GOODRAM IRDM RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 18. Test pierwszej podświetlanej pamięci DDR4 polskiej firmy

GOODRAM IRDM RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 18. Test pierwszej podświetlanej pamięci DDR4 polskiej firmy

Test podświetlanych modułów GOODRAM IRDM RGB

GOODRAM to polska marka m.in. pamięci RAM, produkowanej przez firmę Wilk Elektronik, która została założona w 1991 roku, a wytwarzaniem własnych produktów zajmuje się od 2003 roku. Przez te wszystkie lata oferta była wielokrotnie zmieniana, tak aby nadążyć za postępem technologicznym i oczekiwaniami konsumentów, a ostatnim posunięciem rodzimego producenta było wprowadzenie linii IRDM RGB, będącej bohaterką niniejszego testu. Jak sama nazwa wskazuje, moduły te wyposażone są w wielobarwne podświetlenie diodami LED i co ciekawe, jest to pierwsza tego typu seria DDR4 w ofercie GOODRAM, która wcześniej konsekwentnie unikała tęczowej iluminacji. Omawiany zestaw charakteryzuje się pojemnością 2x8 GB, zatem jest dwumodułowy i zapewnia pracę kontrolera RAM w trybie Dual Channel, oraz ustawieniami fabrycznymi 3600 MHz CL 18. Częstotliwość można określić jako typową w dzisiejszych czasach, natomiast opóźnienia są dość konserwatywne i nie wskazują jednoznacznie, jakie kości mogły zostać wykorzystane w procesie produkcji. Zagadka ta zostanie naturalnie rozwikłana w dalszej części materiału, ale zanim do tego przejdziemy, na początek krótkie spojrzenie na ofertę polskiej firmy.

GOODRAM IRDM RGB to pierwsze podejście producenta z Polski do podświetlanych modułów pamięci DDR4. Zobaczmy, jak wypadnie nowy produkt Wilk Elektronik.

GOODRAM IRDM RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 18. Test pierwszej podświetlanej pamięci RAM polskiej firmy

 Wielki test pamięci RAM, cz. 2 – 24 zestawy klasy 3600-4400 MHz w akcji!

Kilka słów na temat pamięci RAM marki GOODRAM

Do rodziny GOODRAM IRDM należy kilka różnych linii pamięci RAM, spośród których najniższe miejsce w hierarchii zajmują IRDM oraz IRDM X, o taktowaniu maksymalnie 3200 MHz. Z kolei dla bardziej wymagających nabywców przewidziano IRDM PRO, gdzie odnajdziemy moduły o zegarze do 4000 MHz i która występuje w trzech wersjach kolorystycznych - standardowej czarnej ze złotym logo, białej i alternatywnej czarnej z logo o tej właśnie barwie. Pozostała jeszcze jedna seria i jak się zapewne domyślacie, jest to właśnie IRDM RGB. Podświetlenie zostało tutaj rozwiązane w sposób standardowy, poprzez umieszczenie diod na szczycie modułu, którym towarzyszy plastikowy element rozpraszający światło. W chwili pisania tekstu IRDM RGB przewiduje tylko jeden wariant pojemnościowy i szybkościowy, dokładnie taki jak akapit wyżej, niemniej w mojej opinii niewykluczone jest, że w przyszłości oferta zostanie powiększona o inne opcje. Wszak DDR4, pomimo debiutu DDR5, nigdzie się nie wybiera i pamięć w tym standardzie jeszcze przez długi czas będzie nam towarzyszyć podczas składania komputerów, za sprawą wysokiej wydajności, dobrej dostępności oraz atrakcyjnej ceny zakupu, gdzie tych dwóch ostatnich cech póki co nie można przypisać nowej generacji RAM. Tyle tytułem wstępu, czas przyjrzeć się bliżej recenzowanemu zestawowi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GOODRAM IRDM RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 18. Test pierwszej podświetlanej pamięci DDR4 polskiej firmy

 0