Premiera AIO MSI MAG Coreliquid 240R i Coreliquid 360R - wydajnie i cicho

Premiera AIO MSI MAG Coreliquid 240R i Coreliquid 360R - wydajnie i cicho

MAG Coreliquid 240R i Coreliquid 360R - podsumowanie i ocena

Najnowsze AIO od MSI - MAG Coreliquid 240R i 360R - to całkiem ciekawy produkt, który nie jest kopią od Asetek, jak to zwykle bywa, gdzie producenci idą na łatwiznę, zmieniając tylko logo i dając swoje wentylatory. Coreliquid, wzorem NZXT M22, ulokował pompę wody w radiatorze, a nie w bloku CPU. Nietypowe (śmiem powiedzieć innowacyjne) rozwiązanie wraz z bocznymi przeszlifowaniami stopy, które zapewniają optymalny docisk na rdzeń. W testach flagowe AIO Coreliquid 360R okazuje się niekwestionowanym liderem, pokonując powietrznego potwora Corsair A500 o 2 °C i 1 °C po OC procesora i7 7700K do 5 GHz. W kwestii kultury pracy trzeba się liczyć z hałasem, która jest na podobnym poziomie do SPC Navis EVO ARGB 360. Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by ręcznie ustawić krzywą wentylatora i spokojnie można wtedy zejść poniżej 34 dBA. Nie zapominajmy o reduktorze obrotów, zwykły rezystor na kablu (obniża prędkość wentylatorów do ok. 1500 RPM), a obniża generowany hałas o 7,5 dBA, do 40,6 dBA (poziom SPC Fortis 3) i to kosztem tylko 1 °C na podkręconym CPU. Jak widać, warto z niego skorzystać. Jeśli chodzi o model Coreliquid 240R, jest wydajniejszy od Navisa 240 nawet o 2 °C, a przy tym sporo cichszy (prawie 4 dBA). Wiadomo, mamy XXI wiek i wszystko musi świecić, toteż MSI nie zapomniał i o tym aspekcie. Wentylatory oraz top bloku są podświetlane diodami ARGB, naturalnie wszystko zgodne z systemem MSI Mystic Light. Tutaj napotykamy kolejne pomysłowe podejście do projektowania. Podświetlany smok MSI na topie jest obracany i bez względu na to, jak zamontujemy blok, możemy go sobie ustawić w odpowiedniej pozycji.

MSI MAG Coreliquid 240R i Coreliquid 360R to innowacyjne i wydajne kompaktowe układy chłodzenia, a stwierdzenie "przewaga dzięki technologii" równie dobrze pasuje do MSI, jak i do motoryzacyjnej marki Audi.

Test MSI Coreliquid 240R Coreliquid 360R

 Premierowy test be quiet! Dark Rock PRO 4

MSI MAG Coreliquid 240R i Coreliquid 360R to innowacyjne i wydajne kompaktowe układy chłodzenia, a stwierdzenie "przewaga dzięki technologii" równie dobrze pasuje do MSI, jak i do motoryzacyjnej marki Audi. MSI odważnie podeszło do pierwszego AIO w swojej ofercie i jest to niewątpliwie udany i godny pochwały pomysł. Jakość wykonania jest bardzo dobra, widać przywiązanie do detali jak obracany top bloku wodnego czy loga na chłodnicy. W zasadzie tylko o dołączonej paście nic nie wiadomo i szkoda, że stopa nie została lepiej wypolerowana. Chłodzenie zakupimy za równowartość 649 zł za Coreliquid 360R i 509 zł za Coreliquid 240R, czyli nie jest najtaniej, ale i tak znajdziemy droższe coolery od Fractal Design, Corsair czy NZXT. Oczywiście decyzja należy do Was. Reasumując, oba modele MSI Coreliquid oceniam na 5 gwiazdek oraz dodaję odznaczenia rekomendacja, a Coreliquid 360R dodatkowo wydajność i kultura pracy (z adapterem low noise). Ten układ chłodzenia uczciwie wypracował sobie ocenę, a potwierdzeniem są przeprowadzone testy. No cóż, czekam teraz na zasilacz - tym bardziej, że Adata XPG, Gigabyte czy Asus już mają swoje PSU. Na koniec dodam, że w niebawem mają się pojawić wersje Coreliquid 240RH oraz Coreliquid 360RH w cenach odpowiednio 599 zł i 739 zł. Będą one wyposażone w dodatkowy zewnętrzny kontroler MPG MAX iHUB, który pozwoli na synchronizację kontrolera z oprogramowaniem MSI Dragon Center zapewniając swobodne sterownie iluminacją oraz krzywą wentylatorów.

 

MSI MAG Coreliquid 360R

Wysoka jakość wykonania, wydajność, wysoka kultura pracy z adapterem low noise, innowacyjny projekt (pompa w radiatorze), ładne wykończenie, stalowy backplate, wentylatory sterowane sygnałem PWM, podświetlanie ARGB, obracany top bloku, kompatybilność z AMD TR4.

Brak podanych parametrów pasty termoprzewodzącej, blok mógłby być lepiej dopracowany.

Cena (na dzień publikacji): ok. 649 zł 

Link do sklepu X-kom

Gwarancja: 36 miesięcy

MSI MAG Coreliquid 240R

Wysoka jakość wykonania, wydajność, innowacyjny projekt (pompa w radiatorze), ładne wykończenie, stalowy backplate, wentylatory sterowane sygnałem PWM, podświetlanie ARGB, obracany top bloku.

Brak podanych parametrów pasty termoprzewodzącej, blok mógłby być lepiej dopracowany, brak adaptera low noise.

Cena (na dzień publikacji): ok. 509 zł

Link do sklepu X-kom

Gwarancja: 36 miesięcy

Do testu dostarczył:

bq

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera AIO MSI MAG Coreliquid 240R i Coreliquid 360R - wydajnie i cicho

 0