipsy w różnych rozmiarach w zestawie, dobrze leżą w uchu, cena w stosunku do jakości

 Delikatny kabel, brak etui/woreczka w zestawie, brak piankowych nakładek czy bi-flange 

Cena (na dzień publikacji) : od 79 zł
Gwarancja: 24 miesięcy

​​​​​​​Audictus Explorer Type-C

 Metalowe kopułki, design, przyjemne muzykalne brzmienie (z lepiej kontrolowanym basem), kontroler na kablu z wbudowanym mikrofonem, dodatkowe tipsy w różnych rozmiarach w zestawie, dobrze leżą w uchu, cena w stosunku do jakości

 Brak etui/woreczka w zestawie, brak piankowych nakładek czy bi-flange, relatywnie niska głośność maksymalna 

Cena (na dzień publikacji) : od 99 zł (sugerowana cena 129 zł)
Gwarancja: 24 miesięcy

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ​​​​​​​Audictus Explorer 2.0 i Type-C - recenzja słuchawek dla aktywnych

 0