Test Radeon RX 7600. Udany następca RX 6600?

Test Radeon RX 7600. Udany następca RX 6600?

PowerColor Radeon RX 7600 Hellhound: opakowanie

Testowaną PowerColor Radeon RX 7600 Hellhound dostałem w średnich rozmiarów opakowaniu, utrzymanym w kolorystyce oscylującej wokół czerni oraz czerwieni. Na froncie zobaczymy informację odnośnie wykorzystanego GPU oraz wykaz najważniejszych cech, a z tyłu wymagania systemowe, wykaz wspieranych technologii i bardziej szczegółowy opis budowy sprzętu. Wewnątrz pudełka znajduje się wyłącznie karta graficzna.

Test Radeon RX 7600. Panie Areczku, wydajne GPU są dla zarządu

PowerColor Radeon RX 7600 Hellhound: wymiary, system chłodzenia

PowerColor Radeon RX 7600 Hellhound to jedna z najkrótszych kart, jakie miałem w ręku. Konstrukcja liczy sobie około 22,5 cm, a sam laminat nawet nieco mniej, przez co układ chłodzenia trochę wystaje poza jego obrys. Cooler nie jest bardzo wysoki, ale wciąż ponad 2-slotowy i w efekcie sprzęt efektywnie zajmuje w obudowie trzy sloty, pomimo dwuslotowego śledzia. Radiator to jednolity blok aluminium z trzema ciepłowodami, a wymuszanie przepływu powietrza spoczywa na barkach dwóch 100-milimetrowych wentylatorów, które pracują półpasywnie, nie obracając się w spoczynku. Chłodzenie dba o optymalne warunki zarówno rdzenia, jak i reszty komponentów - VRAM oraz sekcji zasilania.

Test Radeon RX 7600. Panie Areczku, wydajne GPU są dla zarządu

PowerColor Radeon RX 7600 Hellhound: rewers, zasilanie, podświetlenie

Zamontowana płytka usztywniająca (ang. backplate) została wykonana z anodowanego na czarno aluminium oraz okraszona logo serii Hellhound. Wizualnie mamy zatem spójną całość, stawiającą na klasyczne zestawienie barw z odrobiną fantazji. Za zasilanie karty odpowiada złącze 8-pin, a więc z zapasem przy dopuszczalnym limicie mocy (ang. power limit) przekładającym się na całkowity pobór prądu ok. 190 W. Mamy także przełącznik BIOS-u, który pozwala wybrać między maksymalną wydajnością a możliwie wysoką kulturą pracy, oraz iluminację diodami LED. Podświetlenie obejmuje tylko wentylatory i w razie potrzeby można je szybko dezaktywować, za pomocą drugiego przełącznika, który dodatkowo umożliwia zmianę barwy z niebieskiej na fioletową (nie ma tu RGB).

Test Radeon RX 7600. Panie Areczku, wydajne GPU są dla zarządu

PowerColor Radeon RX 7600 Hellhound: złącza wideo

Jeśli chodzi o wyjścia wideo, do dyspozycji mamy trzy sztuki DisplayPort 2.1 oraz pojedyncze HDMI 2.1a, tak więc identycznie jak w przypadku wcześniej recenzowanych konstrukcji opartych o układy z rodziny Navi. Analogowych wyjść już nie uświadczymy, jako że AMD od debiutu generacji Hawaii odeszło od ich stosowania. Gdybyście zatem chcieli skorzystać z urządzenia wyposażonego tylko w złącze D-Sub, niezbędne będzie zaopatrzenie się w aktywny konwerter sygnału, gdyż pasywne przejściówki nie mają prawa zadziałać. Zasadniczo w temacie wyjść obrazu nie mam uwag, jednak mimo wszystko nadmienię, że połączenie dwóch DisplayPort oraz dwóch HDMI byłoby bardziej elastycznym rozwiązaniem.

Test Radeon RX 7600. Panie Areczku, wydajne GPU są dla zarządu

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Radeon RX 7600. Udany następca RX 6600?

 0