Premierowy test Corsair 4000D Airflow - minimalistyczna i przewiewna obudowa

Premierowy test Corsair 4000D Airflow - minimalistyczna i przewiewna obudowa

Analiza wnętrza - Corsair 4000D Airflow

Corsair 4000D Airflow to dwukomorowa konstrukcja z wentylowaną piwnicą na zasilacz i koszyk HDD. Obudowa posiada wiele przepustów do prowadzenia kabli w na górze tacki płyty głównej, np. dla kabla EPS oraz w piwnicy, a z prawej strony tacki mamy duży kanał umożliwiający prowadzenie głównych przewodów z pełną swobodą. Dodatkowo przy topie znajdziemy otwory na kable EPS. W centralnej części jest duży otwór ułatwiający montaż stelażu (backplate) dla układu chłodzenia. Wnętrze wygląda sterylnie i jest bardzo uporządkowane, widać przywiązanie producenta do detali takich jak nadruki Corsair czy model 4000D.

Corsair 4000D Airflow- test, review

Aranżacja okablowania z tyłu obudowy to konik marki Corsair, która zastosowała tutaj RapidRoute Cable Management System, czyli specjalny kanał do prowadzenia kabli, z opaskami rzepowymi, w dużym stopniu ułatwiającymi panowanie nad przewodami. Przestrzeni na kable mamy ok. 24-25 mm, czyli wystarczająco i nie przewiduję problemów z domknięciem boku.

Corsair 4000D Airflow- test, review

System chłodzenia

Corsair 4000D Airflow to obudowa, która jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ponadprzeciętną cyrkulację powietrza, a duży przewiewny frontpanel ma mieć w tym duży udział. W zestawie otrzymujemy dwa 120 mm wentylatory (jeden na froncie i jeden z tyłu) z serii AirGuide. Jak sprawdzicie w specyfikacji, ich prędkość maksymalna to 1200 obr./min. Jak wspomniałem, na froncie możemy zmieścić wentylatory w układzie 3x120 mm/2x140 mm lub chłodnicę w rozmiarze maksymalnie 360 mm. Na topie zamontujemy kolejne dwa 120 mm/dwa 140 mm lub chłodnicę do 280 mm, zaś z tyłu jeden 120 mm. W obudowie pomieścimy karty graficzne o długości do 360 mm oraz wieżowe chłodzenia powietrzem o wysokości do 180 mm. Możliwości wentylacji/chłodzenia oceniam jako bardzo dobre i adekwatne do rozmiarów obudowy.

  Premierowy test AIO MSI MAG Coreliquid 240R i Coreliquid 360R

Corsair 4000D Airflow- test, review

Corsair 4000D Airflow- test, review

Po zdjęciu panelu przedniego znajdziemy filtr przeciwkurzowy typu siateczkowego, zainstalowany w plastikowej ramce mocowanej na magnesy stałe, dzięki czemu jest łatwy w czyszczeniu i nie wpada w drgania, a góra obudowy to kolejny filtr na magnesach. 

Corsair 4000D Airflow- test, review

Grubość zastosowanej blachy wynosi wg moich pomiarów 0,74 mm, a przegroda serwisowa to ok. 24-25 mm przestrzeni na kable. Konstrukcja jest bardzo sztywna i stabilna, a całość solidnie wykonana, widać jakość zastosowanych materiałów, powłoki farby czy przywiązanie do detali.

Corsair 4000D Airflow- test, review

Corsair 4000D Airflow- test, review

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premierowy test Corsair 4000D Airflow - minimalistyczna i przewiewna obudowa

 0