Genesis HOLM 510 RGB - recenzja zaskakująco funkcjonalnego biurka dla graczy

Genesis HOLM 510 RGB - recenzja zaskakująco funkcjonalnego biurka dla graczy

Genesis HOLM 510 RGB - Recenzja zaskakująco funckjonalnego biurka dla graczy

W naszych testach najczęściej skupiamy się na tych elementach stanowiska gracza, które bezpośrednio służą nam do grania. Mamy więc laptopy, komputery stacjonarne i ich podzespoły, monitory, myszki, klawiatury i inne akcesoria, a czasem trafi się jakiś fotel. A co z przestrzenią, na której trzeba wszystko umieścić? Tak, biurka traktowaliśmy nieco po macoszemu, ale usprawiedliwieniem niech będzie fakt, że do niedawna nie było w ogóle o czym rozmawiać. Większość z nas stawiała na typowe biurka meblowe, bo na rynku dedykowanych graczom rozwiązań było jak na lekarstwo. Ostatnio to się jednak zmienia, a do naszej redakcji trafił model HOLM 510 RGB marki Genesis, mamy więc świetną okazję sprawdzić, czy warto zapłacić 1300 PLN, żeby cieszyć się konstrukcją przygotowaną z myślą o fanach wirtualnej rozrywki. 

Do naszej redakcji trafił HOLM 510 RGB marki Genesis, mamy więc świetną okazję sprawdzić, czy warto zapłacić 1300 PLN, żeby cieszyć się biurkiem przygotowanym z myślą o fanach gamingu.

Już na wstępie chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że ten konkretny model to propozycja dla osób, które mają naprawdę dużo miejsca do dyspozycji, bo mowa o biurku z blatem o wymiarach 160 x 75 cm. My mieliśmy spory problem, żeby złożyć je i ustawić w umeblowanym mieszkaniu, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dwa z pomieszczeń, jakie mamy do dyspozycji, mierzą zaledwie 200 cm szerokości, więc łatwo sobie wyobrazić. Jednocześnie gwarantuje to jednak ogromną przestrzeń roboczą, na której możemy w łatwy sposób umieścić wszystkie potrzebne nam elementy i zostanie nam jeszcze dużo miejsca do swobodnego grania czy pracy. A że biurko wyposażone jest również w szereg przydatnych rozwiązań, to nie będziemy też narzekać na jego funkcjonalność. Ładowanie smartfona, koszyk do organizacji kabli, podstawki pod głośniki, uchwyt na kubek, hub USB… na papierze wszystko wygląda świetnie, ale wszystko zweryfikują testy.

Genesis HOLM 510 RGB
Wysokość   75 cm
Długość   160 cm
Szerokość   75 cm
Wersja USB   3.0
Konstrukcja   Wbudowany Hub USB, Wbudowana ładowarka indukcyjna, Uchwyt na słuchawki, Uchwyt na kubek, Półka na głośniki, Organizer kabli
Funkcje   Ładowarka bezprzewodowa, Hub USB
Liczba portów USB   3
Materiał   Stal, MDF
Kolor   Czarny
Podświetlenie   Tak

A co z konkurencją? Tak jak wspomnieliśmy, producenci sprzętu komputerowego jakiś czas temu zaczęli dostrzegać swoją szansę, więc w ich ofercie coraz częściej pojawiają się takie konstrukcje. W przypadku Genesisa nie jest to pierwszy model, bo wcześniej na rynek trafiły też Holm 200 RGB i 300 RGB, a swoje mają też SPC Gear (GD100), jakiś czas temu głośno było o Sandberg Fighter Gaming Desk (jeszcze droższe niż nasz dzisiejszy bohater), a kilka dni temu do sprzedaży w Chinach (my poczekamy do października) trafiły pierwsze owoce współpracy IKEA i ASUS ROG, w tym właśnie gamingowe biurko z systemem automatycznego dopasowania wysokości i możliwością zapisania 4 wybranych ustawień za jakieś 620 USD oraz nieco tańszy model Utespelare za 92 USD. Czyżby więc w końcu coś się w tym temacie ruszyło?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Genesis HOLM 510 RGB - recenzja zaskakująco funkcjonalnego biurka dla graczy

 0