Recenzja Cooler Master Mobius 120 i Mobius 120P ARGB - wydajnie i cicho

Recenzja Cooler Master Mobius 120 i Mobius 120P ARGB - wydajnie i cicho

Opakowanie i budowa Cooler Master Mobius 120

Wentylator został zapakowany w lakierowane, kartonowe opakowanie wysokiej jakości. Wzrok przyciągają żywe kolory fioletu, różu oraz niebieskiego. Na froncie widnieje zdjęcie produktu, z tyłu znajduje się opis i specyfikacja wentylatora. Wyposażenie jest podstawowe i wraz z wentylatorem otrzymujemy cztery śrubki montażowe.

Wentylator wykonano z plastikowej ramki w kolorze czarnym. Wirnik i gumowe elementy antywibracyjne to zaś dość nietypowy granatowy kolor, aczkolwiek bardzo ładnie się prezentujący. Mobius 120 oparto o 7-łopatkowy wirnik o zoptymalizowanej konstrukcji w kształcie sierpa wykorzystujący nową konstrukcję wirnika tzw. Ring Blade, czyli połączone łopatki wirnika w jedną strukturę, która ma eliminować wibracje. Ma to wpływ na żywotność łożyska, co potwierdza długi czas bezawaryjnej pracy MTBF, który wynosi aż 200 000 godzin. Ramka jak i wirnik są wykonane ze sztywnego tworzywa, co tylko potwierdza jakość produktu.

Całość pracuje na łożysku LDB (loop dynamic bearing), co zwiększa trwałość, a wentylator stosować możemy w każdej pozycji pracy bez obaw o jego stan. Silnik pobiera 0,25 A czyli 3 W.

Na krawędziach mamy otwory montażowe, na których mamy sporych rozmiarów gumowe podkładki antywibracyjne. Jak wspomniałem są koloru granatowego i są zatopione w ramce, dzięki czemu nie będą nam wypadać. Sama ramka została specjalnie wyprofilowana. Ukośna ramka wewnętrzna i po bokach zwiększają ciąg powietrza, maksymalizując ciśnienie powietrza. Konstrukcja wirnika oraz ramki ma oferować nam wysokie ciśnienie statyczne powietrza oraz niską emisję hałasu.

Kabel zasilania wykonano z 4-żyłowego przewodu o długości 29 cm i znajduje się w materiałowym czarnym oplocie. Brakuje mi dodatkowego rozgałęźnika do podłączenia kolejnej sztuki co jest przydatne przy montażu dwóch lub trzech sztuk wentylatora np. na AiO. Dzięki sterowaniu sygnałem PWM, wentylator może pracować w zakresie od 0 do 2050 obr./min.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Cooler Master Mobius 120 i Mobius 120P ARGB - wydajnie i cicho

 0