KFA2 Prisma PR-01 - test najtańszego monitora z USB-C. Nie warto przepłacać

KFA2 Prisma PR-01 - test najtańszego monitora z USB-C. Nie warto przepłacać

KFA2 Prisma PR-01 - test najtańszego monitora z USB-C. Nie warto przepłacać

Niedawno mieliśmy okazję przetestować biurowy monitor KFA2 Prisma-02 i ten bardzo pozytywnie nas zaskoczył, szczególnie w kontekście stosunku możliwości do ceny. W związku z tym postanowiliśmy pójść za ciosem i sprawdzić drugi model z tej serii, czyli Prisma-01. Jak nietrudno się domyślić, są to praktycznie bliźniacze produkty, bo główna różnica między nimi sprowadza się do długości przekątnych. Niemniej, niejednokrotnie widzieliśmy już przypadki, kiedy zmiana matrycy na inną wielkość mocno odbijała się na jakości. Poza tym jest to też bardzo dobra okazja, by zweryfikować, czy KFA2 trzyma poziom jakości swoich produktów i czy ostatnim razem nie trafił nam się jedynie lepszy sample. Jeśli jednak Prisma-01 spełni pokładane w nim nadzieje, to może okazać się hitem sprzedaży wśród użytkowników poszukujących taniego, ale uniwersalnego monitora biurowego z USB-C, który nada się nawet do grania.

Jeśli Prisma-01 spełni pokładane w nim nadzieje, to może okazać się hitem sprzedaży wśród użytkowników poszukujących taniego, ale uniwersalnego monitora biurowego z USB-C

KFA2 Prisma PR-01

Zacznijmy jednak od podstaw, czyli specyfikacji KFA2 Prisma-01. Jest to 24-calowy monitor z 8-bitową matrycą VA o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli. Zestawienie 1080p z 24 calami wypada zdecydowanie lepiej niż w przypadku 27 cali, choć oczywiście ostatnimi czasy panuje raczej moda na większe monitory. Prisma-01 z racji zastosowanej matrycy pochwalić może się wysokim kontrastem 3000:1 (przykład Prisma-02 pokazuje, że spodziewać należy się nawet lepszego wyniku) i szerokimi kątami widzenia, choć akurat ten element w panelach VA wypada wyraźnie słabiej niż w IPS-ach. Maksymalna deklarowana jasność również pozostała bez zmian, czyli wynosi 250 nitów, podobnie zresztą jak częstotliwość odświeżania 75 Hz. Ten ostatni element cieszy tym bardziej, że sprzęt obsługuje także synchronizację adaptacyjną, więc powinien nieźle sprawdzać się również do grania w mniej dynamiczne tytuły (czas reakcji jest jednak wysoki, gdyż wynosi 8 ms). Tym, co najbardziej wyróżnia KFA2 Prisma-01 na tle innych budżetowych rywali, jest jednak obecność złącza USB-C, które można wykorzystać do jednoczesnego ładowania i przesyłania obrazu (np. do laptopa).  

Specyfikacja KFA2 Prisma PR-01
Przekątna matrycy 24''
Rozdzielczość natywna 1920 x 1080 px
Częstotliwość odświeżania 75 Hz; Adaptive Sync: 48 - 75 Hz 
Typ panelu VA
Powłoka matrycy Antiglare, Hard coating (3H)
Maksymalna jasność SDR: 250 cd/m2
Kontrast statyczny 3000:1
Kąty widzenia 178/178 st.
Czas reakcji 8 ms GtG
Pivot nie
Złącza DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, USB-C (DP)
Inne Zintegrowane głośniki, HDR
Waga 3,1kg
Cena 599 zł
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: KFA2 Prisma PR-01 - test najtańszego monitora z USB-C. Nie warto przepłacać

 0