Recenzja Cooler Master Mobius 120 i Mobius 120P ARGB - wydajnie i cicho

Recenzja Cooler Master Mobius 120 i Mobius 120P ARGB - wydajnie i cicho

Opakowanie i budowa Cooler Master Mobius 120P ARGB 

Opakowanie CM Mobius 120P ARGB nie różni się od tego, co widzieliśmy wcześniej. Na froncie widnieje zdjęcie produktu, z tyłu znajduje się opis i specyfikacja wentylatora. Wyposażenie jest podstawowe i wraz z wentylatorem otrzymujemy cztery śrubki montażowe oraz plastikowe zabezpieczenie dla wtyku do podświetlania ARGB. Z ciekawostek wentylator wykorzystuje adresowalne diody LED RGB Gen 2, co umożliwia nam jeszcze większe możliwości personalizacji efektów świetlnych czy kontroli każdej diody osobno.

Wentylator wykonano z plastikowej ramki w kolorze czarnym, wirnik natomiast z mlecznego tworzywa, które świetnie rozprasza centralnie zamontowane podświetlanie. Mobius 120P ARGB oparto o 7-łopatkowy wirnik o zoptymalizowanej konstrukcji w kształcie sierpa wykorzystujący nową konstrukcję wirnika tzw. Ring Blade, czyli połączone łopatki wirnika w jedną strukturę, która ma eliminować wibracje. Jak już wspomnieliśmy, MTBF w tym wypadku wynosi 200 000 godzin.

Całość pracuje na łożysku LDB (loop dynamic bearing), co zwiększa trwałość, a wentylator stosować możemy w każdej pozycji pracy bez obaw o jego stan. Silnik maksymalnie pobiera 0,35 A czyli 4,2 W.

Na krawędziach mamy otwory montażowe, na których mamy sporych rozmiarów gumowe podkładki antywibracyjne. Jak wspomniałem są kolory granatowego i są zatopione w ramce, dzięki czemu nie będą nam wypadać. Sama ramka została specjalnie sfazowana, ukośna ramka wewnętrzna po bokach zwiększają ciąg powietrza, maksymalizując ciśnienie powietrza. Konstrukcja wirnika oraz ramki ma oferować nam wysokie ciśnienie statyczne powietrza oraz niską emisję hałasu.

Kabel zasilania wykonano z 4-żyłowego przewodu o długości 29 cm i znajduje się w materiałowym czarnym oplocie. Brakuje mi dodatkowego rozgałęźnika do podłączenia kolejnej sztuki co jest przydatne przy montażu dwóch lub trzech sztuk wentylatora np. na AiO. Dzięki sterowaniu sygnałem PWM, wentylator może pracować w zakresie od 0 do 2400 obr./min.

Podświetlanie wykorzystuje diody ARGB Gen 2, umieszczone centralnie, czyli na PCB silnika. Do zasilania mamy kabel o długości 29 cm z dwoma złączami 3-pin.  

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Cooler Master Mobius 120 i Mobius 120P ARGB - wydajnie i cicho

 0