Natec Fowler 2 - recenzja stacji dokującej, która zmienia smartfon w komputer

Natec Fowler 2 - recenzja stacji dokującej, która zmienia smartfon w komputer

Natec Fowler 2 - Recenzja stacji dokującej, która zmieni smartfon w komputer

Kiedyś komputery potrafiły zajmować całe pokoje, później przyszedł czas na słusznych rozmiarów monitory i obudowy, aż wreszcie mogliśmy się cieszyć mobilnością laptopów. Tyle że wciąż było nam mało i w tym ciągłym dążeniu do coraz mniejszych i smuklejszych konstrukcji musieliśmy poświęcić wiele funkcjonalności - wystarczy spojrzeć choćby na nowe biznesowe propozycje Apple czy innych producentów, w których do dyspozycji mamy jedynie złącza USB typu C. A gdzie miejsce na kartę pamięci, pełnowymiarowe USB, przewód sieciowy, HDMI i tym podobne? Nie ma, ale na szczęście są na rynku rozwiązania, które ratują tę sytuację, jak choćby wieloportowy adapter USB-C Fowler 2 od firmy Natec. Ba, potrafią dużo więcej, bo dzięki nim możemy nawet obyć się bez laptopa i wykorzystać potencjał naszego smartfona, podłączając do niego urządzenia wskazujące i zewnętrzny wyświetlacz.

Natec Fowler 2 jest adapterem wyposażonym w aż 8 przydatnych złączy, dzięki którym brak w laptopie slotu na karty pamięci, gniazda HDMI, pełnowymiarowego USB czy portu Ethernet przestaje być problemem.

Natec Fowler 2 - recenzja stacji dokującej, która zmienia smartfon w komputer

W tym miejscu najczęściej przystępujemy do opisu zawartości opakowania testowanego sprzętu, ale w przypadku urządzeń pokroju Natec Fowler 2 nie bardzo jest o czym pisać. Dostajemy nieduży kartonik utrzymany w szaro-niebiesko-białej kolorystyce, na którym znajdziemy grafiki produktu, jego specyfikację i najważniejsze funkcjonalności, a w środku czekają sam adapter oraz instrukcja obsługi. Czy oznacza to, że nie potrzebujemy nic więcej, by skorzystać z urządzenia? I tak, i nie. Jeśli będziemy korzystać z niego w roli stacji rozszerzającej porty laptopa, to faktycznie nie, ale kiedy będziemy chcieli korzystać ze smartfona i zewnętrznego wyświetlacza, to nie obejdzie się bez dodatkowego przewodu HDMI. A jak prezentuje się sam Fowler 2? 

Specyfikacja Natec Fowler 2

USB Typ-A 3x 3.0
Złącza HDMI, Micro SD, RJ-45, SD, USB Typ-A, USB Typ-C
Transfer danych 5 Gb/s
Obsługiwane typy kart microSD, microSDHC, microSDXC, SD, SDHC
Długość przewodu 15 cm
Zasilanie USB-C
Maksymalna rozdzielczość wideo 3840 x 2160 (4K) px
Obsługiwane systemy operacyjne Android 4.2.2, Linux, MAC, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP
Prędkość transmisji RJ-45 100 Mb/s
Kolor Ciemnoszary
Wymiary 105 × 50 × 16 mm
Materiał ABS, Aluminium
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Natec Fowler 2 - recenzja stacji dokującej, która zmienia smartfon w komputer

 0