GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G. Test karty graficznej o ciekawym wyglądzie

GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G. Test karty graficznej o ciekawym wyglądzie

Test GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC: konkluzje

W temacie wydajności testowana karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G wypadła na poziomie modelu Palit GameRock OC, tak więc zgodnie z oczekiwaniami, mając na względzie podobne parametry fabryczne tych dwóch konstrukcji. Jednocześnie oznacza to, że względem wariantu referencyjnego zyskujemy ok. 2% - nie jest to oczywiście dużo, ale w generacji Ampere niewielkie różnice między wytycznymi NVIDII, a tym, co przygotowują partnerzy zielonych, są normą. Odnośnie dysproporcji pomiędzy dzisiejszym bohaterem a wcześniej recenzowanym GAMING OC 8G, który na papierze wygląda bliźniaczo, ok. 0,5% na korzyść tego drugiego modelu wynika z odrobinę lepszej jakości jądra krzemowego GA104. To także nic niezwykłego - sprawa jest czysto losowa i przy innych sztukach mogłoby być odwrotnie. Przechodząc do OC, pamięć udało się przyspieszyć identycznie jak w przypadku poprzednio testowanej konstrukcji od GIGABYTE, tj. zaaplikować offset +1200 MHz, za to potencjał rdzenia okazał się lepszy i był on w stanie pracować stabilnie przy +105 MHz. Całościowo, tzn. z podbitym o 10 W limitem mocy, zapewniło to zysk ~5,7% i odrobinę lepszą wydajność po podkręceniu od GAMING OC 8G i zbliżoną do GameRock OC (ponownie pamiętajcie, że możliwości overclockingu to rzecz losowa). Kończąc zaś na poborze prądu, jest on identyczny jak dla drugiego akceleratora od GIGABYTE, czyli średnio pod obciążeniem ok. 306 W - adekwatnie do oficjalnego PL.

GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC to karta o nietuzinkowym i przyjemnym dla oka wyglądzie, która ponadto dobrze spisuje się w codziennym użytkowaniu.

 Omówienie ostatnich zmian w testach kart graficznych

Wygląd karty, układ chłodzenia oraz ocena końcowa

Analogicznie jak dla omówionych powyżej aspektów użytkowych, także system chłodzenia nie wykazuje istotnych zmian względem GAMING OC 8G. Konstrukcyjnie oba coolery są identyczne i jedyna rzecz je odróżniająca to inna osłona, stąd trudno się dziwić, że temperatury oraz hałas są zasadniczo na takim samym poziomie. Innymi słowy, warunki termiczne są bez zarzutu, choć towarzyszy im wyraźny szum wentylatorów, stąd osoby wyczulone na tym punkcie na pewno zechcą dostosować krzywą obrotów, gdzie możliwości są naprawdę szerokie i nie ma żadnego problemu, by uzyskać ~38 dBA przy pomijalnym pogorszeniu skuteczności chłodzenia. Reasumując, recenzowana VISION OC 8G to wzgl. GAMING OC 8G głównie inny wygląd, gdzie dzisiejsza bohaterka bezsprzecznie jest kartą o nietuzinkowej i przyjemnej dla oka linii stylistycznej, co w mojej opinii stanowi jej zaletę. Przy czym model ten w hierarchii firmy GIGABYTE plasuje się odrobinę niżej, przez co nie uświadczymy tu 4-letniej gwarancji, zamiast której mamy standardową 3-letnią, ani przełącznika BIOS-u, który pozwala na natychmiastową poprawę kultury pracy bez ręcznych korekt. Dlatego też wiele zależeć będzie od ceny i jeżeli uda Wam się znaleźć VISION OC 8G w lepszej kwocie niż GAMING OC 8G albo lubicie białe akceleratory, to możecie śmiało w niego celować, gdyż jest to udany produkt. Ocena końcowa to cztery i pół gwiazdki oraz wyróżnienia design i rekomendacja.

GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G. Test karty graficznej o ciekawym wyglądzie

 

GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G

Ocena karty graficznej GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8GOcena karty graficznej GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8GOcena karty graficznej GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G

GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G - opinia

GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G - plusy

 • Wysoka ogólna wydajność
 • Dobra jakość wykonania i przyjemny dla oka wygląd z białą osłoną chłodzenia
 • Iluminacja LED RGB
 • Sprzętowe wsparcie śledzenia promieni i DLSS
 • Nowe dodatki NVIDII (Broadcast i Reflex)
 • Dobre chłodzenie (niskie temperatury i spory potencjał do ew. korekty charakterystyki pracy)
 • Bardzo niskie temperatury kości GDDR6X
 • Dość wysoki maksymalny limit mocy

GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G - minusy

 • Wydajność GeForce'a RTX 3070 Ti jest niewiele wyższa od RTX 3070
 • Spory pobór prądu
 • Brak NVLink
 • Brak przełącznika BIOS-u

Cena GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8G (na dzień publikacji) : b.d.

Gwarancja: 36 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczyło:

GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G. Test karty graficznej o ciekawym wyglądzie

Pokaż / Dodaj komentarze do: GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti VISION OC 8G. Test karty graficznej o ciekawym wyglądzie

 0