G.SKILL ENKI 360 - test wydajnego, ale nie idealnego AIO

G.SKILL ENKI 360 - test wydajnego, ale nie idealnego AIO

G.SKILL ENKI 360 - test wydajnego, ale nie idealnego AIO

G.SKILL kojarzymy głównie ze świetnych modułów pamięci RAM, które nie tylko dobrze wyglądają, ale i mają duży potencjał OC. Każdą markę trzeba jednak rozwijać, dlatego G.SKILL wprowadził pod koniec ubiegłego roku zestawy kompaktowego chłodzenia cieczą (AIO) CPU, czyli serię ENKI. Jak można się spodziewać po pamięciach RAM, nie jest to żaden klon Asetek, tylko coś nietuzinkowego i bardzo wydajnego, wszak nazwa ENKI też nie jest tutaj bez przypadku. Enki to w mitologii sumeryjskiej bóg słodkich wód, uznawany za jednego z trzech najpotężniejszych bogów tych wierzeń. Chłodnica została specjalnie zaprojektowana w celu zwiększenia wydajności poprzez zwiększenie liczby kanałów wodnych, węże o większym przekroju czy w końcu wypukły blok wodny z dodatkową pastą termoprzewodzącą klasy serwerowej. Oczywiście nie zabrakło też podświetlanego diodami ARGB topu blokopompki. Brzmi ciekawie? W takim razie zapraszam na analizę i testy.

G.SKILL ENKI 360 to duże i wydajne chłodzenie AIO pełne ciekawych rozwiązań, ale czy zawojuje rynek?

 

 Wielki test coolerów CPU

Specyfikacja G.SKILL ENKI 360:

Model

G.SKILL ENKI 360
Wymiary radiatora (długość x szerokość × wysokość) 394 x 120 x 27 mm
Waga coolera bd.
Materiał chłodnica - aluminium,  
Długość węży 420 mm
Model zastosowanego wentylatora 3 x 120 mm 2100 obr./min, łożysko hydrauliczne
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) do 2100 obr./min
Kontrola obrotów wentylatora PWM
TDP (W) bd.
Dołączona pasta termoprzewodząca tak preaplikowana -  dodatkowa o niskiej rezystancji termicznej
Sterowanie RGB przez płytę główną  tak ARGB na bloku pompki
Kompatybilny z podstawkami Intel: 1150 / 1151 / 1155 / 1156 / 1200 / 1366 / 2011(-3) / 2066; AMD:  AM4/FM2+/FM2/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2, Socket TR4/sTRX4/SP3

Seria G.SKILL ENKI składa się z trzech modeli o różnych rozmiarach radiatorów: 240 mm, 280 mm i 360 mm. Konstrukcje oparto o aluminiowe chłodnice z większym zagęszczeniem kanałów wodnych, do tego mamy większe przekroje węży oraz grubszą ściankę, aby zminimalizować efekt odparowania cieczy. Blokopompkę wyposażono z kolei w pompę cieczy o zwiększonej wydajności oraz wypukłą konstrukcję tzw. zimnej płyty (stopy bloku), sam blok posiada kolorowe podświetlanie ARGB z logiem producenta. Wykorzystano wentylatory 120 mm z łożyskiem hydraulicznym, sterowane sygnałem PWM. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: G.SKILL ENKI 360 - test wydajnego, ale nie idealnego AIO

 0