Genesis Radium 600 - test flagowego mikrofonu dla wymagających

Genesis Radium 600 - test flagowego mikrofonu dla wymagających

Podsumowanie

Reasumując, Radium 600 to kawał udanego produktu, który nie zawodzi praktycznie w żadnym z aspektów. Bardzo pozytywnie wypadają jakość jego wykonania i solidna stabilna konstrukcja, a wynika to wprost z zastosowania wysokiej klasy materiałów (głównie metalowych). Co więcej, rzadko kiedy otrzymujemy tak bogaty zestaw dodatkowych akcesoriów, ponieważ flagowy mikrofon Genesisa oferuje ponadto świetny kufer, pop-filtr czy gąbkę. Warto też pamiętać, że możemy go bez problemów rozbudować, dokupując statyw z długim ramieniem czy koszyk antywstrząsowy, ponieważ sprzęt korzysta ze standardowych gwintów i mocowań. Bardzo dobrze wypada też funkcjonalność urządzenia, a to za sprawą regulacji czułości mikrofonu i głośności słuchawek, złącza minijack czy przycisku do wyciszania. Możliwość odsłuchu w czasie rzeczywistym jest nieoceniona, ale szkoda, że zabrakło opcji przełączania słuchawek na dźwięk z PC czy wyłączenia podświetlenia.

Rzadko kiedy otrzymujemy tak bogaty zestaw dodatkowych akcesoriów, a flagowy mikrofon Genesisa oferuje świetny kufer, pop-filtr czy gąbkę.

Mikrofon nie zawodzi również w najważniejszej kwestii, czyli jakości dźwięku, oferując wyraźnie, przyjemne dla ucha brzmienie o minimalnej zawartości szumów. Nie da się jednak ukryć, że Radium 600 nie wybija się ponad rywali samą jakością nagrań i w tym aspekcie są w stanie dorównać mu nawet wyraźnie tańsze modele, ale tu produkt Genesisa nadrabia dodatkowymi akcesoriami czy wykonaniem. Jeśli więc szukacie dobrego sprzętu do rozpoczęcia swojej przygody ze streamowaniem, wideoblogami i podcastami, Radium 600 może okazać się świetnym wyborem (przynajmniej jeśli macie zamiar ograniczać się do korzystania z mikrofonu na PC), dlatego też urządzenie otrzymuje od nas wysoką ocenę i odznaczenie opłacalności.  

Genesis Radium 600

 Przjemny szczegółowy dźwięk, solidne wykonanie z wysokiej klasy materiałów, stylowa konstrukcja, opcja podłączenia słuchawek, dobry odsłuch, pop-filtr i gąbka w zestawie, kufer w zestawie

 brak oprogramowania, jakość dźwięku mogłaby być nieco wyższa,  opcji przełączania słuchawek na dźwięk z PC, brak opcji wyłączenia podświetlenia

Cena (w dniu publikacji): ok. 450 PLN

Gwarancja: 24 miesiące

Sprzęt do testów dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Genesis Radium 600 - test flagowego mikrofonu dla wymagających

 0