Recenzja przeszklonej obudowy Inter-Tech Panorama

Wam
Recenzja przeszklonej obudowy Inter-Tech Panorama

Recenzja przeszklonej obudowy Inter-Tech C-701 Panorama - Lian Li za 400 zł

Kilka miesięcy temu wpada w moje oko jedna obudowa niemieckiej marki Inter-Tech C-701 Panorama, czyli przeszklona obudowa łudząco podobna do Lian Li pc-o11-dynamic, z tym że niemal o połowę tańsza. Prawda jest taka, że obudowa czekała u mnie już kilka miesięcy (szef potwierdzi :P), ale zawsze było coś ważniejszego. Dzisiaj jest jej dzień i nie żałuję, że ją rozpakowałem. Obudowa nie ma żadnej reklamy czy recenzji, a mimo to bardzo dobrze się sprzedaję w jednym z polskich dużych sklepów oraz w serwisach aukcyjnych, a użytkownicy są bardzo zadowoleni. Jest to obudowa ze szkłem hartowanym na froncie i boku, nie ma tutaj żadnych elementów konstrukcji, które by ograniczały widok wnętrza naszego PC. Bez wątpienia jest to obudowa dla fanów customowego chłodzenia cieczą, czy kompaktowych układów AIO, o podświetlanych blokopompkach i wentylatorach ARGB nie wspomnę. Od razu powiem nie jest to obudowa do chodzenia procesora wieżowym coolerem. Nasza platforma testowa wystawała ok. 15 mm poza konstrukcję, stąd też nie będzie to test z wykresami temperatur, a recenzja pokazującą możliwości, jakie oferuje Panorama (poza panoramicznym widokiem PC). Do tego celu zmieniliśmy układ chłodzenia na MSI Coreliquid 360R, spodoba się Wam. 

Przeszklone wnętrze, duże możliwości chłodzenia, niezła cena, robiący wrażenie wygląd. Taka jest obudowa Inter-Tech Panorama C-701, spodoba się Wam.

Test Inter-Tech Panorama C-701 - test, recenzja, review

Panorama c-701

 

C-701 Panorama to obudowa, która ma nie tylko emanować kolorami ARGB wentylatorów na chłodnicy umieszczonej na dole, topie czy obok tacy płyty głównej, ale jednocześnie zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Jest to dość nietypowa konstrukcja, gdyż zasilacz jest montowany w pozycji pionowej za płytą główną, ale dzięki temu otrzymujemy więcej przestrzeni dla układu chłodzenia naszego PC-ta. Swoim wyglądem bardzo przypomina obudowę Lian Li, jednak jest sporo różnic. Taka konstrukcja oferuje nam wiele możliwości personalizacji pod kątem budowy pętli chłodzenia cieczą z wieloma radiatorami do 360 mm długości, a także z pełnym pakietem filtrów przeciwkurzowych, które można łatwo zdemontować i oczyścić. Do tego możemy zamontować radiator chłodzenia cieczą obok tacki płyty głównej, a na wszystko spoglądać przez przeszkloną obudowę. W standardzie nie otrzymujemy żadnych wentylatorów, ale w tym wypadku to akurat zaleta, bo nikt nam nie narzuca wyglądu. Wentylatorów możemy łącznie zainstalować do 9 x 120 mm i 4 x 80 mm, co z opcją montażu trzech radiatorów LC 360 mm daje nam ogromne, jak na obudowę midi tower, możliwości rozbudowy chłodzenia. 

Specyfikacja Inter-Tech C-701 Panorama

Inter-Tech C-701 Panorama
Kod produktu  88881327
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 450x260x420 mm
Standard ATX / mATX / Mini-ITX 
Waga 6,98 kg
Liczba zatok na nośniki danych 6 (4x2,5" + 2x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 8 + opcjonalny kit dla pionowego montażu GPU
Maksymalna dł. GPU  370 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 130 mm
System chłodzenia
  • max. 9 x 120 mm + 4 x 80 mm (brak w zestawie)
Filtry przeciwkurzowe tak, PSU, prawy bok, góra
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
  • 2 × USB 3.0  (podłączane wewnętrznie),
  • 2 × USB 2.0,
  • 1 × słuchawki,
  • 1 x mikrofon, 
  • 1 x przycisk RESET,
  • 1 × przycisk POWER
  • 1 x przycisk RGB.
Kontrolery brak
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja przeszklonej obudowy Inter-Tech Panorama

 0