iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk - testujemy niedrogi gamingowy monitor IPS QHD

iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk - testujemy niedrogi gamingowy monitor IPS QHD

iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk - Podsumowanie

iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk na pewno nie jest jakimś przełomowym czy innowacyjnym monitorem, ale z drugiej strony nie miał też takich aspiracji. Dobrze realizuje się jako niedrogi gamingowy model QHD z panelem IPS, gdzie potrafi pozytywnie zaskoczyć w kilku aspektach. Jakość wykonania jest typowa dla tej półki cenowej i raczej nie ma o czym mówić, choć szkoda, że podstawa nie została wykonana z metalu. Dobrze wypada też wachlarz dostępnych złączy, ale producent powinien popracować nad ergonomią i tyczy się to też możliwości regulacji podstawy, która jest bardzo podstawowa. OSD to element, który w monitorach iiyama wymaga gruntownej przebudowy i unowocześnienia, ale jak na razie się na to nie zapowiada, więc skazani jesteśmy na obecnie stosowane rozwiązanie, które może i jest funkcjonalne, ale nie należy do najbardziej intuicyjnych w obsłudze, a nie uświadczymy tu także dedykowanej aplikacji. Bezwzględnie pochwalić trzeba natomiast odwzorowanie kolorów, bardzo niski średni błąd Delta E i całkiem szerokie pokrycie popularnych gamutów. Do tego dochodzi temperatura kolorów blisko neutralnego poziomu, świetny przebieg gammy lokalnej i podatność na kalibrację. Pod tym względem iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk może sprawdzić się nawet w przypadku początkującego grafika (choć trzeba mieć świadomość pewnych ograniczeń tego monitora). 

iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk spełnił nasze oczekiwania w zakresie relatywnie niedrogiego monitora QHD IPS dla graczy.

Kąty widzenia, nawet jak na standardy IPS, są tu szerokie, a trudno czepiać się jakości podświetlenia, które nie odbiega od standardów dla gamingowych monitorów wyposażonych w tego typu matrycę. Nie odczujemy także negatywnych skutków input lag, a gamingowe właściwości zastosowanego wyświetlacza pozwalają cieszyć się rozgrywką z rozdzielczości QHD w 75 Hz z włączoną dynamiczną synchronizacją odświeżania (ta jest poprawnie zrealizowana). Zastosowany panel może nie należy do najszybszych, ale oczekiwanie tego po monitorze z tej półki cenowej byłoby nieporozumieniem. Na koniec warto też pochwalić sprzęt iiyama za energooszczędność. Koniec końców, G-Master G2740QSU Black Hawk spełnił nasze oczekiwania w zakresie relatywnie niedrogiego monitora QHD IPS dla graczy, dlatego też uzyskuje od nas ocenę 4,5/5 gwiazdki i rekomendację. 

iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk

 Nowoczesna stylistyka, dobrej jakości panel QHD IPS, odwzorowanie kolorów (bardzo niski średni błąd Delta E i całkiem szerokie pokrycie popularnych gamutów), dobry czas reakcji matrycy, cena.

 Bardzo ograniczona ergonomia podstawy, dostęp do złączy jest mocno utrudniony, jednorodność podświetlenia, OSD do przebudowy, FreeSync od 48 Hz bez LFC.

Cena (na dzień publikacji): 1189 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie https://www.x-kom.pl/p/606205-monitor-led-27-iiyama-g-master-g2740hsu-black-hawk.html

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk - testujemy niedrogi gamingowy monitor IPS QHD

 0