SPC Gear GEM Plus - Premierowy test nowej myszki dla graczy ze świetną specyfikacją

SPC Gear GEM Plus - Premierowy test nowej myszki dla graczy ze świetną specyfikacją

SPC Gear GEM Plus - Podsumowanie

Wypuszczając myszkę GEM Plus firma SPC Gear udowodniła, że faktycznie słucha spostrzeżeń i uwag społeczności oraz recenzentów, a ich zdanie nie jest jej obojętne. Recenzowana mysz to spory krok naprzód względem jej poprzedniczki, modelu LIX. Moim zdaniem bardzo dobrze, że chociaż częściowo zrezygnowano z designu honeycomb na rzecz zamkniętej konstrukcji, która znacznie mniej się brudzi, a do tego zainwestowano w topowe podzespoły, których nie powstydziłby się gryzoń za 300 lub więcej złotych. Tak jak wspominałem wcześniej, SPC Gear GEM Plus to taki “sleeper” o świetnych osiągach w cenie średniopółkowego sprzętu, gdyż kosztuje zaledwie 199 złotych, co moim zdaniem jest niezwykle atrakcyjną ceną. Z drugiej strony, aby nie przesadzić z “superlatywami”, posiada on też kilka minusów. Są to między innymi mało elastyczny (jak na imitację paracordu) kabel zasilający, przeciętne (chociaż wystarczające) ślizgacze czy delikatny post-travel łopatek LPM oraz PPM. Oczywiście wymienione wady to tylko niuanse, ale gdyby nie one, to trudno byłoby mi się do czegokolwiek przyczepić, ponieważ SPC Gear GEM Plus to naprawdę sensowna myszka pozbawiona większych wpadek.

Firma SPC Gear wypuszczając myszkę GEM Plus udowodniła, że faktycznie słucha spostrzeżeń i uwag społeczności oraz recenzentów, a ich zdanie nie jest jej obojętne.

SPC Gear GEM Plus

url Test SPC Gear VIRO i VIRO Plus - świetne słuchawki do gier w niskiej cenie

Reasumując, zarówno na papierze, jak i w praktyce, GEM Plus to bardzo udany powrót LIXa w mocno odświeżonej oraz poprawionej formie. Dobrze, że producent nie bał się radykalnych zmian, inwestując w znacznie mniej popularne niż te serwowane przez mainstreamową markę Omron, ale lepiej wykonane mikroprzełączniki i nowy topowy sensor produkcji PixArt. Zachował też uniwersalny kształt myszy, pasujący pod niemalże każdego chwytu oraz wielkości dłoni. Nie można również zapomnieć o dodawanych do zestawu zapasowych ślizgaczach, co zaoszczędzi nam kilkadziesiąt złotych w przypadku ich zużycia czy znacznie przebudowanym, poprawionym wizualnie i w zakresie funkcjonalności, dedykowanym sterowniku, który nawet w wersji recenzenckiej robi pozytywne wrażenie (w przeciwieństwie do premierowego sterownika dla serii LIX, który wizualnie po prostu odpychał). Stąd też najnowsza mysz SPC Gear GEM Plus zasłużyła sobie na moje uznanie w postaci oceny 4,5 gwiazdki oraz szereg wyróżnień, między innymi za świetny stosunek ceny do jakości.

SPC Gear GEM Plus

4,5/5rekomendacja

SPC Gear GEM Plus - opinia

 SPC Gear GEM Plus - plusy:

 • Solidna konstrukcja i uniwersalny design
 • Dodatkowy zestaw ślizgaczy
 • Świetny sensor PMW 3370
 • Przykuwające wzrok podświetlenie
 • Niska waga
 • Świetne przełączniki Kailh GM 8.0
 • Spora możliwość customizacji, za pomocą dedykowanego sterownika
 • Atrakcyjny wizualnie sterownik
 • Idealny stosunek ceny do jakości

 SPC Gear GEM Plus - minusy:

 • Trochę zbyt mało elastyczny przewód
 • Przeciętne ślizgacze
 • Lekki post-travel LPM oraz PPM

Cena (na dzień publikacji): 199 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

Sprzęt do testów dostarczył:

SPC Gear

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SPC Gear GEM Plus - Premierowy test nowej myszki dla graczy ze świetną specyfikacją

 0