Corsair M65 RGB Ultra Wireless - Test naszpikowanej elektroniką myszki dla graczy

Corsair M65 RGB Ultra Wireless - Test naszpikowanej elektroniką myszki dla graczy

Corsair M65 RGB Ultra Wireless - Sterownik i podświetlenie

Corsair M65 RGB Ultra Wireless to urządzenie typu Plug & Play, aczkolwiek jak przystało na myszkę gamingową, posiada ono wsparcie dla uniwersalnego sterownika (ekosystemu) Corsair iCUE. Znacznie poszerza on funkcjonalność tego gryzonia i daje nam możliwość skorzystania z wbudowanego w mysz żyroskopu, który rejestruje ruchy w dwóch płaszczyznach, tj. przód-tył i prawo-lewo. Sam sterownik jest prosty i przejrzysty, a co najważniejsze oferuje krótkie tutoriale pozwalające zaznajomić się użytkownikowi z jego działaniem. Łącznie do dyspozycji otrzymujemy osiem zakładek z podziałem na kategorie, z czego niektóre są zdublowane lub powiązane w pewnym stopniu z funkcjami innych zakładek. Pierwszymi dwoma są "Key Assignments" oraz "Hardware Key Assignments" - zasadniczą różnicą pomiędzy nimi jest fakt, że ta druga pozwala na zapisanie naszych bindów i konfiguracji bezpośrednio w pamięci mikrokontrolera myszki, zaś druga robi to tylko w aplikacji. Niestety żyroskop możemy przypisać tylko w tej software'owej.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

Kolejne dwie karty to "Lightning effects" i "Hardware Lightning" - to właśnie tu skonfigurujemy programowalne podświetlenie Corsair M65 RGB Ultra Wireless, mając do dyspozycji łącznie 20 odmiennych efektów iluminacji, zmienimy jego kolor czy prędkość przejścia. W praktyce każdy z tych trybów wygląda bardzo elegancko i co najważniejsze nie przytłacza, ponieważ podświetlenie w M65 RGB Ultra Wireless jest bardzo subtelne, stonowane, a do tego posiada dobre oddanie barw, nie migocze, nie ma też miejsc wzmocnień i wygaszeń.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

"Gestures" poszerza użyteczność zakładek "Key Assignments", dając nam możliwość ustalenia dokładnego kąta, po którego przekroczeniu żyroskop ma dać sygnał do komputera, aby ten wykonał zbudowaną przez nas wcześniej akcję, jak np. pominięcie utworu czy wpisanie dowolnego tekstu.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

Następna zakładka, czyli "DPI", jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za kontrolę czułości myszki w osi X oraz Y w zakresie od 100 do 26 000 DPI, ale również zdefiniowanie koloru, który wyświetli dioda informacyjna na myszce a momencie zmiany wartości DPI.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

Przedostatnią z kart jest "Surface Calibration", czyli opcja zoptymalizowania sensora pod kątem stosowanej przez nas podkładki lub powierzchni, na której znajduje się Corsair M65 RGB Ultra Wireless, aby zmaksymalizować jego precyzję działania.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

Na koniec została nam zakładka "Device Settings" zawierająca tak naprawdę wszystkie najważniejsze funkcje, jak zmiana częstotliwości próbkowania w zakresie od 125 Hz do aż 2000 Hz, jasność podświetlenia, status baterii, ustawienia trybu uśpienia czy zmiana wartości Lift Off Distance.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair M65 RGB Ultra Wireless - Test naszpikowanej elektroniką myszki dla graczy

 0