Genesis Helium 300BT - testujemy pierwsze głośniki ze wsparciem dla ARGB

Genesis Helium 300BT - testujemy pierwsze głośniki ze wsparciem dla ARGB

Genesis Helium 300BT - Testujemy pierwsze głośniki ze wsparciem dla ARGB

Dawno już nie testowaliśmy sprzętu audio, więc pora nadrobić zaległości. Tym razem jednak nie będą to słuchawki, ale zestaw głośnikowy Helium 300BT od firmy Genesis. Nie da się ukryć, że headsety współcześnie są popularniejszą opcją wśród graczy (choćby z uwagi na zintegrowany mikrofon czy fakt, że zajmują mniej miejsca), ale nie zawsze są one w stanie zastąpić głośniki, a przy okazji potrafią być bardziej męczące przy dłuższym użytkowaniu. Tymczasem Genesis oferuje relatywnie niedrogi zestaw stereo, który pochwalić może się naprawdę dużą funkcjonalnością, a przy okazji stanowić będzie ozdobę biurka każdego fana podświetlenia RGB. Do niedawna tego typu głośniki nie grzeszyły urodą, ale ostatnio uległo to zmianie, choć jak zawsze w tego typu kwestiach, wszystko zależy od osobistych preferencji, o których się nie dyskutuje.

Genesis Helium 300BT ARGB to głośniki stereo, które można połączyć z komputerem zarówno przewodowo, jak i korzystając z interfejsu Bluetooth.

Genesis Helium 300BT to głośniki 2.0, czyli składające się z dwóch jednostek pracujących w systemie stereo. Nie posiadają one osobnego subwoofera, ale producent obiecuje głęboki i naprawdę mocny bass, co oczywiście sprawdzimy. Całkowita moc zestawu wynosi 24 W, a pasmo przenoszenia 100 Hz - 20 kHz. Tym, co w największym stopniu wyróżnia ten produkt na tle konkurencji, jest adresowalne podświetlenie RGB. Jak nie omieszkał się pochwalić producent, są to pierwsze na rynku głośniki pozwalające na kontrolę podświetlenia za pomocą płyty głównej PC, co umożliwia synchronizację iluminacji z innymi urządzeniami i podzespołami naszego komputera. Ponadto Helium 300BT, jak sama nazwa wskazuje, oferuje też wsparcie dla łączności Bluetooth 5.0, dzięki czemu możemy szybko i bezprzewodowo odtwarzać muzykę z telefonu (choćby z serwisów streamingowych pokroju Spotify czy Tidal lub wewnętrznej pamięci smartfona). Co więcej, jeden z satelitów posiada pokrętła do regulacji głośności i basów.

Dane techniczne Genesis Helium 300BT ARGB:

  • moc RMS: 24 W (2 x 12 W)
  • pasmo przenoszenia: 100 Hz - 20 kHz
  • komunikacja: przewodowa (mini-jack 3,5 mm), RCA, bezprzewodowa (Bluetooth)
  • złącza: dźwięk (mini-jack 3,5 mm, RCA), USB (podświetlenie ARGB)
  • wymiary: 200 x 85 x 105 mm
  • długości przewodów: pomiędzy głośnikami: 135 cm / zasilającego: 135 cm / sygnałowego: 110 cm

Nie da się więc ukryć, że te niewielkie głośniki zamknięte w drewnianej obudowie (płyta MDF) naprawdę intrygują. Co więcej, cena, pomimo unikatowej funkcjonalności podświetlenia ARGB i wsparcia dla łączności bezprzewodowej, wydaje się rozsądna, gdyż zamyka się w 300 zł. Ocena końcowa w największej mierze zależeć będzie jednak od jakości brzmienia produktu Genesisa, bo jak wiadomo akustyka jest najtrudniejszym etapem tworzenia sprzętu audio. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak ten zestaw radzi sobie z tym elementem oraz jak wypada w ostatecznym rozrachunku, zapraszamy do lektury tej recenzji, gdzie postaramy się udzielić odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Genesis Helium 300BT - testujemy pierwsze głośniki ze wsparciem dla ARGB

 0