Recenzja Krux Generator 850 W. Mocne wejście znanego producenta!

Recenzja Krux Generator 850 W. Mocne wejście znanego producenta!

Sztuczne obciążenie KRUX Generator 850W Gold

Zasilacz w tej próbie został podłączony do naszego testera, dzięki czemu dokonaliśmy dokładnych pomiarów napięć oraz prądów i na ich podstawie obliczyliśmy oddawaną moc oraz sprawność. Sprawdzamy także, jak zasilacz poradzi sobie z niezrównoważonym rozkładem obciążeń w testach "Cross Load", czyli obciążenia krzyżowego oraz przeprowadzamy dość istotny w dobie miniaturyzacji test z niskimi obciążeniami - "Low Load". Te pomiary ukazują, jak zasilacz spisuje się z energooszczędnymi podzespołami, gdzie niejednokrotnie cała platforma w spoczynku pobiera ok. 50-80 W. Każdorazowo, po dokonaniu wszystkich pomiarów (podczas każdego testu), zostawiamy zasilacz na danym obciążeniu na co najmniej kilkadziesiąt minut. Takie działanie ma na celu sprawdzenie stabilności oraz wykonanie dodatkowych weryfikujących pomiarów. Poza tym sprawdzamy, do jakich temperatur PSU się rozgrzeje, jakie wentylator osiągnie obroty oraz jaki będzie generował hałas. Zawsze zaczynamy od maksymalnego obciążenia. To, jak przebiegają testy, opisaliśmy dokładnie tutaj.

 Jak testujemy zasilacze komputerowe? - Opis procedury testowej.

Temperatura otoczenia wynosiła ok. 23,6 °C, natomiast napięcie zasilające jest ustawiane przez autotransformator na wartość 230 V.

Zanim zaczniemy analizę wyników, przypomnijmy, że moc zasilacza określa obciążalność na linii +12 V. Z zasilaczem KRUX Generator 850W Gold nie było problemów z osiągnięciem prądów ponad zakres tabliczki znamionowej, wszak to platforma CWT, ale o tym w kolejnym akapicie.

Testy podstawowe

KRUX Generator 850W Gold zaliczył całą procedurę testową. Wszystkie napięcia zawierały się w normie ATX i były bliskie nominalnych wartości i choć podczas obciążeń krzyżowych nieco spadły, nadal mieściły się w widełkach normy ATX, co jest zasługą zastosowania modułów konwersji DC-DC na stronie wtórnej. Zasilacz bez problemu przechodzi próby przy przeciążeniu na 110%, a także w teście maksymalnego przeciążenia (test zabezpieczenia OPP). Zanim zadziałało zabezpieczenie, oddawał aż 1079 W mocy ciągłej (nie mylić z chwilowym, kilkunastosekundowym obciążeniem). PSU generował stabilne napięcia oraz prąd linii +12 V o natężeniu 87,5 A, co daje nam 127% mocy znamionowej. Zapas mocy jest typowy dla takich jednostek i przyda się przy prądożernych GPU jak RTX 3090 czy nawet RTX 3090 Ti. Zabezpieczenia OPP/OCP dla linii +12 V oraz zwarciowe SCP dla wszystkich linii zadziałały poprawnie, standardowo na jednostce w pełni obciążonej.

KRUX Generator 850W - test, review

Cross Load

Dzięki zastosowaniu przetwornic DC-DC podczas obciążeń krzyżowych nie zanotowałem nieprawidłowości. Brak obciążenia na którejkolwiek z linii nie powodował skoków napięć, czyli wszystko zgodnie z normą ATX. 

KRUX Generator 850W - test, review

Niskie obciążenia

Testy na niskich obciążeniach, pod względem napięciowym, wypadły bez niespodzianek - napięcia blisko wartości nominalnych. Biorąc natomiast pod uwagę sprawność, zasilacz osiągnął dobre wyniki.

KRUX Generator 850W - test, review

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Krux Generator 850 W. Mocne wejście znanego producenta!

 0