Corsair Virtuoso RGB Wireless - test bezprzewodowych słuchawek pod PC i PS4

Corsair Virtuoso RGB Wireless - test bezprzewodowych słuchawek pod PC i PS4

Corsair Virtuoso RGB Wireless - test bezprzewodowych słuchawek pod PC i PS4

W ostatnim czasie nie mieliśmy okazji zbyt często recenzować gamingowych headsetów, więc pora nadrobić te zaległości, tym bardziej, że na rynku pojawiło się sporo ciekawych modeli. Jednym z nich jest niewątpliwie Virtuoso RGB Wireless od firmy Corsair, który ma spore ambicje, jeśli chodzi o segment premium. Virtuoso łączyć ma wysoką jakość dźwięku, komfort użytkowania, wysokiej klasy mikrofon, bezprzewodową łączność i elegancki design, który raczej nie jest kojarzony ze słuchawkami dla graczy. Jeśli producentowi rzeczywiście udało się połączyć te cechy w jedną spójną całość, to i wysoka cena tego sprzętu będzie uzasadniona, a gracze poszukujący modelu z górnej półki otrzymają nową ciekawą propozycję, obok której trudno będzie przejść obojętnie. Czy zatem udało się zrealizować ten cel? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić na końcu tej recenzji, ale nie uprzedzajmy faktów i najpierw sprawdźmy, co konkretnie Virtuoso RGB Wireless ma do zaoferowania.

Corsair ma spore ambicje jeśli chodzi o segment premium i w zakresie gamingowych headsetów realizować ma je m.in. model Virtuoso RGB Wireless. 

Corsair Virtuoso RGB Wireless - test bezprzewodowych słuchawek pod PC i PS4

Słuchawki Corsair to wokółuszna, zamknięta konstrukcja wyposażona w parę 50 mm przetworników neodymowych, które pochwalić mogą się imponującym zakresem częstotliwości: 20–40 000 Hz. Co więcej, słuchawek tych można używać w trybie bezprzewodowym, gdzie wykorzystywany jest nadajnik radiowy USB, jak i przewodowym, gdzie mamy dwie opcje. Pierwsza, podstawowa, to podłączenie za pomocą kabla minijack 3,5 mm, a druga zakłada wykorzystanie kabla USB i podpięcie do PC. W tym drugim scenariuszu możemy cieszyć się wbudowanym wysokiej jakości przetwornikiem cyfrowo-analogowym (DAC), który umożliwia przetwarzanie sygnału 24 bit / 96000 Hz, czyli w jakości Hi-Fi. Wydaje się więc, że o ile nie posiadamy wysokiej klasy DAC lub karty dźwiękowej, to właśnie USB oferować będzie najwyższej jakości dźwięk. Oczywiście nie zabrakło także wsparcia dla wirtualnego dźwięku przestrzennego (choć nie uświadczymy tu obsługi Dolby Atmos czy DTS.X, choć można włączyć Windows Sonic), a jak na gamingowy sprzęt przystało, całości dopełnia podświetlenie w systemie RGB.

Słuchawki Virtuoso RGB Wireless nabyć można w obecnej chwili od 699 zł, więc mówimy tu o górnej półce (choć na rynku znajdziemy wyraźnie droższe modele), przez co wymagania względem produktu Corsair są naprawdę wysokie. Liczymy więc na to, że sprzęt sprawdzi się nie tylko w grach, ale i będzie miał bardziej uniwersalny charakter. Już na wstępie nie możemy jednak przeoczyć jednej dość istotnej wady tego produktu, czyli braku wsparcia dla łączności Bluetooth i bazowaniu jedynie na adapterze radiowym w przypadku łączności bezprzewodowej, przez co wykorzystanie słuchawek bez kabla na urządzeniach mobilnych pokroju smartfonów jest niemożliwe. Poza tym, Virtuoso nie jest w stanie obsłużyć więcej niż jednego urządzenia jednocześnie, co także nieco rozczarowuje, ale po kolei.

Specyfikacja Corsair Virtuoso RGB Wireless

 • Pasmo przenoszenia: 20-40000 Hz
 • Średnica głośnika: 50 mm
 • Dynamika głośników: 109 ± 3 dB
 • Impedancja głośników: 32 Ohm @ 2.5 kHz
 • Typ słuchawek: wokółuszne
 • Mikrofon: TAK (100 Hz – 10 kHz)
 • Regulacja głośności: TAK
 • Waga: ~360 g
 • Złącza: USB
 • Dodatkowo: wirtualny dźwięk 7.1, RGB LED
 • Oprogramowanie: iCUE
 • Cena: od 699 zł

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair Virtuoso RGB Wireless - test bezprzewodowych słuchawek pod PC i PS4

 0