Oni chcą za to tylko 50 zł?! SMX Breezy 92 mm to strzał w dziesiątkę!

Oni chcą za to tylko 50 zł?! SMX Breezy 92 mm to strzał w dziesiątkę!

SMX Breezy 92mm - opakowanie i radiator

Opakowanie

Chłodzenie jest zapakowane w czarne kartonowe opakowanie, gdzie znajdziemy niezbędne dane techniczne oraz zdjęcie przedstawiające produkt. Sam radiator zabezpieczony został pianką.

Radiator

Radiator Breezy 92mm jest niewielkich rozmiarów i ma wymiary (wys. x szer. x gł.) 123 x 100 x 65 mm z wentylatorem. Składa się on z 45 gęsto upakowanych aluminiowych blach zwanych finami. Blaszki nie posiadają żadnych wypustek czy nacięć. Z boku doskonale widać, że mamy do czynienia z asymetryczną konstrukcją, ponieważ ciepłowody zostały nieco wygięte do tyłu, by wentylator nie kolidował z modułami pamięci operacyjnej RAM. Ponadto mamy możliwość zapięcia drugiego wentylatora 92 mm.

Na topie mamy nakładkę z tworzywa. Imituje ona szczotkowane aluminium i trzeba przyznać, że wygląda to bardzo dobrze, tym bardziej że końcówki ciepłowodów także są ukryte. 

Stopa radiatora wykorzystuje bezpośredni kontakt trzech niklowanych rurek cieplnych o średnicy 6 mm. Widać szczeliny między nimi, a aluminiowym korpusem. Nie jest to stopa wypolerowana na lustro, nie jest niklowana i w tym wypadku szlifowanie jest widoczne. Brak na niej wypukłości, choć zauważyliśmy, że na środku potrafi zgromadzić się niewielka ilość pasty.

Zapinka jest stalowa i pomalowana na czarny kolor. Tutaj również znajdziemy plastikowy backplate i plastikowe tulejki dystansowe (również dla LGA 1700). Do zestawu montażowego dołączono pastę termoprzewodzącą w niewielkiej saszetce z folii aluminiowej. System montażu nie jest jednak tak prosty, jak w modelach Crisp. Cooler jest kompatybilny z LGA 1700, ale brakuje tutaj wsparcia dla podstawek LGA 775, czy 1366 i choć dziś nie powinno to stanowić problemu, warto o tym pamiętać. 

Wyposażenie i montaż

SMX Breezy 92 mm jest kompatybilne z podstawkami Intel: 1150 / 1151 / 1155 / 1156 / 1200 / 20x; AMD: AM4 oraz AM5 (w przyszłości). Backplate jest pomalowany na czarny kolor i ma zespolone na stałe śruby montażowe, które osadzono w fasolkach umożliwiając zmianę rozstawu śrub. Śruby mocowania do platformy AMD znajdują się w tulejkach, a sam backplate nie jest w żaden sposób blokowany. Producent zastosował jednak dwustronną taśmę 3M, więc podczas montażu warto z niej skorzystać.

Oprócz radiatora otrzymujemy:

  • zestaw montażowy Intel oraz AMD,
  • pastę termoprzewodzącą,
  • 2 klipsy do mocowania wentylatora,
  • instrukcję obsługi.
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oni chcą za to tylko 50 zł?! SMX Breezy 92 mm to strzał w dziesiątkę!

 0