Lexar NM760 1 TB - test przystępnego cenowo dysku SSD NVMe PCIe 4.0. Idealny do laptopa i PS5?

Lexar NM760 1 TB - test przystępnego cenowo dysku SSD NVMe PCIe 4.0. Idealny do laptopa i PS5?

Lexar NM760 - podsumowanie

Czy warto sięgnąć po Lexara NM760? Odpowiedź to pytanie brzmi zawsze tak samo, czyli… to zależy. Patrząc tylko przez pryzmat wydajności, na rynku znajdziemy mnóstwo dysków, które wykręcają lepsze cyferki. A czy przekłada się to bezpośrednio na komfort codziennego użytkowania przeciętnego zjadacza chleba, to już zupełnie inna kwestia. Jeśli spojrzymy jednak na produkt Lexara w kontekście stosunku możliwości do ceny, to jawi się on już jako bardziej atrakcyjna propozycja. Wyniki w testach uzyskiwane przez NM760 może nie pozwalają na zajmowanie czołowych miejsc na wykresach, ale mimo wszystko są bardzo przyzwoite, a do tego mamy tu do czynienia z jednym z najtańszych SSD PCIe 4.0 (nie wliczając w to modeli, którym pod względem specyfikacji bliżej do PCIe 3.0). 

Jeśli spojrzymy jednak na produkt Lexara w kontekście stosunku możliwości do ceny, to jawi się on już jako bardziej atrakcyjna propozycja.

Lexus NM760

Tym samym Lexar NM760 jest świetną opcją dla osób poszukujących wydajnego dysku SSD do laptopa, ponieważ pomimo bardzo skromnego radiatora, nośnik nie ma tendencji do przegrzewania. Jest to zasługa zastosowanego kontrolera, który przy okazji jest też energooszczędny, więc powinien przełożyć się też na dłuższy czas na baterii (choć w nieznacznym stopniu). NM760 bardzo dobrze sprawdzi się również dla posiadaczy PlayStation 5, zapewniając satysfakcjonujące osiągi za niewygórowaną cenę. Wśród plusów wymienić trzeba też sporych rozmiarów bufor SLC, 5 lat gwarancji i wykonanie. Jeśli zaś chodzi o słabsze strony, to spadek wydajności po zapełnieniu jest odczuwalny, a prędkości po wyłączeniu bufora zapisu mocno spadają. Ostatecznie Lexar NM760 uzyskuje 4/5 gwiazdek i odznaczenie opłacalności.

Lexar NM760 1 TB

Lexar NM760 1 TB - opinia

 Lexar NM760 1 TB - plusy:

  • Solidne wykonanie
  • Smukła, jednostronna konstrukcja
  • Brak problemów z przegrzewaniem
  • Kompatybilność z laptopami i PS5
  • Stusunek ceny do wydajności
  • Energooszczędny kontroler
  • spory bufor SLC
  • 5 lat gwarancji

 Lexar NM760 1 TB - minusy:

  • Spadek wydajności po zapełnieniu
  • Spadek wydajności po wyłączeniu bufora zapisu

Cena: 599 zł 

Gwarancja: 60 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lexar NM760 1 TB - test przystępnego cenowo dysku SSD NVMe PCIe 4.0. Idealny do laptopa i PS5?

 0