Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC. Mocno rozświetlona karta graficzna

Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC. Mocno rozświetlona karta graficzna

Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC: konkluzje

Tak jak pisałem we wstępie, na papierze karta graficzna KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC jest fabrycznie podkręcona, ale w praktyce nie ma profitów z tego tytułu i jej osiągi są niemal identyczne jak modelu GIGABYTE EAGLE, pracującego z parametrami referencyjnymi. Notabene po uśrednieniu wyników symbolicznie szybsza jest konkurencyjna konstrukcja, tj. o 0,5% w 1080p oraz 0,1% w 1440, zatem mowa o różnicy z praktycznego punktu widzenia żadnej. Innymi słowy, testowany produkt w temacie osiągów nie przynosi ani poprawy, ani pogorszenia w porównaniu do kart referencyjnych, chociaż warto dodać, że dla innych egzemplarzy tych dwóch modeli relacje mogłyby się delikatnie różnić. Biorąc pod uwagę, że fabryczny limit mocy dla konstrukcji od KFA2 wynosi 160 W, średni pobór prądu samego akceleratora równy pod obciążeniem ok. 158 W nie powinien dziwić i znów to rezultat bliźniaczy w stosunku do GIGABYTE EAGLE. Recenzowana karta zasługuje natomiast na pochwałę, jeżeli chodzi o możliwości OC, gdyż rdzeń udało mi się przyspieszyć o 195 MHz, a pamięć VRAM do 2650 MHz. W połączeniu z PL podbitym do 180 W, podkręcanie zapewniło wzrost liczby FPS średnio o ok. 7%, co jest solidnym osiągnięciem.

Testowana karta to produkt w zupełności przyzwoity i efektowny wizualnie, ale musi nieco zejść z ceny, aby być atrakcyjną propozycją dla szukających RTX-a 4060 Ti.

Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC. Mocno rozświetlona karta graficzna

Test KFA2 RTX 4070 1-Click OC 3X. Kompaktowa karta z dobrym coolerem

Wygląd karty, układ chłodzenia, koszt zakupu oraz ocena końcowa

Co do aspektu wizualnego i jakości wykonania, nie mam uwag. Producent nie zapomniał o metalowym backplate, a osłona chłodzenia charakteryzuje się ciekawym, zadziornym projektem, który sprawia, że testowana karta jest nie tylko elegancka, ale i efektowna. Maniaków wielobarwnego podświetlenia ucieszy z kolei fantazyjna iluminacja LED z ARGB, którą można nawet zsynchronizować z płytą główną kablem z zestawu. Ciekawy jest także program Xtreme Tuner z opcją synchronizacji z tabletem lub telefonem z Androidem lub iOS, co pozwala dokonywać zmian ustawień z poziomu urządzenia mobilnego. Przechodząc do coolera, chłodzenie jest przyzwoite, gdyż temperatury, jak i hałas mogę określić jako sensowne. Niemniej mogłoby być lepiej, wszak EAGLE OC dysponuje lepszym, przy tych samych warunkach termicznych o ~1 dBA cichszym. Odnośnie ceny, w chwili pisania tekstu wynosiła ~2150 zł i nie jest to kwota zachęcająca, bo o ok. 250 zł wyższa od kosztu zakupu najtańszych GeForce'ów RTX 4060 Ti. Reasumując, ocena końcowa to cztery gwiazdki oraz wyróżnienie design. Testowana karta to produkt w zupełności przyzwoity oraz efektowny wizualnie, ale musi nieco zejść z ceny, aby być atrakcyjną propozycją dla szukających akceleratora na tym układzie graficznym.

 

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC

Ocena karty graficznej KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OCOcena karty graficznej KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC – opinia

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC – plusy

 • Poprawa efektywności energetycznej w porównaniu do Ampere
 • Przyzwoite możliwości podkręcania (ok. 7% przyrostu FPS)
 • Dobra jakość wykonania oraz efektowny wygląd
 • Fantazyjne podświetlenie LED z ARGB i opcją synchronizacji z płytą główną
 • Wysoka wydajność ray-tracingu oraz wsparcie DLSS 3
 • Sprzętowy koder wideo nowej generacji ze wsparciem AV1
 • Klasyczne złącze zasilania 8-pin (dla niektórych)
 • Aplikacja Xtreme Tuner ze wsparciem urządzeń mobilnych

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC – minusy

 • Cena mogłaby być niższa, a gwarancja dłuższa
 • Tylko 8 GB VRAM (dla niektórych)
 • GeForce RTX 4060 Ti notuje spadek mocy powyżej 1080p
 • Chłodzenie mogłoby być wydajniejsze

Cena KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC (na dzień publikacji): ok. 2150 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczyło:

Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC. Mocno rozświetlona karta graficzna

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test KFA2 GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC. Mocno rozświetlona karta graficzna

 0