Oni chcą za to tylko 50 zł?! SMX Breezy 92 mm to strzał w dziesiątkę!

Oni chcą za to tylko 50 zł?! SMX Breezy 92 mm to strzał w dziesiątkę!

SMX Breezy 92mm - podsumowanie i ocena

Szczerze muszę się przyznać, że nie wierzyłem w SMX Breezy 92mm. Nie spodziewałem się, że da radę utrzymać procesor i9 9900K taktowany zegarem 4,5 GHz  (TDP 150 W) bez throttlingu, a jednak bardzo miło mnie zaskoczył. Co prawda do temperatury Tj CPU brakowało niewiele, ale powiedzmy sobie szczerze - to nie jest układ chłodzenia do tak mocnego procesora, choć deklaracja producenta o możliwości rozproszenia 150 W z procesora nie jest naciągana. Należy docenić, że mimo bardzo budżetowego charakteru otrzymujemy niklowane ciepłowody i wentylator z łożyskiem hydraulicznym, a nie ślizgowym - żywotność potwierdza pięcioletni okres gwarancji. Ponadto prędkość wentylatora sterowana jest sygnałem PWM, a sam radiator jest budowy asymetrycznej, a więc nie zestaw nie będzie kolidował z modułami pamięci operacyjnej RAM. 

Pod kątem wydajności na pewno jest zdecydowanie lepiej niż przy fabrycznie dorzucanym do procesora radiatorze. W naszym przypadku mamy porównanie z Arctic Alpine 12, który niestety nie był w stanie zapewnić bezpiecznych temperatur procesora przy taktowaniu 4,5 GHz i spowodował, że jednostka obniżyła zegar do 3,6 GHz. Zjawiska throttlingu nie było natomiast w przypadku SMX Breezy 92 mm. Mimo niewielkiego, 92-milimetrowego wentylatora nie mamy wyjącego wentylatora, którego słychać z drugiego pokoju. Kultura pracy jest bardzo dobra i przy obrotach na 100% Breezy notuje 36,6 dBA, co stawia go na poziomie SPC Fortis 5, czyli bardzo cicho. Dodatkowo, szeroki zakres obrotów i sterowanie sygnałem PWM pozwoli na bezgłośną pracę podczas niskiego obciążenia procesora, co w przypadku niewielkich komputerów multimedialnych może być aspektem kluczowym.

SMX Breezy 92mm to tani i cichy układ chłodzenia. Idealny cooler do procesorów Intel z zablokowanym mnożnikiem lub AMD APU.

 Test Silver Monkey X Crisp i SMX Crisp Dual

Co prawda jest kilka drobnostek, które można poprawić, ale patrząc przez pryzmat ceny (49,99 zł) uważam, że cooler jest bardzo opłacalny i w tej kwocie ciężko wymagać czegoś więcej. Testowany układ chłodzenia może nie plasuje się w czołówce stawki, ale w swoim przedziale cenowym wydaje się być bezkonkurencyjny - alternatywa o podobnej wydajności zaczyna się od 69 zł (Jonsbo CR-1200 RGB 92mm), a SMX jest od niego tańszy, cichszy i lepiej wykonany - po prostu lepszy. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw SMX Breezy 92mm oceniam na 4 gwiazdki oraz dodaję odznaczenie kultura pracy i opłacalność. Breezy to świetna alternatywa dla boxowego układu chłodzenia oraz małych komputerów w formacie mITX. Zapraszamy do komentowania oraz do przejrzenia naszej sekcji testów w kategorii chłodzenie procesora. Zawsze znajdziesz tam alternatywne produkty.

SMX Breezy 92mm

 

SMX Breezy 92mm - opinia

 SMX Breezy 92mm - zalety

 • Cena
 • Sporo wydajniejszy od boxowego chłodzenia
 • Kultura pracy 
 • Niewielkie wymiary
 • Brak kolizji z modułami pamięci RAM
 • Niezły wygląd
 • Kompatybilność z najpopularniejszymi podstawkami
 • Wentylator sterowany sygnałem PWM i z łożyskiem HDB
 • Pasta termoprzewodząca w zestawie

 SMX Breezy 92mm - wady

 • Brak wypukłości na podstawie chłodzenia
 • Instrukcja powinna być czytelniejsza

Cena SMX Breezy 92mm

Cena na dzień publikacji: 49,99 zł

Gwarancja: 5 lat

* Testowany układ chłodzenia procesora nabędziecie w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Silver Monkey X

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oni chcą za to tylko 50 zł?! SMX Breezy 92 mm to strzał w dziesiątkę!

 0