Recenzja - MODECOM Oberon Glass Black

Recenzja - MODECOM Oberon Glass Black

Podsumowując nową obudowę MODECOM Oberon Glass Black, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że w cenie około 180 zł, otrzymujemy bardzo konkurencyjną skrzynkę i mimo kilku potknięć Polskiego producenta, jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla wszystkich, którzy szukają ładnej obudowy dysponującej wieloma ciekawymi funkcjami. Obudowie zdecydowanie na dobre, wyszło dołożenie drugiego wentylatora, gdyby w parze z tym doszedł front z większymi otworami wentylacyjnymi, mielibyśmy do czynienia z jeszcze lepszym produktem. Osobiście najchętniej zobaczyłbym Oberona z siatką mesh na całej wysokości przodu. Ponadto nie można zapominać o przestronnym wnętrzu, które pozwala na montaż nawet 163 mm coolerów CPU, kart graficznych o długości do 395 mm lub też układów kompaktowego chłodzenia cieczą z chłodnicami w rozmiarze 360. Natomiast bardziej doświadczone osoby, bez większych problemów powinny zbudować w Oberonie pełnoprawne LC. To jednak nie koniec. Na pochwałę zasługuje demontowalny adapter dla nośników danych 2,5" jak również 20 mm przestrzeń za tacką płyty głównej, która ułatwia aranżację okablowania zasilającego. Nie można zapominać o dość sztywnej konstrukcji, którą obudowa zawdzięcza piwniczce dla zasilacza i 3,5" dysków talerzowych. Niezaprzeczalnie swoistą kropką nad i, jest wykonany z hartowanego szkła panel boczny, który sprawia, iż recenzowany Oberon sprawia wrażenie przynależności do wyższego segmentu rynku. Niestety w myśl starego porzekadła, nie ma róży bez kolcy, również recenzowany Oberon cierpi na mniejsze lub większe bolączki, a są nimi: przyzwoita, ale nie rewelacyjna wentylacja, fatalny filtr przeciwkurzowy dla zasilacza, niezbyt dobrej jakości plastiki z tendencją do palcowania i rysowania się, jak również wyłamywane śledzie dla kart rozszerzeń.

Szczerze mogę polecić tą skrzynkę wszystkim tym, którzy szukają powiewu ekskluzywności w bardzo przystępnej cenie, okraszone szeregiem przydatnych funkcjonalności, zwykle zarezerwowanych dla znacznie droższych produktów.

 

Niemniej jednak recenzowana dziś obudowa MODECOM Oberon Glass Black wypada bardzo dobrze i w głównej mierze zawdzięcza to stosunkowi ceny do oferowanych możliwości oraz zalet. Szczerze mogę polecić tą skrzynkę wszystkim tym, którzy szukają powiewu ekskluzywności w bardzo przystępnej cenie, okraszone szeregiem przydatnych funkcjonalności, zwykle zarezerwowanych dla znacznie droższych produktów. Tym samym Modecom dołączył do grona producentów wyróżniających się nie tylko dobrą ceną, ale również innowacyjnością. Z tego też względu MODECOM Oberon Glass Black otrzymuje wyróżnienie: Rekomendacja.

 

MODECOM Oberon Glass Black

 

 przystępna cena, panel boczny z hartowanego szkła, przestronne wnętrze, sztywność konstrukcji, kompatybilność z kompaktowym chłodzeniem wodnym, kompatybilność z wysokimi coolerami CPU (do 163 mm), demontowalny adapter na SSD za tacką płyty głównej, piwniczna na zasilacz i 3,5" nośniki danych, przyjemny dla oka design, wszystkie przepusty na kable maja zaokrąglone krawędzie, przyzwoita wentylacja...

 ...ale mogłaby być lepsza, słaby dostęp i obsługa filtra przeciwkurzowego dla zasilacza, przeciętnej jakości plastiki, wyłamywane śledzie dla kart rozszerzeń

 

Cena (na dzień 9.11.2017): 183 zł
Gwarancja: 24 miesiące

Ten produkt zakupisz w:   

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja - MODECOM Oberon Glass Black

 0