G.SKILL Trident Z Neo. Test zestawu pamięci RAM stworzonego do podkręcania

G.SKILL Trident Z Neo. Test zestawu pamięci RAM stworzonego do podkręcania

Test pamięci G.SKILL Trident Z Neo

W ostatnim czasie w dziale pamięci RAM opublikowaliśmy na łamach ITHardware dwa duże testy porównawcze, w których sprawdziliśmy w boju najpopularniejsze w Polsce zestawy. Oczywiście użyte określenie jasno wskazuje, że niekoniecznie są to produkty z najwyższej półki, tylko raczej bardziej przystępne cenowo moduły i tak też było w istocie. Niemniej obiecaliśmy, że na tapet weźmiemy również pamięć operacyjną dla wymagających użytkowników i na pierwszy ogień idzie G.SKILL Trident Z Neo w wersji 2x8 GB DDR4-3600 CL 16, opartej o kości B-Die od Samsunga, niezmiennie najpopularniejsze pośród entuzjastów, dla których w pierwszej kolejności liczy się czysta wydajność, bez względu na to, ile dodatkowej gotówki trzeba będzie wydać. Bo w gruncie rzeczy nie ma sensu się oszukiwać, dla większości nabywców tańsze układy pokroju Hynixów CJR czy Micronów Rev. E będą w zupełności wystarczające - tym bardziej, że ci dwaj producenci zrobili znaczący postęp i ich najnowsze generacje nie odstają od lidera już tak mocno jak poprzednie i można na nich zrobić całkiem przyzwoite nastawy. Ale przyzwoitość nie zadowoli każdego i tu do akcji wkracza główny bohater dzisiejszego materiału, adresowany do osób wyznających motto "każdy wzrost osiągów jest na wagę złota", będące jednocześnie przeciwieństwem dość często spotykanego "ale jak to, inwestować tyle kasy, żeby urwać te śmieszne kilka procent, przecież to bezsens" ;) Humor odstawmy jednak na bok, gdyż czas przyjrzeć się bliżej ofercie marki G.SKILL.

G.SKILL Trident Z Neo to rodzina zestawów pamięci dedykowanych platformie AM4 i procesorom AMD Ryzen 3000. Przekonajmy się, na co je stać.

G.SKILL Trident Z Neo. Test zestawu pamięci RAM stworzonego do podkręcania

 Wielki test pamięci RAM - pojedynek kości po OC oraz zestawy G.SKILL

G.SKILL Trident Z Neo - krótka charakterystyka

Spośród całkiem licznych rodzin wchodzących w skład portfolio tajwańskiego producenta w chwili obecnej miejsce na samej górze hierarchii przypada serii Trident Z, obejmującej także kilka podrodzin. I tak wśród tych ostatnich mamy zwykłe moduły Trident Z, podświetlane wielobarwnymi diodami Trident Z RGB, niecodziennie przystrojone Trident Z Royal, będące w założeniach tą ekskluzywną linią, oraz właśnie Trident Z Neo. Co ciekawe, ta ostatnia w całości dedykowana jest platformie AM4, zaś konkretniej procesorom AMD Ryzen 3000, tzn. aktualnie najnowszej generacji na ten socket. Przy czym trzeba wyraźnie powiedzieć, że w praktyce jest to głównie dodatkowe logo na pudełku, gdyż tak naprawdę od strony czysto sprzętowej żadnych specjalnych optymalizacji po prostu nie ma. Ten trick marketingowy jest zresztą stosowany również przez inne marki i nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ mniej zorientowany w temacie konsument z dużą dozą prawdopodobieństwa uzna pisemną deklarację wytwórcy pamięci za zaletę, która może przemawiać na jej korzyść i wpływać na ostateczną decyzję. Ponadto, podobnie jak w przypadku Trident Z RGB, także i tym razem nie zabrakło obecnie niezwykle popularnej iluminacji diodami LED RGB, dzięki czemu testowany zestaw powinien przypaść do gustu fanom kolorowych światełek. Z najważniejszych informacji zdaje się, że to wszystko, zatem przejdźmy do bliższej analizy budowy omawianych modułów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: G.SKILL Trident Z Neo. Test zestawu pamięci RAM stworzonego do podkręcania

 0