Hyperbook NV4 - test gamingowego ultrabooka z CPU Tiger Lake i GPU GTX 1650 Ti na pokładzie

Hyperbook NV4 - test gamingowego ultrabooka z CPU Tiger Lake i GPU GTX 1650 Ti na pokładzie

Hyperbook NV4 - Podsumowanie

Już na wstępie podkreślaliśmy, że Hyperbook NV4 zapowiada się bardzo interesująco, ale jak wiadomo o sukcesie nie decydują hasła marketingowe producentów, ale realizacja postawionych celów. Czy zatem wszystko poszło zgodnie z planem? Na to pytanie nie możemy odpowiedzieć twierdząco, ale notebook w ostatecznym rozrachunku wychodzi z naszego testu obronną ręką. Testowany sprzęt urzeka minimalistycznym designem obudowy wykonanej w sporej częsci z aluminium, która pomimo bardzo kompaktowych rozmiarów skrywa naprawdę wydajne podzespoły, umożliwiając zarazem proste prace biurowe, jak i granie w wymagające tytuły. A że jest to kadłubek od Clevo, konfigurację możemy w dużym stopniu dostosować do wymagań i zasobności portfela. Dla przykładu, Hyperbook NV4 może stanowić zarówno namiastkę stacji roboczej w miniaturowym wydaniu, jak i pełnić rolę sprzętu do gier. Niemniej jednak nie jest to komputer pozbawiony wad, o których trzeba tu wspomnieć, choć pamiętając o tym, że tak mobilna forma notebooka praktycznie zawsze wymusza jakieś kompromisy. 

Testowany sprzęt urzeka minimalistycznym designem obudowy wykonanej w większości z aluminium, która pomimo bardzo kompaktowych rozmiarów skrywa naprawdę wydajne podzespoły...

Hyperbook NV4 - test gamingowego ultrabooka z CPU Tiger Lake i GTX 1650 Ti na pokładzie

Wydajność jest zadowalająca, a procesor dość stabilnie trzyma taktowanie, ale niekiedy zostaje to okupione zbyt wysoką emisją hałasu, a przy dużym obciążeniu należy się spodziewać throttlingu. Co więcej, obudowa potrafi mocno się nagrzać, szczególnie w spodniej części. I o ile do klawiatury nie mamy większych zastrzeżeń, tak już gładzik nie przypadł nam do gustu, a ponarzekać można też na czas pracy na baterii i przeciętnej klasy głośniki. Na poczet ewidentnych plusów zaliczyć trzeba za to bogactwo i różnorodność portów oraz fabrycznie skalibrowany wyświetlacz z kilkoma przydatnymi profilami (te skierowane są przede wszystkim do grafików i szkoda, że panel nie jest szerokogamutowy). Wszystko zależy od konkretnych wymagań, ale jako mobilny biznesowy notebook, który nada się do pracy, nie odstraszając gamingowym designem, a w wolnej chwili pozwoli na relaks przy grach, Hyperbook NV4 sprawdzi się bardzo dobrze. Mając na uwadze tę zaletę oraz przyzwoitą cenę sprzętu, wystawiamy mu mocną "czwórkę".

Hyperbook NV4

 Minimalistyczny design, pokrywa z aluminium, smukła i lekka konstrukcja, ultrabook o gamingowych możliwościach, klawiatura, bogactwo portów, fabrycznie skalibrowany wyświetlacz, kamerka ze wsparciem dla Windows Hello, adekwatna cena.

 Obudowa potrafi się nagrzać, procesor pod obciążeniem może throttlingować, przeciętny gładzik, czas pracy na baterii poniżej oczekiwań, kiepskie głośniki. 

Cena (na dzień publikacji): wersja podstawowa - 4599 zł, wersja testowana - 4898 zł (bez systemu)

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Hyperbook

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hyperbook NV4 - test gamingowego ultrabooka z CPU Tiger Lake i GPU GTX 1650 Ti na pokładzie

 0