Test Chieftec Polaris 3.0 1250 W. Mocny zasilacz ATX 3.0 z PCIe 5.0 w rozsądnej cenie.

Test Chieftec Polaris 3.0 1250 W. Mocny zasilacz ATX 3.0 z PCIe 5.0 w rozsądnej cenie.

Chieftec Polaris 3.0 1250 W - Analiza wnętrza

Za chłodzenie elektroniki odpowiada Globe Fan RL4Z S1352512HH, czyli 135-milimetrowy wentylator z łożyskiem z FDB i działa on w trybie półpasywnym.

Chieftec Polaris 3.0 1250 W to analogowa platforma, której producentem OEM jest High Power. Zasilacz mimo ogromnej mocy korzysta z topologii pół mostu, układu rezonansowego LLC, synchronicznego prostownika i przetwornic DC-DC. Do chłodzenia kluczowych elementów wykorzystano kilka radiatorów - największy na stronie pierwotnej (o zwiększonej pojemności cieplnej), wykonano z aluminium oraz anodowano na kolor czarny. Ten chłodzi mostki prostownicze, sekcję APFC i sekcję kluczowania. Kolejne dwie blaszki wspomagają odbieranie ciepła z synchronicznego prostownika.

Po lewej stronie typowo znajduje się filtr EMI, a jego pierwsza część zaczyna się na wtyku zasilania. Drugą część filtracji znajdziemy natomiast na głównym laminacie, gdzie umieszczono bezpiecznik, warystor, kolejny kondensator Cx i Cy oraz cewki. Wyżej widzimy wspomniany radiator strony pierwotnej. Od góry mamy cewkę i dwa wysokonapięciowe japońskie kondensatory APFC, pod radiatorem natomiast znajdziemy termistor NTC i przekaźnik obejściowy. Za kondensatorami po lewej stronie znajdują się elementy układu rezonansowego, poniżej główny transformator i radiatory tranzystorów sekcji synchronicznego prostownika, a za nimi kondensatory aluminiowo-polimerowe. Niżej mamy przetwornice DC-DC, a za nią kable zasilające płytkę modularnego okablowania. Konstrukcja jak to mówią w starym stylu projektowania. Niestety nie jest to projekt zoptymalizowany pod kątem przepływu powietrza, a zatem należy spodziewać się większych obrotów wentylatora podczas wysokich obciążeń.

 Fractal ION 850 W Gold -  test zasilacza

Jakość lutowania jest dobra i oceniam ją na 4+ w sześciostopniowej skali. 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Chieftec Polaris 3.0 1250 W. Mocny zasilacz ATX 3.0 z PCIe 5.0 w rozsądnej cenie.

 0