Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC. Karta dobra, ale...

Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC. Karta dobra, ale...

Test KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC: konkluzje

W temacie wydajności karta KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC wypadła zgodnie z oczekiwaniami, prezentując się porównywalnie do GIGABYTE EAGLE, pracującej z parametrami referencyjnymi. Chociaż na marginesie muszę dodać, że w tym pojedynku górą minimalnie okazała się konkurentka, wyprzedzając dzisiejszą bohaterkę w 1080p średnio o 1,4%. Jest to różnica oczywiście bez żadnego wpływu na komfort rozgrywki, ale przykład ten pokazuje, że teoretyczny zegar Boost ze specyfikacji nie jest idealnym wyznacznikiem rzeczywistych osiągów. Pobór prądu recenzowanej konstrukcji jest typowy jak na GeForce'a RTX 4060 Ti, wynosząc średnio 155 W. Co do podkręcania, rdzeń udało się przyspieszyć o 165 MHz, a pamięć VRAM do 2650 MHz, co w połączeniu z limitem mocy podbitym do 180 W, zapewniło w 1080p wzrost liczby FPS o 7,2% - to całkiem przyzwoity wynik.

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC to całkiem niezła karta, ale jej aktualny koszt zakupu jest zbyt wysoki w stosunku do możliwości.

Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC

Test kart graficznych w Starfield. Optymalizacyjna porażka roku

Wygląd karty, układ chłodzenia, koszt zakupu oraz ocena końcowa

Odnośnie wyglądu, elementem który przypadł mi do gustu, jest osłona chłodzenia, której projekt określiłbym jako nietypowy i efektowny oraz wciąż w dobrym guście, bez za dużej liczby udziwnień. Do jakości wykonania nie mam uwag, producent nie zapomniał o metalowej płytce usztywniającej, co niektórych firmom zdarza się dość często w przypadku wolniejszych GPU. Iluminacja LED jest subtelna, obejmując wyłącznie logo na osłonie coolera. Niestety nie ma tu RGB, jako że jedyna barwa to biała, ale przynajmniej można szybko wyłączyć podświetlenie fizycznym przełącznikiem, znajdującym się z boku karty. Fabryczne chłodzenie spisuje się przyzwoicie i zapewnia sensowne temperatury GPU przy względnie niskim poziomie hałasu. Co więcej, kulturę pracy można jeszcze sporo poprawić, przy minimalnym wpływie obniżonych obrotów na temperaturę pracy. I w tym właśnie momencie muszę wrócić do wspomnianej we wstępie ceny, która patrząc na całokształt, jest zbyt wysoka. Gdyby była to jedna z najtańszych konstrukcji klasy GeForce RTX 4060 Ti, byłbym jak najbardziej na tak, ale ponieważ za 150 zł mniej można nabyć GIGABYTE EAGLE, co prawda gorzej wykonaną, ale z lepszym coolerem, nie wygląda to za dobrze. Reasumując, ocena końcowa to cztery gwiazdki, bez wyróżnień. Testowany produkt to całkiem niezła karta, jednak jej obecny koszt zakupu jest zbyt wysoki w stosunku do możliwości.

 

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC

Ocena karty graficznej KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC – opinia

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC – plusy

 • Poprawa efektywności energetycznej w porównaniu do Ampere
 • Przyzwoite możliwości podkręcania (ok. 7% przyrostu FPS)
 • Dobra jakość wykonania oraz efektowny wygląd
 • Wysoka wydajność ray-tracingu i wsparcie DLSS 3
 • Sprzętowy koder wideo nowej generacji ze wsparciem AV1
 • Klasyczne złącze zasilania 8-pin (dla niektórych)
 • Aplikacja Xtreme Tuner ze wsparciem urządzeń mobilnych

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC – minusy

 • Cena mogłaby być niższa
 • Tylko 8 GB VRAM (dla niektórych)
 • GeForce RTX 4060 Ti notuje spadek mocy powyżej 1080p
 • Podświetlenie LED bez RGB (wyłącznie biała barwa)
 • Gwarancja mogłaby być dłuższa

Cena KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC (na dzień publikacji): od 1949 zł

Gwarancja: 24 miesiące

Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC

 

Sprzęt do testów dostarczyło:

Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC. Karta dobra, ale...

 0