Test be quiet! Pure Loop 2 FX 280 mm - ciche AiO dla fanów podświetlenia ARGB

Test be quiet! Pure Loop 2 FX 280 mm - ciche AiO dla fanów podświetlenia ARGB

be quiet! Pure Loop 2 FX 280 - podsumowanie i ocena

AiO be quiet! Pure Loop 2 FX 280 to przede wszystkim ukłon w stronę fanów podświetlanych komponentów. Pure Loop 2 FX 280 to piękne podświetlane chłodzenie procesora oraz połączenie ciszy i - jakby na to nie patrzeć - wydajności. Testowane AiO bardzo dobrze sobie poradziło w naszych testach, a jego wydajność jest praktycznie taka sama jak przy konkurencyjnych rozwiązaniach. Wydajne, 140-milimetrowe wentylatory oferujące wysokie ciśnienie statyczne powietrza i nisko-profilowa chłodnica to bardzo dobre połączenie nawet do podkręconych procesorów. 

Jednakże największym atutem Pure Loop 2 FX to wysoka kultura pracy. Co jest niewątpliwie zasługą nietypowej konstrukcji, w której pompa cieczy wyeksportowana została z bloku wodnego na węże, które dodatkowo tłumią drgania i wibracje generowane przez pompę. Ta z kolei sterowana jest sygnałem PWM, dzięki czemu w spoczynku możemy płynnie zmniejszyć jej obroty - polecam nie schodzić poniżej 60% wypełnienia sygnału PWM. Wentylatory be quiet! również są znane z możliwości pracy na ekstremalnie niskich obrotach, tak też jest tym razem. Wentylatory Light Wings 140 mm startują już od 6% sygnału PWM z prędkością tylko 263 RPM. W takich warunkach AiO jest bezgłośne. Podoba mi się też realistyczne podejście niemieckiej marki to kompaktowych układów chłodzenia cieczą. Wiadomo, że płyn chłodniczy ma tendencję do odparowywania, więc dostępny jest korek tzw. fill port i nawet 100 ml cieczy chłodzącej do uzupełnienia.

be quiet! Pure Loop 2 FX 280 to piękne podświetlane chłodzenie procesora oraz połączenie ciszy i jakby na to nie patrzeć wydajności.

 MSI MPG Coreliquid K360 - test AIO dla wymagających

Do wad zaliczyć można brak wsparcia dla podstawek AMD TR4 i sTRX4. Pasty termoprzewodzącej również mogłoby być nieco więcej. Pozostaje jeszcze kwestia samej ceny, a ta jest obecnie bardzo atrakcyjna, ponieważ z okazji 20-lecia marki be quiet! do końca września AiO będzie dostępne w cenie poprzednika, czyli ok. 519 zł. Warto się zatem naprawdę zastanowić nad kupnem, ponieważ raz, że po tym okresie cena wzrośnie do 659 zł, a dwa, to po prostu bardzo dobry produkt. W tej kwocie otrzymujemy bardzo ciche, wydajne i ładnie podświetlane chłodzenie procesora. be quiet! Pure Loop 2 FX 280 oceniam na 5 gwiazdek oraz dodaję odznaczenie rekomendacja oraz kultura pracy. Jak widać może być wydajnie i cicho, a przy okazji ładnie się prezentować. Najwyższa ocena broni się sama - wynikami testów, ceną oraz dodatkami.

be quiet! Pure Loop 2 FX 280

 

be quiet! Pure Loop 2 FX 280 - opinia

 be quiet! Pure Loop 2 FX 280 - zalety

 • Wydajność
 • Wysoka wydajność w testach 38 dBA
 • Wysoka kultura pracy 
 • Pompa sterowana sygnałem PWM
 • Prosty montaż
 • Kompatybilność z najpopularniejszymi podstawkami
 • Wysokociśnieniowe wentylatory ARGB z łożyskiem karabinkowym
 • Węże w oplocie
 • Krawędziowe podświetlanie bloku ARGB
 • HUB do podłączenia wentylatorów i podświetlania
 • Umożliwienie uzupełnienia płynu, 100 ml w zestawie
 • Niklowana zimna płyta

 be quiet! Pure Loop 2 FX 280 - wady

 • Brak wsparcia dla podstawek AMD TR4 i sTRX4

be quiet! Pure Loop 2 FX 280

Cena na dzień publikacji: 519 zł (do końca września 2022) - sugerowana cena 659 zł

Gwarancja: 3 lata

Sprzęt do testów dostarczył:

be quiet!

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test be quiet! Pure Loop 2 FX 280 mm - ciche AiO dla fanów podświetlenia ARGB

 0