SilentiumPC Spartan 5 MAX - chłodzenie za 100 zł skazane na sukces

SilentiumPC Spartan 5 MAX - chłodzenie za 100 zł skazane na sukces

SilentiumPC Spartan 5 MAX - chłodzenie za 100 zł skazane na sukces

Polska marka SilentiumPC nie zwalnia i po premierach układów chłodzenia procesora Fera 5 i Fortis 5 i wprowadza na do sprzedaży dwa kolejne, ale tym razem te najsłabsze modele z rodziny Spartan 5. SilentiumPC Spartan 5 i Spartan 5 MAX również z wentylatorem ARGB. Spartan 5 posiada dwa ciepłowody z bezpośrednim kontaktem z CPU, natomiast wersję Spartan 5 MAX wyposażono w cztery ciepłowody i to właśnie ten model dziś przetestuję. Spartan 5 MAX to całkowicie od nowa zaprojektowana konstrukcja, wzorem Fera 5 gęsto upakowano dużą liczbę finów i dodano bardzo wydajny wentylator SilentiumPC Fluctus z łożyskiem FDB, który jest zintegrowany z topem i jest zamontowany na radiator. Coolery to propozycja dla budżetowych zestawów komputerowych oraz dla firm budujących gotowe zestawy PC. Pod tym kątem zaprojektowano bardzo prostą zapinkę, która maksymalnie ułatwia montaż coolera do zaledwie kilku minut. Ale jak sprawdzi się cooler CPU za 100 zł na naszych wydajnych platformach? Cóż, nie będę wymagał cudów, ale sam jestem bardzo ciekawy. Zapraszam na testy.

SilentiumPC Spartan 5 MAX to chłodzenie nastawione na niskią cenę, dobą wydajność, kulturę pracy oraz szybki i prosty montaż.

SilentiumPC Spartan 5 MAX - test review

 Test SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan

Specyfikacja SilentiumPC Spartan 5 MAX:

Model

SilentiumPC Spartan 5 MAX

Wymiary radiatora (długość x szerokość × wysokość) 146 x 125 x 65 mm 
Waga coolera 480 g z wentylatorem
Materiał radiator - 52 aluminiowe finy, 4 x rurki cieplne  o śr. 6 mm, plastikowy top ze zintegrowanym wentylatorem
Długość węży nd
Model zastosowanego wentylatora 1 x 120 mm Fluctus 120 
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) od 250 do 1500 obr./min
Kontrola obrotów wentylatora PWM
TDP (W) 180 W
Dołączona pasta termoprzewodząca tak, preaplikowana Pactum PT-3
Sterowanie RGB przez płytę główną nie
Kompatybilny z podstawkami
  • Intel: LGA 1700 / LGA 1200 / 1151 / 1150
  • AMD: AM4 / AM3(+) / AM2 (+) / FM2(+) / FM1

Seria Spartan 5 i Spartan 5 MAX to w dniu premiery cztery układy chłodzenia różniące się tak naprawdę dwoma lub czteroma rurkami cieplnymi oraz wentylatorami Fluctus również w wersji ARGB. Testowany model Spartan 5 MAX to konstrukcja jednowieżowa składająca się z czterech rurek cieplnych o średnicy 6 mm z bezpośrednim kontaktem z odpromiennikiem IHS procesora. Chłodzenie to klasa budżetowa, jednakowoż dzięki współpracy z Synergy Cooling może sporo zamieszać na rynku tanich coolerów procesora. W Spartan 5 MAX wprowadzono sprawdzone rozwiązania z Fera 5 czy Fortis 5, które zwiększają wydajność nawet przy zachowaniu niskoobrotowych wentylatorów, a sama konstrukcja optymalizuje odczucia psychoakustyczne (odczucia natężenia dźwięku przez ludzkie ucho). Wentylator sterowany jest sygnałem PWM, dodatkowo posiada wytrzymałe łożysko FDB, dzięki czemu otrzymujemy 6 lat gwarancji na produkt klasy budżetowej, a to brzmi bardzo dobrze.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SilentiumPC Spartan 5 MAX - chłodzenie za 100 zł skazane na sukces

 0