Kingston High Endurance 64 GB - test niedrogiej karty pamięci microSD

Kingston High Endurance 64 GB - test niedrogiej karty pamięci microSD

Kingston High Endurance 64 GB - test niedrogiej karty pamięci microSD

Dziś przygotowaliśmy dla Was dość nietypowy, przynajmniej dla nas, test nośnika pamięci, ponieważ postanowiliśmy sprawdzić kartę pamięci microSD, a konkretniej 64 GB model High Endurance podesłany nam do recenzji przez Kingstona. Wydawać by się mogło, że zakup karty pamięci to pestka i przy zakupie powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na potrzebną nam pojemność, ale nic bardziej mylnego. Co więcej, próbując nieco zgłębić temat szybko można się pogubić, a to za sprawą mnogości standardów stosowanych przez producentów takich nośników. Wszystko sprowadza się więc do naszych potrzeb i konkretnego zastosowania karty, ponieważ po co przepłacać za produkt, którego możliwości nie będziemy w stanie wykorzystać, bo np. smartfon czy wideorejestrator nie obsługuje pełni jego możliwości. Przy okazji tego testu postanowiliśmy więc nieco przybliżyć Wam temat, ale zacznijmy od dokładniejszego przedstawienia gwiazdy niniejszej recenzji. 

Wydawać by się mogło, że zakup karty pamięci to pestka i przy zakupie powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na potrzebną nam pojemność, ale nic bardziej mylnego.

Kingston High Endurance 64 GB - test niedrogiej karty pamięci microSD

Kingston High Endurance to karta pamięci w formacie microSDXC, który powszechnie wykorzystywany jest w wielu mobilnych urządzeniach, od smartfonów i tabletów, przez kamerki sportowe i aparaty, po konsole, jak Nintendo Switch. Jak sama nazwa wskazuje, model ten skierowany jest do użytkowników, którzy oczekują przede wszystkim wysokiej trwałości czy przystosowana do wysokich obciążeń operacjami zapisu danych, na przykład w domowych systemach monitoringu wideo i zabezpieczeń oraz w kamerach samochodowych i osobistych. Producent zapewnia, że karta umożliwia do 20 000 godzin płynnego nagrywania i odtwarzania wideo z jakością Full HD (1080p). Kingston gwarantuje też, że karta microSD została zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach, co potwierdziły odpowiednie testy. Jest odporna na ekstremalne temperatury (zakres eksploatacji to: -25°C do 85°C), wstrząsy oraz działanie wody i promieniowania rentgenowskiego. 

Specyfikacja Kingston High Endurance

Pojemności 32GB, 64GB, 128GB
Wydajność UHS-I U1, klasa szybkości 10
32GB i 64GB – odczyt 95MB/s, zapis 30MB/s
128GB – odczyt 95MB/s, zapis 45MB/s
Czas eksploatacji 32GB – 5000 godzin
64GB – 10 000 godzin
128GB – 20 000 godzin
Wymiary 11mm x 15mm x 1mm
Temperatura podczas eksploatacji -25°C do 85°C
Gwarancja 2 lata gwarancji, bezpłatna pomoc techniczna

Karty Kingston High Endurance microSD są dostępne w wersjach o pojemności 32 GB, 64 GB oraz 128 GB i nam przyszło w udziale sprawdzić ten środkowy wariant, czyli 64 GB. Specyfikacja może i nie zachwyca, ponieważ prędkość odczytu danych to 95 MB/s, a zapisu 30 MB/s (mówimy o klasie szybkości UHS-U1 A1), ale do przeciętnych zastosowań, w tym nawet nagrywania wideo w rozdzielczości 4K (z tym, że raczej w 30 kl./s), powinna być wystarczająca. Poza tym, produkt Kingstona może pochwalić się naprawdę atrakcyjną ceną, ponieważ 64 GB High Endurance kosztuje 59 zł, kiedy za zbliżony model Samsunga o podobnej prędkości i klasie wytrzymałości (PRO Endurance) zapłacić trzeba 99 zł. Oczywiście na rynku znaleźć można wiele tańszych odpowiedników, jednak zakup niemarkowych kart pamięci wiąże się z dużym ryzykiem i generalnie w tym przypadku lepiej postawić na sprawdzone marki niż często przekłamane „chińczyki”. Przejdźmy zatem do konkretów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kingston High Endurance 64 GB - test niedrogiej karty pamięci microSD

 0