Hyperbook NV4 - test gamingowego ultrabooka z CPU Tiger Lake i GPU GTX 1650 Ti na pokładzie

Hyperbook NV4 - test gamingowego ultrabooka z CPU Tiger Lake i GPU GTX 1650 Ti na pokładzie

Hyperbook NV4 - Test gamingowego ultrabooka z CPU Tiger Lake i GTX 1650 Ti na pokładzie

Marka Hyperbook jest jedną z czołowych na polskim rynku, które korzystają z konstrukcji typu barebone, często określanych jako kadłubki, od popularnego tajwańskiego producenta Clevo. Tego typu komputery może nie grzeszą oryginalnością w kwestii designu, ale z drugiej strony oferują duży zakres podzespołów do wyboru, dzięki czemu każdy może skonfigurować komputer wedle uznania, potrzeb i zasobności portfela. Do tego typu produktów należy także testowany tu model Hyperbook NV4, choć to nietypowy notebook, który najprościej można określić mianem ultrabooka z gamingowym zacięciem. Mamy tu bowiem do czynienia z ciekawym sprzętem o wyraźnie biznesowej estetyce w bardzo kompaktowej i mobilnej formie, pod maską którego kryje się dedykowana karta graficzna NVIDII z rodziny Turing. Choć jest to jeden z najsłabszych GeForce'ów poprzedniej generacji, to i tak pozwala na dość komfortowe granie w większość dostępnych na rynku tytułów, szczególnie jeśli pójdziemy na kompromisy w zakresie poziomu ustawień graficznych. To dość zaskakujące połączenie, ale wbrew pozorom coraz więcej osób szuka laptopa o bardziej biznesowej stylistyce, na którym można także pograć, bo klasyczne gamingowe konstrukcje wyglądają zbyt młodzieżowo. 

Hyperbook NV4 to nietypowy notebook, który najprościej można określić mianem ultrabooka z gamingowym zacięciem.

Hyperbook NV4 - test gamingowego ultrabooka z CPU Tiger Lake i GTX 1650 Ti na pokładzie

Co takiego Hyperbook NV4 ma zatem do zaoferowania? Laptop posiada 14-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080 pikseli) i odświeżaniu 60 Hz. Producent podaje, że zastosowany panel charakteryzuje się 90% pokryciem przestrzeni sRGB, a ponadto jest fabrycznie kalibrowany (profil Pantone zapisany w płycie głównej). Po maską testowanej przez nas konfiguracji kryje się procesor Intel Core i7-1165G7 (do wyboru jest również tańsza opcja z Core i5-1135G7) wspomagany przez 16 GB pamięci RAM DDR4 (tutaj możemy zdecydować się na od 8 do nawet 64 GB). Za grafikę odpowiada zaś karta NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti i jest to jedyna opcja dla tego notebooka. Całości dopełniają 500 GB dysk SSD PCIe 3.0 NVMe i karta sieciowa z Wi-Fi 6. W konfiguratorze tego modelu możemy zdecydować się również na lepszej jakości pastę termoprzewodzącą pod CPU (w standardzie otrzymujemy Arctic MX-4), rozszerzoną gwarancję (bazowo 24 miesiące w systemie door-to-door, ale dopłacając możemy otrzymać sprzęt zastępczy czy wydłużyć okres gwarancyjny), zaawansowany układ chłodzenia (Hyperbook oferuje usługę polerowania układu chłodzenia, konkretnie heatsinku CPU oraz GPU, co zwiększać ma efektywność odprowadzania ciepła z układów chłodzenia) czy spersonalizowane logo BIOS podczas uruchamiania komputera. Opcji jest tu naprawdę sporo, a dodatkowo na wyraźne życzenie klienta można zamówić spersonalizowany grawerunek na pokrywie.

Specyfikacja Hyperbook NV4
Ekran 14" 1920 x 1080 pikseli 60 Hz IPS
Procesor Intel Core i7-1165G7
Pamięć RAM 16 GB pamięci DDR4-3200
Grafika NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti + Intel Iris Xe MAX
Nośniki1 500 SSD M.2 
Łączność Wi-Fi 802.11ax, BT v5.1
Bateria 49 Wh
Wymiary 322 x 216 x 16 mm
Waga 1,39 kg
System Windows 10 (Home/Pro) 64-bit - opcjonalny
Cena 4898 zł (bez systemu)

Testowana przez nas konfiguracja wyceniona została na 4898 zł z system operacyjnym Windows 10 Home w wersji Trial (darmowa wersja testowa) i decydując się na zakup OS Microsoft musimy liczyć się z dodatkowym wydatkiem rzędu 539 zł za oemowski wariant Home (są też inne, droższe opcje). Co prawda za mniejsze pieniądze można kupić sprzęt z RTX-em na pokładzie, ale trzeba pamiętać, że w tym przypadku otrzymujemy niezwykle mobilny laptop, charakteryzujący się wysoką jakością wykonania i nie należy tej maszyny zestawiać z najtańszymi gamingowymi laptopami. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hyperbook NV4 - test gamingowego ultrabooka z CPU Tiger Lake i GPU GTX 1650 Ti na pokładzie

 0