SilentiumPC Regnum RG6V TG czy Astrum AT6V TG - która obudowa jest lepsza i czym się różnią?

SilentiumPC Regnum RG6V TG czy Astrum AT6V TG - która obudowa jest lepsza i czym się różnią?

Podsumowanie SilentiumPC Regnum RG6V TG vs Astrum AT6V TG

Jak widać obudowy Regnum RG6V TG i Astrum AT6V TG, mimo wspólnej struktury Natissis oraz wzornictwa przedniego panelu, różnią się od siebie. Obie skrzynki są dobrze wykonane, jednak to Astrum AT6V TG jest tą lepszą, bardziej "wypasioną" obudową. Pakiet chrom przedniego panelu w rzeczywistości prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciach, dodając smaczku premium, a do tego mamy ładniejsze lakierowanie, lepszy kontroler wentylatorów oraz USB typu C na przednim panelu. Dzięki unifikacji platformy, która była zaprojektowana w warszawskim biurze SilentiumPC, udało się stworzyć ciekawe, wydajne i ciche obudowy w niezłych cenach. Cztery seryjne wentylatory o dużym ciśnieniu statycznym powietrza i siatka mesh robią robotę. Nie potrzebują wysokich obrotów, by zapewnić optymalną cyrkulację powietrza w obudowie oraz oferują dobrą kulturę pracy, co widzicie w przeprowadzonych testach. Usprawnienie panelu frontowego pozwala zaś na bezinwazyjne, czytaj: bez szarpania się z panelem, czyszczenie filtra przeciwkurzowego.

SilentiumPC Astrum AT6V TG i Regnum RG6V TG oferują świetną wydajność seryjnego systemu chłodzenia i kulturę pracy. Miło też widzieć, że SPC rozwija i aktualizuje swoje obudowy.

SilentiumPC Astrum AT6V TG, Regnum RG6V TG - test, recenzja

 Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

Regnum RG6V TG oraz Astrum AT6V TG to kompaktowe, a zarazem przestronne skrzynki, które pozwalają na montaż dwóch dużych chłodnic LC - nie tylko na topie, ale również na froncie, gdzie zmieścimy wersję w rozmiarze 360 mm. Przestrzeń, jaką otrzymujemy dla konstrukcji standardu Midi ATX, została wykorzystana maksymalnie, tak jak to było tylko możliwe. Dodatkowo na plus Regnum RG6V TG został przeprojektowany przedni panel i jest taki sam jak w Astrum. Filtry są wymienne między obudowami, a producent przy premierze Astrum zapowiadał, że w przyszłości ma zamiar wprowadzić wymienne części panelu przedniego, czyli samej siatki mesh z filtrem siateczkowym. Pozwoli to na większą personalizację i wydłuży życie naszej obudowy. Obecnie za Regnum RG6V TG przyjdzie nam zapłacić ok. 269 zł, natomiast Astrum AT6V TG kupimy od 289 do 319 zł w zależności od sklepu. Reasumując, SilentiumPC Regnum RG6V TG i Astrum AT6V TG to dopracowane konstrukcje, które zadowolą osoby ceniące sobie dobrą wentylację i cichą pracę, a niekoniecznie przepadające za choinkowym wystrojem (dla tych są wersje EVO TG ARGB). Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, trudno nie zarekomendować recenzowanych obudów, dlatego oceniam je na 4,5 gwiazdki, dodaję wyróżnienia rekomendacja i opłacalność, a dorzucam też kultura pracy. Na koniec pytanie, którą obudowę wybrać - Regnum czy Astrum? Wydajnościowo oferują to samo, wygląd i funkcjonalność nieco się różni, więc wszystko zależy od tego, czego oczekujecie. Czekam na Wasze opinie i komentarze.

 

SilentiumPC Regnum RG6V TG

 

 Atrakcyjna gamingowa stylistyka, dobre wykonanie, przestronne wnętrze (obsługa kart graficznych do 360 mm i chłodzeń do 162 mm), osiem miejsc na wentylatory, cztery sztuki Signum HP 120 mm w zestawie, kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą do 360 mm, bardzo dobra wydajność seryjnego systemu chłodzenia, kultura pracy, dobry system aranżacji okablowania, przemyślana ochrona przed kurzem, cena względem możliwości, dobrze zaprojektowane wnętrze, wentylowane i odkręcane zaślepki kart rozszerzeń.

Minusy Tacka płyty głównej mogłaby być sztywniejsza przy dolnej krawędzi.

Cena sugerowana (na dzień publikacji): 269 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

* Testowaną obudowę nabędziecie w sklepie Test ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3080 OC. Najlepszy model na rynku?

 

SilentiumPC Astrum AT6V TG

 

 Atrakcyjna gamingowa stylistyka, dobre wykonanie, przestronne wnętrze (obsługa kart graficznych do 360 mm i chłodzeń do 162 mm), osiem miejsc na wentylatory, cztery sztuki Signum HP 120 mm w zestawie, kontroler PWM, kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą do 360 mm, bardzo dobra wydajność seryjnego systemu chłodzenia, kultura pracy, dobry system aranżacji okablowania, przemyślana ochrona przed kurzem, cena względem możliwości, dobrze zaprojektowane wnętrze, wentylowane i odkręcane zaślepki kart rozszerzeń, port USB typu C na przednim panelu.

Minusy Tacka płyty głównej mogłaby być sztywniejsza przy dolnej krawędzi.

Cena sugerowana (na dzień publikacji): 289-319 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

* Testowaną obudowę nabędziecie w sklepie Test ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3080 OC. Najlepszy model na rynku?

 

Sprzęt do testów dostarczył:

SilentiumPC

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SilentiumPC Regnum RG6V TG czy Astrum AT6V TG - która obudowa jest lepsza i czym się różnią?

 0