Test Kingston FURY Renegade 2x16 GB 7200 MHz CL 38. Zawrotnie szybka pamięć DDR5

Test Kingston FURY Renegade 2x16 GB 7200 MHz CL 38. Zawrotnie szybka pamięć DDR5

Test szybkiej pamięci DDR5 Kingston FURY™ Renegade

Kontynuujemy przegląd pamięci DDR5 o wysokim taktowaniu i kolejny zestaw, jakie trafił na testy, to Kingston FURY™ Renegade w wariancie 2x16 GB 7200 MHz CL 38. Są to zatem pierwsze moduły o zegarze ponad 7000 MHz, jakie miałem okazję recenzować na ITHardware i od razu muszę podkreślić, że taka częstotliwość wymaga odpowiedniej płyty głównej, gdyż wiele modeli zwyczajnie nie poradzi sobie z tymi parametrami. Jednocześnie to drugi zestaw z tej serii, jakiemu przyglądałem się bliżej, gdyż kilka miesięcy temu pojawił się materiał poświęcony wersji o tej samej pojemności i taktowaniu 6000 MHz. Gwoli przypomnienia, były to szybkie moduły o solidnych możliwościach OC, zapewnianych przez kości Hynix M-die. Zaś odnośnie dzisiejszego bohatera, naturalnie trudno oczekiwać czegokolwiek innego niż wysokich osiągów przy ustawieniach fabrycznych i jeszcze lepszego potencjału OC, z uwagi na zawrotny zegar oraz wykorzystywane przez testowany zestaw chipy Hynixa drugiej generacji. Ale jaki dokładnie wzrost wydajności wynika z taktowania aż 7200 MHz oraz ile można dodatkowo wycisnąć poprzez optymalizację ustawień, to wszystko wykaże część praktyczna, do której przejdziemy niebawem.

Kingston FURY™ Renegade w testowanej wersji to moduły DDR5 o zegarze aż 7200 MHz. Zobaczmy, jaką wydajność zapewniają tak zawrotne parametry fabryczne.

Test Kingston FURY Renegade 2x16 GB 7200 MHz CL 38. Zawrotnie szybka pamięć DDR5

 Test Intel Core i7-13700K. Nowy król gamingu!

Kingston FURY™ Renegade DDR5 - krótka charakterystyka rodziny

Porównując Kingston FURY™ Renegade DDR5 do poprzedniego wcielenia rodziny w standardzie DDR4 oraz tańszej serii DDR5 tej firmy, w oczy rzuca się nowy radiator o czarno-szarej kolorystyce, gdzie dotychczas w produktach z oferty Kingstona dominowała czerń bez dodatkowych barw. Moduły dostępne są wyłącznie o pojemności 16 GB i sprzedawane pojedynczo lub w parach zapewniających łącznie 32 GB pamięci RAM. Natomiast taktowanie to 6000 MHz, 6400 MHz, 6800 MHz lub 7200 MHz, z opóźnieniem CL 32 dla dwóch pierwszych przypadków oraz CL 36/38 dla dwóch ostatnich. Z takimi parametrami fabrycznymi wiąże się użycie kości Hynix, których cechą jest właśnie zdolność pracy z niskimi wartościami CL oraz wysokim taktowaniem. Odnośnie podświetlenia diodami LED, które dostępne jest w wersji z dopiskiem RGB, rzeczą która wyróżnia zestawy Kingstona, jest synchronizacja iluminacji między modułami z wykorzystaniem podczerwieni. Dzięki temu wzory świetlne są przez cały czas identyczne, bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. Jeśli jednak zechcecie zmienić wygląd podświetlenia, naturalnie nie będzie z tym kłopotu, gdyż producent przygotował przeznaczony do tego celu program Kingston FURY™ CTRL, a ponadto iluminacja jest zgodna z systemami zarządzania oświetleniem firm ASRock, ASUS, MSI i GIGABYTE.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Kingston FURY Renegade 2x16 GB 7200 MHz CL 38. Zawrotnie szybka pamięć DDR5

 0